Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

505  Render Unto Caesar
(Účtování s Caesarem)
Prod. num. V0330
Další postavy: Caesar, Morrigan, Kernonnus


Stručný děj:
   Hercules je stále v Irsku a dělá Keltům Vyvoleného. Taky se stará o Morrigan, která má díky nedostatku Kernonnovy krve docela slušný absťák. Do vesnice přiběhne maník a říká, že viděl na moři cizí lodě. Podle znaku na jejich plachtách Hercules zjišťuje, že k nim na návštěvu míří Caesar.
   Kernonnus varuje Morrigan a říká ji, aby kontrolovala své emoce a svou lidskou stránku. Hercules mezitím na pobřeží tesá kůly. Morrigan k němu přijde, trošku pokecají, a pak utíkají do vesnice, kterou Caesar mezitím vyplundroval. Hercules přemluví vesničany k boji proti Caesarovi - jdou dokončit kůly a napíchají je do dna v zálivu. Caesar na ně pochopitelně narazí a odnese to jedna loď.
   Morrigan jde za Caesarem a řekne mu, že stojí proti Herculovi, a že připravují tunel. Hercules s touto zradou pochopitelně počítal, a tak díky jeho pasti přijde Caesar o jednu jednotku.
   Hercules jde za Kernonnem a chce s ním bojovat o Morrigan, ale zjistí, že Kernonnus a Morrigan mají spolu dceru, kterou Kernonnus drží jako rukojmí, aby Morrigan vykonávala to, co ji nařídí. Morrigan se snaží ukecat Kernonna, aby jí dceru dal, ale výsledný efekt je nulový.
   Caesar přikáže propustit 150 Keltů - ovšem až poté, co jim useknou jednu ruku. Ovšem Hercules udrží morálku Keltů a připraví na Caesara další past.
   Morrigan se ptá Hercula, jestli ji pomůže ochránit její dceru. A to už přicházejí Římané a zjišťují, že jsou opět v pasti, ale nemají příležitost s tím něco dělat, protože na ně ze všech stran vyskoči Kelti, Morrigan a především warpujici Hercules.
   Na skále nad bojištěm se objeví Kernonnus, Morrigan za ním vyleze a chce svou dceru. Kernonnus se jí však vysměje a hodí dítě dolů, Morrigan skáče za ním. Hercules dole holčičku chytí, Morrigan se během pádu chytí liány. Hercules vywarpuje nahoru a začne se mlátit s Kernonnem. Po chvíli ho dostane na zem, a v tu chvíli vyleze zpět nahoru Morrigan. Hercules Kernonna pustí, ale ten na něj hned znovu zaútočí, a tak ho Morrigan zlikviduje sekerou, čímž, dá se řící, přijímá svůj úřad druida spravedlnosti.
   No a Caesar mezitím se svou zdecimovanou armádou opouští Irsko, kam se dle písemných záznamů nikdy nedostal ...

Comment:
   -> hmm, nevím proč, ale přišlo mi, že této epizodě k dokonalosti něco chybělo - to něco, díky kterému bylo Resurrection naprosto skvělé ... no ale to jsem se asi moc namlsal, protože i tak to bylo dost dobré
   -> potěšila přítomnost Caesara, Julia Caesara (kterého daboval někdo jiný než v XWP, grr) ...
   -> Morrigan má absťák, který Tamara Gorski zahrála hooodně dobře, na stejné urovní jako ROC zfetovanou Gabrielu v Altared States ...
   -> pár skvělých hlášek ...
   -> a na závěr praktická ukázka toho, jak důvěryhodné jsou Caesarovy Zápisky o galské válce ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.50
Doposud známkovali 4 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma