Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

507  Somewhere Over The Rainbow Bridge
(Tam za duhovým mostem)
Prod. num. V0710
Další postavy: Balder, Thor, Loki, Odin, Frigga, Eric, Hilda


Stručný děj:
   Loki nechává zhotovit dar pro svého otce - kovovou masku.
   Hercules mluví s Odinem a dozvídá se, že třetí část proroctví se týká příchodu temnoty.
   Na přímluvu Friggy osvobozuje Hercules Thora z jeho exilu (no spíš by se to dalo nazvat "Odpoutání Thora") a trošku si s ním promluví o jeho vztahu k lidem a o Balderovi.
   Loki podvodem (jak jinak) dosáhne toho, že si Odin nasadí kovou masku a přijde tak o zrak - temnota dorazila.
   Loki vytáhne ve svém doupěti roh ledového obra a zaduje do něj - Ragnarok začíná.
   Hercules mezitím dotáhne Thora k Vikingům, kteří propadli totální depresi (inu chmurní seveřané) a zcela se vrhli na chlast ("pít a zemřít"). Thor projde procesem sebezpytování. No ale to se už ozve Lokiho roh a tak se Thor s Herculem vydají pro Thorovo kladivo (které zůstalo tam, kde dostal od Hercula přes držku), aby se co nejrychleji dostali na Asguard.
   Poté, co kladivo vydolují, se objeví Loki, a naznačí jim, že v síních Vikingů převrhl pochodeň (holt je to mamlas) a že je tam zrovna oheň na střeše. Thor tedy pošle Hercula do Asguardu a sám se vydá chránit Vikingy.
   Hercules však nalezne jen led a Friggu s Odinem na pokraji smrti. Odin je potěšen tím, že Thor konečně pochopil, že má chránit slabé, a posílá Hercula za Thorem. Poté společně s Friggou umírají.
   Thor pomáhá Vikingům utéci z hořících síní. Objeví se tam však Loki a tak Thor končí s otrávenou šipkou v krku.
   Herculovi dochází, že vše, co Norna zaznamenává do Knihy osudu, se týká minulosti a přítomnosti - ale Loki vždy dorazí s listem obsahujícím věci budoucí. Dorazí tedy do Asguardu (kde se Loki zatím vyvaluje na trůně) s pikslou barvy, a tvrdí, že je to kouzelná barva, kterou Norna kreslí knihu, a kterou Loki ukradl a tvoří s ní svou verzi budoucnosti. Trošku se servou a barva se vylije. Loki se rozběhne zkontrolovat pravý stav věcí do svého doupěte.
   Tam zjistí, že mu Hercules nic neukradl. Je mu to ovšem zbla platné, protože Hercules doráží s minimálním časovým odstupem a barvu mu zabaví. Trošku se servou, Loki prohraje (jak jinak) a Hercules s tím, že když Loki měnil budoucnost, tak on změní minulost, překreslí barvou v Knize osudu stránku, na které je popsána Balderova smrt. Rázem se všechno vrátí do momentu, kdy Balder po Herculovi požaduje, aby jej zabil. Hercules si vezme od malé holčičky šipku a prohlásí, že je otrávená a že to zpunktoval Loki. Holčička zmorfuje do Lokiho podoby a ten zdrhne.
   Balder a Thor se rozloučí s Herculem a od té doby žili šťastně až do ...

Comment:
   -> opět skvělá epizoda, atmosféra přímo božská, rozhodně kandidát na jednu z nejlepších epizod vůbec
   -> je to jistě také zásluhou Michaela Hursta, který ji režíroval (aspoň se nenudí, když už mu killnuli Iolaa)
   -> nemalou měrou k tomu samozřejmě přispívá Loki a všeobecně přítomné vytí jeho vlků
   -> zásluhu na atmosféře má také skvěle depresivní hudba
   -> bohužel (možná spíš bohudík) jsme nezjistili, kdo byl onen tajemný Lokiho společník - i když jisté podezření mám ;-)
   -> a opět tu byly hodně dobré herecké výkony - a to u všech - Loki, Thor, Odin, Frigga, vše bylo skvěle zahráno ... no i Sorbo se snažil ;-)
   -> přišlo mi, že k úvodní scéně s výrobou kovové masky se nechali hodně moc inspirovat začátkem Conana Barbariana - a rozhodně to nebylo na škodu
   -> no samozřejmostí bylo opět několik dobrých hlášek - např. při osvobozování Thora: Thor: "Ty řetězy vyrobil sám Odin, žádný z bohů je nedokáže přetrhnout." - Hercules: "Polobůh z Řecka ano ..."
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.50
Doposud známkovalo 8 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma