Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   
<< seznam postav ]

Iason


Epizody: Once A Hero (HTLJ), The Wedding Of Alcmene (HTLJ), Not Fade Away (HTLJ), Surprise (HTLJ), Hercules On Trial (HTLJ), Medea Culpa (HTLJ), Porkules (HTLJ), Twilight (HTLJ), Top God (HTLJ), Reunions (HTLJ)

   Iason (Jeffrey Thomas, Chris Conrad) je vůdce Argonautů, král Argu a Korintu, Herkulův přítel a jeho nevlastní otec. Iason je typickou ukázkou mytologických postav v obou seriálech. Když se objevil v seriálu poprvé, vyřešil Rob Tapert, který díl režíroval, zápletku šalamounsky. Příběh se totiž odehrává deset let po výpravě Argonautů za zlatým rounem. Iason je nyní opilec, trpící nad ztrátou rodiny a až krádež Rouna z něj opět vytvoří toho skvělého vůdce jako byl dřív. Ale i zde se povedla Robu Tapertovi bota. Iason je asi o deset let starší než Herkules a v báji se mluví o tom že Iasonovi bylo asi dvacet let a Herkulovi v té době kolem třiceti pěti.

   Ve čtvrté sérii se objevuje nový směr, mladí hrdinové. A tak jsou hlavní hrdinové "omlazeni" (výsledkem tohoto omlazení byl nakonec seriál Young Hercules) a posláni do víru událostí. Mladý Iason je dokonalým společníkem Herkula a Ioláa a rozhodně zaujme.

   A na závěr něco o hercích : Jeffrey Thomas si zahrál v Xeně roli Cycna v epizodě Chariots Of War. Chris Conrad je známý z Karate Kid 4 a mihnul se ve filmu Mortal Kombat : Anihilation.

sepsal Jirka "Avern" Motl

 
Váš názor na tuto postavu:
Jméno:
   
Komentář k této postavě:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
<< seznam postav ]