Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

511  Redemption
(Spasení)
Prod. num. V0714
Další postavy: Iolaodahak (Dahakoiolaos), Ares, Dahak, Morrigan, Nebula, Zarathustra


Stručný děj:
   Vymítání ani nezačalo a tým už opouští Iáson, který nesnese Dahakův smysl pro humor. Poté už se začíná, a Dahak přikáže svým poskokům (kteří jsou uskladněni v nějaké jeskyni či kde), aby zabili boha, který mu pomáhal. Hercules logickou dedukcí přijde na to, že to musí být Ares (no který jiný bůh je natolik blbec, aby se spojil s Dahakem?). Pošle tedy Nebulu a Morrigan za ním - pokud by Ares byl zabit, Dahak by získal jeho sílu a vymanil by se z moci Kamene Stvoření.
   Hercules a Zarathustra pokračují ve vymítání, ale Dahak si to pořád nechce nechat líbit (aby jo) a zaměří se tentokrát na Zarathustru. Připomene mu jeho minulost, jeho rodinu, zbaví ho nesmrtelnosti (kterou mu sám dal) a zabije ho. Ovšem Hercules ho zklame - Dahak tak totiž Zarathustru nechtěně osvobodil od jeho utrpení.
   Nebula a Morrigan najdou Area v jeho chrámu - a chuděra už zase ztratil svou božskou moc. Moc se mu nechce věřit, že by ho Hercules chtěl ochránit, ale po vpádu Dahakových poskoků a menší mlátičce nakonec uvěři a s děvčaty mizí z chrámu. Venku se od nich dozví, že Dahak je spoutaný ve svém chrámu. Chce tam jít a zabít ho, ale děvčata jsou proti (obzvláště Nebula). Začne tedy nahlodávat Morrigan a po chvíli je rozhodnuto, že se přece půjde do chrámu.
   Ve chrámu zatím Dahak vypráví Herculovi, jakže vlastně svedl Iolaa a dostal se do jeho těla. Hercules začne obhajovat Iolaovy morální kvality. Po chvíli se začne na Dahakově hrudi otevírat jizva (která tam zbyla po kudle, kterou Gilgameš zabil Iolaa) a z ní se pomalu vysunuje Iolaova ruka. Hercules ji chce chytit, ale kamenný kvádr navedený Dahakem na Hercula je silnější, a tak se ruka stáhne zpět a jizva se zavře.
   Děvčata a Ares dorazili mezitím ke chrámu, ale potuluje se před ním hodně poskoků. Ares tedy z posledních božských sil udělá zjevení, aby (podle oficiální verze) děvčata mohla proklouznout do chrámu za zády vyjeveného davu - ale Ares je hnusák, a tak davu ukáže na Nebulu a Morrigan plazící se do chrámu za jejich zády. Lidi se do nich pustí a Ares může sám nerušeně do chrámu.
   Uvnitř se mezitím Hercules snaží pomocí dialogu s Dahakem znovu vynořit Iolaa. To se mu povede, ovšem přesně v tu chvíli vchází dovnitř Ares s tím, že Hercules už měl svou šanci a teď je řada na něm. Ercyl se mu pochopitelně musí věnovat (zabití Iolaodahaka by mělo neblahé důsledky) a uzemní ho. Dahak Area začne psychicky rdousit, protože jeho zabitím jen získá sílu. Dovnitř vpadnou děvčata a taktak stačí zabouchnout dveře před rozdivočelými nápadníky ... ééé ... před Dahakovými poskoky. Hercules skočí jizvou dovnitř do Iolaodahaka.
   Ocitne se v jeskyni, kde se kromě Iolaa a Dahaka (něco mezi Predátorem, Vetřelcem a Adélou) nachází i hluboký kráter s něčím hodně horkým na dně. Po chvilce mlácení použijí Hercules a Iolaos starý trik Thermopyly a Dahak letí dolů. Objevuje se levitující Zarathustra a kolem něj spousta světla. Po chvíli loučení vylevituje Iolaos k němu a oba mizí. Hercules se probouzí a společně s Morrigan a Nebulou se vydávají za dalšími dobrodružstvími.

Comment:
   -> po dlouhé době (od Deliverer-a ze třetí série XWP) jsme se konečně zbavili Dahaka
   -> Ares, Ares, Ares - já toho maníka prostě žeru ... i když v HTLJ je už jen pro srandu - kde jsou ty časy svádění Xeny v The Reckoning či Ties That Bind ...
   -> tentokrát jsme po většinu času měli dva příběhy - Hercules vs. Dahak docela šel, obzvláště díky svádění Iolaa Dahakem - Děvčata & Ares byli rozhodně lepší a hlavně to byla i sranda
   -> hmm, Dahak - ne nadarmo se říká, že nejhorším místem horrorových filmů je to, kde se v záběru poprvé objeví hlavní příšera ... kdyby třeba místo té nádhery morfovaly různé postavy z Herculova a Iolaova života, tak by to IMO bylo působivější
   -> a co se týče Iolaova (dočasného) konce - to jsou Elysejská pole mimo provoz či co??
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.50
Doposud známkovali 4 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma