Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   
<< seznam postav ]

Morrigan

   Morrigan (Tamara Gorski) je novou partnerkou a láskou Herkula. Jinak je polobohyní a druidským ochráncem spravedlnosti s silou a rychlostí přináležející jejímu postavení. Spolu s Herkulem bojuje v páté sérii (podle mě nejlepší ze všech) se silami temnot i se smrtelníky kteří jim slouží. A tak se na seznamu protivníků objeví například Julius Caesar či temný bůh Dahak v těle Herkulova přítele Iolaa. Ale Morrigan nebyla vždy na straně dobra. Dříve lovila Kelty v rodném Irsku a sloužila bohu Cernunovi. S ním měla rovněž dceru - Brigid. A pro ni nakonec Morrigan našla cestu k Dobru. K tomu jí pomohl i Herkules který ji měl hlídat po jejím nástupu na místo Strážce Spravedlnosti (viz. epizoda Ressurection - Vzkříšení).
   Když u břehů Irska přistane invazní flotila, Morrigan zpočátku Kelty zradí ale nakonec bojuje po boku Herkula ve velké bitvě o budoucnost Irska. Následek bitvy je dvojí - bůh Cernunos umírá následkem Morriganiny sekery v hrudníku a Caesar odjíždí poražen (jak podotknul - římské legie nikdy u Irska nepřistály).
   Po Herkulově návratu z Norska mají oba krátký čas na klid a pak už rychlým krokem na jih proti nové hrozbě - Dahak se vrátil. Po tři epizody svádí skupina hrdinů boj s úklady temného boha.
   Herkules prožije s Morrigan ještě dobrodružství na Kypru (prý je to docela zajímavý díl kde se vysvětlí několik otázek páté série), a zažijí spolu dobrodružství po boku slavného krále Artuše (kterého starý Merlin poslal o pět století do minulosti).
   Morrigan má svůj původ v Irské bohyni války Morrigan, která je zmiňována v několika starověkých eposech z Irska. V seriálu jí zůstaly i některé atributy - zrzavé vlasy a havran. Podle seriálu a epizody Darkness Rising je Morriganinou matkou bohyně Badb, která patří mezi čtveřici keltských válečných božstev.
   A něco k představitelce Morrigan, Tamaře Gorski. Ta je i přes své jméno kanadskou herečkou s docela slušnou hereckou průpravou - hrála v přibližně třiceti filmech a seriálech. U nás jsme ji mohli vidět ve filmu Vražda v Bílém domě s Wesley Snipsem nebo v seriálech PSI faktor nebo Kung-Fu: Legenda pokračuje. V Herkulovi si zahrála ještě ve vzpomínkové epizodě For Those of Joining Us postavu kuchařky Normy Batesové. Měla tak tu čest zařadit se mezi hvězdy obou seriálů (jak Herkula tak Xeny) - Kevina Smithe, Hudson Leick a Renee O´Connor.

sepsal Jirka "Avern" Motl

 
Váš názor na tuto postavu:
Jméno:
   
Komentář k této postavě:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
<< seznam postav ]