Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

513  Stranger And Stranger
(Cizinec a cizinec)
Prod. num. V0716
Další postavy: Iolaos2, Ares - bůh lásky, Ares - bůh války, Vladař, Vládkyně (alternativní Nebula), alternativní Falafel


Stručný děj:
   Na nebi se otevírá brána do alternativního svéta. Domorodci ji považují za trest bohů za to, že uvěřili Dahakovi, ale Hercules ví svoje a tak ní do skočí.
   Objeví se v "mezisvětí" (tj. v místě mezi oběma světy; už tam byl uvězněn s Vladařem během Armageddon Now). Tentokrát tam nachází Vladaře a alterantivního Iolaa (Iolaos2). Vladař je v bezvědomí, a tak si Hercules pokecá s Iolaem2, a dozví se, že alternativnímu světu momentálně vládne Vládkyně, která je místy horší než její předchůdce. Hercules Iolaa2 ukecá, aby šel s ním a společně odcházejí do alternativního světa průchodem, o kterém Iolaos2 celou dobu věděl, ale Vladaři nic neřekl.
   Ares zatím v normálním světě skáče do brány za Herculem s tím, že tentokrát nedovolí, aby pokazil jeho plány.
   V alternativním světě Hercules zjišťuje, že Vládkyní je alternativní Nebula. Od Iolaa2 se dozví, že s Vládařem si byla poměrně blízká.
   Ares mezitím v mezisvětí zabaví Vladaři přívěšek s laní krví a s její pomocí jej zabije. Hercula z toho jen trošku rozbolí žaludek.
   Hercules se rozhodne vydávat za Vladaře, a tak s Iolaem2 vlezou do jeho ložnice. Objeví se Ares - bůh lásky (Ares2) a nabídne jim svou pomoc. Hercules si vybere jeden z oblíbených Vladařových obleků a vydává se za Vládkyní. Ta mu po chvíli přesvědčování a jednom Falafelovi prohozeném oknem uvěří. Poté, co z ní vytáhne, kde s Areem uvězněnili bohy, nařídí Hercules strážím, aby Vládkyni uvěznili v jeho (tedy Vladařově) ložnici, že si to s ní později vyřídí sám.
   Společně s Iolaem2 se Hercules vydává do Labyrintu věčné paměti - právě tam uvěznila Vládkyně s Areem bohy. Objevuje se Ares2 a Hercules mu řekne, aby nějak zdržel Area a Vládkyni.
   Ares mezitím doráží k Vládkyni a zjišťuje, že Hercules už je v labyrintu. Chce jít za ním, ale Ares2 očaruje Vládkyni. Ta se na Area vrhne a dává mu pořádně zabrat.
   Hercules a Iolaem2 překonávají nástrahy labyrintu a dostávají se do jeho středu. Tam nacházejí kouli a v ní uvězněné bohy. Hercules ji vezme a chce jít pryč, ale chodby jsou zacyklené - tj. do jedné vleze a vyleze jinou, ovšem opět do stejné místnosti. Objevuje se Ares a chce Hercula zabít (když už má tu laní krev), a tak se zase začnou mlátit ... Hercules využije zacyklení chodeb a celkem rychle Area zmákne. Objevuje se Vládkyně a pokládá Iolaovi2 nůž na krk (a to doslova). Hercules ji vyřeší prohozením koule jednou z chodeb.
   Hercules kouli rozbíjí a osvobozuje tak bohy, kteří okamžitě pláchnou a tím mu ukážou cestu z labyrintu. Venku následuje pokec s Iolaem2, který se nakonec k Herculovi přidává, a společně jdou páchat další hrdinské skutky.

Comment:
   -> pěkná epizoda - opět jsme se podívali do alternativního světa ... ale IMO byl Stranger In A Strange World lepší ...
   -> Gina Torres jako Vládkyně byla naprosto skvělá - teda pokud nejste zrovna zapřísáhlí odpůrci trošku tvrdších sexuálních praktik ;-)
   -> Kevin Smith byl taky skvělý - ať už jako bůh války či jako bůh lásky (IMO v dabingu ho mohli trošku "přisladit") ...
   -> co se týče Area, tak konečně po dlouhé době tu nebyl jen jako šašek, ale i jako rafinovaný intrikán
   -> Wheel Of Misfortune (Kolo neštěstí) je skvělá soutěž - skvěle by zapadla do programového schématu N@VY - a uvádět by to mohl Poulíček (možná by byl zábavnější (byť nechtěně) než alternativní Falafel; a jedna z disciplín by mohlo být prohazování Poulíčka oknem) ...
   -> zdá se, že mortální provázanost světů (tj. zemřeli někdo v jednom světě, zemře i jeho dvojník v tom druhém) nefunguje, pokud je jeden z páru v mezisvětí - Iolaos2 žije i přes smrt Iolaa, Vladař je zabit a Herculovi to jen trošku rozbouří žaludek
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.60
Doposud známkovalo 5 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma