Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

512  Sky High
(Nebeská výše)
Prod. num. V0718
Další postavy: Ephiny


Stručný děj:
   Vesnici hrozí blízká sopka zkázou. Samozřejmě se objevuje Hercules, aby vše zachránil. Objevuje se i Ephiny, jejíž syn Xenan je někde v okolí sopky na lovu se svými bratranci. Hercules chce odvrátit nebezpečí tím, že na straně sopky otočené k moři udělá za pomocí výbušných krystalů z Atlantidy díru, kterou láva neškodně vyteče do vody.
   Má to však jeden háček - krystaly musí být celou dobu ve vodě, jinak se přehřejí a explodují. Začnou se tedy hledat dobrovolníci (Hercules by to asi sám neunesl) - najdou se tři, je však zapotřebí ještě jeden (pojedou tři vozy, na každý dva lidi). Poslední dobrovolník se najde (jak jinak) ve vězení - je jím vrah mladého kentaura.
   Vydávají se tedy na cestu, která není vůbec jednoduchá - kromě sopky jim ji znesnadňuje i banda místních výrostků, ke které patřil i zavražděný kentaur. Díky sopce přijdou o dva dobrovolníky a jeden vůz, jednoho z dobrovolníků pošle Ephiny pro jeho mládí a rolnický původ domů (čili zůstavá Hercules, Ephiny a vrah). Díky výrostkům je znehybněn jeden vůz a zraněn kůň. Ephiny bandu zlikviduje, a tak je nadále sleduje už jen její vůdce. Nastalého zmatku využije vrah, vypřáhne posledního koně, skočí na něj a mizí.
   Jeho útěk však nemá dlouhého trvání - zastaví jej otec zavražděného kentaura. Objevuje se Ephiny a odvádí vraha zpět.
   Jelikož jsou nyní bez koní, přemluví Hercules kentaura, aby zbývající vůz táhl on (že by to sám nezvládl?). Dorazí ke zchátralému můstku (sakra, že já ho už někde viděl), vyloží náklad a Hercules, Ephiny a vrah ho chtějí přenést na druhou stranu. Když jsou v nejlepším (tedy uprostřed můstku), objeví se vůdce bandy mladistvých a začne přeřezávat lana držící můstek (chudák můstek, už zase nepřežije nepoškozen). Naší trojce se podaří dorazit na druhou stranu, Ephiny má však zraněnou nohu. Mladistvý se vrhne na kentaura, ten je však omezen vozem, který ho ještě navíc začíná stahovat do propasti. Hercules rychle přeleze na druhou stanu, mladistvého umravní a kentaura vypřáhne z vozu, který se poté zřítí do propasti.
   Cesta pokračuje - Ephiny je však zanechána díky zranění v jeskyni na úbočí sopky. Dále tedy jdou Hercules, vrah a kentaur. Po dojití na stranu moře Hercules kostatuje, že nemají dost krystalů na proražení díry z vnějšku - je tedy krystaly třeba dopravit do kráteru. Chce to udělat sám, ale kentaur mu v tom brání. A protože když se dva perou třetí se směje, tak krystaly popadne vrah a šupajdí si to nahoru ke kráteru. Hercules a kentaur zdrhají co nejdále mohou. Vrah skáče do kráteru, krystaly explodují, dělá se díra a láva teče do moře. Všichni jsou sťastní a rozcházejí se do svých domovů.

Comment:
   -> pěkná epizoda, celou dobu bylo na co se dívat, mělo to spád a napětí (aby ne, když scénář je dílem mého favorita Paula Roberta Coyla) - kazil to jen nechutně dojemný konec se sebeobětujícím se náhle procitnuvším hříšníkem
   -> Ephiny Ephiny Ephiny - já ji prostě žeru - i když v druhé sérii XWP vypadala líp než teď
   -> Hercules je opravdu silák - pěkně to bylo demonstrováno tím, jak lehce odklízel menší skály z cesty
   -> po dlouhé době se opět objevil populární můstek - a opět to nebylo bez úhony - i když tentokrát (na rozdíl od předchozích vystoupení) přežil
   -> kdysi jsem viděl film "Mzda strachu" (každopádně doporučuji, je to už stará věc někdy z padesátých let (existuje i US remake, ale ten jsem neviděl) která opravdu stojí za to, rozhodně 110%) ... je to o tom, jak několik maníků veze několika náklaďáky nitroglycerin po rozdrbané cestě do džungle, a musí dojet na čas, jinak nastane katastrofa - ovšem zároveň musí jet velice opatrně, protože stačí jeden větší otřes a autíčko i s posádkou poletí do vzduchu ...
   -> a teď dva rýpance - na začátku Ephiny tvrdí, že její syn Xenan je u otce ve vesnici kentaurů - oooops, Fantes je přece mrtvý už od první série XWP (Is There A Doctor In The House?) ... později v jeskyni se Ephiny vybavuje s kentaurem a zazní, že Fanta zavraždil nějaký Mythoanes - ale šrapnel Hlaváčku, bylo to dílo Mythoanů, viz. opět Is There A Doctor In The House ... řekl bych, že je to chyba překladatele neznalého věci, nikoliv scénáristy - ten by měl mít k dispozici papír s charakteristikou postavy a jejich prozatimních osudů ... to druhé stoprocentně, množné číslo je pro někoho nepřekonatelný problém ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 3.50
Doposud známkovali 4 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma