Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   
<< seznam postav ]

Cecrops


Epizody: Lost Mariner

   Cecrops (Tony Todd) je dalším příkladem jak je možné ozvláštnit mytologii starověkého Řecka. Cecrops je skutečná mytologická postava. Byl zakladatelem Atén a právě díky němu dostalo toto město svůj název. Mytologie se však už nezmiňuje o osudu tohoto muže po slavném rozhodnutí, kdy Cecrops volil patrona města mezi bohyní Athénou a bohem moří Poseidonem. A tak autoři Xeny neváhali a udělali z nebohého Cecropse "bludného Holanďana" a nechali ho bloudit po mořích po tři sta let dokud nepřišla Xena a nepomohla mu.

   Abych nezapomněl, představitel této role, Tony Todd, je vedle Bruce Campbella dalším poměrně známým hercem s vyjímečným pestrým rejstříkem rolí. Mohli jsme ho vidět jako Candymana, zahrál si v kasovním trháku Skála (The Rock), nebo v několika epizodách Star Treku. Jinak také má na svědomí Herkulovské postavy Gladia v episodě The Gladiator a Gilgameše z epizody páté série The Faith.

sepsal Jirka "Avern" Motl

 
Váš názor na tuto postavu:
Jméno:
   
Komentář k této postavě:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
<< seznam postav ]