Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

514  Just Passing Through
(Jen procházím)
Prod. num. V0327
Další postavy: Iolaos, Iolaos 2, Autolycus


Stručný děj:
   Ioloas2 říká Herculovi o svých obavách, že se nikdy nevyrovná Iolaovi. Ten jej uklidňuje s tím, že on a Iolaos jsou dvě naprosto odlišné osobnosti, i když vypadají stejně, jmenují se stejně apod. A aby mu ukázal, že i Iolaos měl své slabiny, rozhodne se mu po cestě vyprávět o jednom svém dobrodružství s Iolaem.
   To se jednou ráno probouzeli a vzápětí se (ostatně jako vždy) objevil nešťastník s prosbou o pomoc. Tentokrát šlo o to, že ze sochy pantera zmizel rubín - což by ani tak nebyl problém, protože socha je zakletá, a pokud se rubín nevrátí na své místo před soumrakem, ožije a rubín si najde sama - ovšem najde si i zloděje, pro kterého nebude toto setkání zrovna příjemné. Samozřejmě že Hercules a Ioloas v tom Autolyca nemohou nechat - kdo jiný by kradl zakleté věci, že. Takže řeknou onomu prosebníkovi, aby ve městě rozhlásil, že vůz se zlatem dorazí v poledne - což pochopitelně není pravda, ale jedná se o nejúčinnější způsob jak zajistit, aby se Autolycus dostavil. Ovšem je tu jeden problém - v onom městě žije i jedna dívka, kterou Hercules kdysi zachránil, ona ho začala uhánět a jemu nezbylo než zmizet po anglicku - prostě ji nedokázal říct NE - zkrátka klaďák do morku kosti ;-)
   Po příchodu do města samozřejmě najdou Autolyca, jak na náměstí čeká na příjezd vozu se zlatem. Ukáže se, že rubín spolkl. Hercules se ho z něj snaží vytřást, ale bez úspěchu. Je tedy rozhodnuto o nasazeni projímadla - a Autolycus se musí pustit do dávky sušených švestek (BTW ty fungujou dokonale, mohu potvrdit z vlastní zkušenosti).
   Během čekání a konečný efekt Autolycovy diety si Ioloas koupí loutnu, aby se na ni naučil hrát a uměl tak konečně i něco, co Hercules ne. Po neplánované návštěvě hospicu (během kterého vyloudí Autolycus od jednoho z nemocných závěť na své jméno) a jeho evakuaci kvůli požáru (během níž Ioloas Autolycovi rozmluví použití závěti) se však ukáže, že Hercules na loutnu hrát umí (a zvládá dokonce najednou sólo, doprovod, basu a bicí, kam se hrabe Hendrix).
   Autolycovi se zdá, že by z něj konečně mohlo něco vyjít, a zaleze do křoví za městem. Hercules zatím zaskočil za Hefaistem a přinesl síť z řetězů, která by pantera měla zadržet do doby, než Autolycus splní své poslání. S Iolaem ji tedy nainstalují do sálu se sochou. Ovšem v síti nekončí panter, ale Herculova dívčina, která si pro něj přišla - svatba se má konat každou chvíli. Ta však bude muset počkat, protože socha ožívá a jeví zvýšený zájem o Autolyca. Hercules se jí staví do cesty a trošku se rvou, Autolycus padá na záda a rubín se mu nárazem stěhuje z žaludku do dýchací trubice. Ioloas pomáhá Autolycovi dostat rubín úplně ven, což se po chvíli povede. Hercules bere rubín a vrací jej zpět na jeho místo na čele sochy. Ta zkrotne, vrací se na podstavec a všichni jsou šťastní - tedy až na Autolyca, který musí urgentně někde zalézt do křoví.
   Iolaos2 a Hercules přicházejí ke konci své cesty - k nečemu na způsob Iolaova pomníku postaveného Herculem. Ioloas2 k pomníku přistupuje a slibuje Ioloavi, že se bude snažit být Herculovi nejlepším přítelem.

Comment:
   -> konečně se zase objevil Autolycus, a zdá se, že s časem zraje, je pořád lepší a lepší - tentokrát nejvíc bodoval rozhovorem s panem kamenem, paní květinkou a paní píďalkou
   -> celé mi to připadlo jako pokus o odlehčený pohled na vzájemný vztah Hercula a Iolaa - plus mínus na způsob A Day In The Life z XWP - ovšem v XWP je podobných epizod víc, v HTLJ zatím chyběly - pokud se v HTLJ propíraly vzájemné vztahy, tak pouze po stránce vážné až sentimentální
   -> ukázalo se, že Hercules (podobně jako Joxer) je ideálem žen, které ho nenechají cvíli vydechnout
   -> nevím co víc napsat - bylo pěkné, příjemné a zábavné, ale celkově tak o ničem - doufejme, že Iolaos2 se časem vyprofiluje (k čemuž neměl tentokrát příležitost) - a kromě toho JÁ CHCI MORRIGAN!!
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.00
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma