Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

510  Let There Be Light
(Budiž světlo)
Prod. num. V0713
Další postavy: Iolaodahak (Dahakoiolaos), Morrigan, Nebula, Iason, Zarathustra


Stručný děj:
   V Sumeru vleze do Ioalovy hrobky nějaký maník. Zjeví se mu Iolaoovo "znovuzrození", maník vypadá poděšeně a kvapně odejde.
   Hercules, Morrigan a Nebula plují lodí do Řecka. Po přistání zjistí, že Dahak "zachránil" Řecko v době, kdy jej olympští bohové opustili. Dahak také lidem namluvil, že Hercules představuje zlo, no a ti prosťáčci mu to sežrali.
   Hercules se vydává za Iásonem. Ten se po chvilce přesvědčování (o tom, že Hercules není zlo a že Iolaos není Iolaos) přidává na jeho stranu. Ukáže se, že Iphikles je momentálně služebně pryč a o problémech ve svém království nic neví. Iáson Herculovi řekne, že Iolaa najde v Dahakově chrámu.
   Děvčata mezitím nakopou prdele dvěma misionářům Boha Světla (tak si teď Dahak říká), kteří se snaží nějakému učiteli spálit jeho svitky s texty Sokrata a spol. Ten děvčatům vysvětlí, že unikl z Dahakových spárů a že se vrátil sem, aby zachránil svitky a nějaké své věci. Ovšem kde Dahaka najdou jim už říct nestihne, protože mu začne od huby kapat pěna, a po ní vylezou dva pavoučci.
   Hercules vleze do Dahakova chrámu a trošku si zavzpomíná na staré dobré časy ničení Héřiných chrámů. Samozřejmě se vzápětí objeví Iolaodahak. Trochu se servou, Iolaodahak si zase trošku zaimituje Iolaa, přemlouvá Hercula, aby ho zabil, ale marně. Než zmizí, tak Herculovi řekne, že hodlá vrátit svět do stavu, ve kterém se nacházel před nástupem bohů.
   No a protože před bohy vládli světu titáni, vydává se Hercules za jedním z nich. Vleze do sopky, kde si pokecá s ohnivou titánkou Mnemoséne. Ta mu zprvu jako synu boha, který titány svrhl, nechce pomoci, ale jakmile uslyší o Dahakovi, tak svůj názor změní. Právě boj s Dahakem oslabil titány natolik, že nebyli schopni vzdorovat bohům. Řekne Herculovi, že k poražení Dahaka potřebuje Kámen Stvoření.
   Hercules potkává onoho maníka z Iolaovy hrobky. Ten se představuje jako Zarathustra. Vysvětluje Herculovi jak se to s Dahakem vlastně má: svět ovládají síly temna a světla, mezi kterými je (za ideálního stavu) rovnováha - Dahak však likvidací sumerských bohů a druidů tuto rovnováhu značně narušil a naklonil tak svět směrem k temnu - a pokud by Hercules, stojící na straně světla, zabil Iolaodahaka, ve kterém je stále uvězněna Iolaova neviná duše, svět by se dostal definitivně pod Dahakovu vládu. Hercules se proto rozhodne, že zkusí exorcismus a vyžene Dahaka ven z Iolaova těla.
   Mezitím se Nebula v Dahakově chrámě stává členkou skupiny svého více-než-přítele. A společně s několika misionáři seberou Morrigan a Iásona a strčí je do vězení v Dahakově pevnosti. Tam si je přijde prohlédnout i sám Iolaodahak, a společně s Nebulou vezmou Morrigan s sebou pryč.
   Hercules (za přihlížení Zarathustry) získává po několika nebezpečných momentech Kámen Stvoření, který za úsvitu soustředí sluneční světlo tak, že jim bude Iolaodahak spoután a bude se moci provést požadovaná operace. Ovšem čas bude jenom do soumraku. Iásonovi se mezitím pomocí finty "viselec" podaří dostat z Dahakova vězení. Všichni tři se scházejí u Iásonova baráku.
   Ve svém chrámu v pevnosti má Iolaodahak mezitím kázání ke svým ovečkám, a jako hlavní chod je potrestání nevěřícího - totiž Morrigan. Nebula se sama ujímá tohoto úkolu, ovšem místo zabití Morrigan osvobodí. V tu chvíli doráží Hercules & spol., Iolaodahakovy ovečky trošku "zazombíkují" a velká mlátička může započít.
   Po nějaké době se podaří Iolaodahaka spoutat na oltáři pomocí Kamene Stvoření, všichni se kolem něj rozestoupí, a Hercules prohlásí vymítání za zahájené.
   ... to be continued ...

Comment:
   -> po nějaké době znovu: Michael Hurst RULEZ!!!
   -> bylo potěšením po nějaké době zase vidět Nebulu v jejím klasickém "oděvu"
   -> pěkná byla scéna na lodi, kdy Hercules učil Morrigan rybařit
   -> hmm, titánka Mnemoséne - tak se v XWP epizodě Forget Me Not jmenovala bohyně paměti - chyba je na straně XWP, Mnemoséne je skutečně Titánka, nikoliv bohyně
   -> naprosto skvělé Iolaodahakovo kázání - pěvecký sbor, pomlouvání nevěřících, fanatičtí příznivci - IMO by se Iolaodahak uživil v US jako televizní kazatel
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.67
Doposud známkovali 3 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma