Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

517  The Academy
(Akademie)
Prod. num. V0???
Další postavy: Iolaos2, Iason, Lilith


Stručný děj:
   Hercules a Iason jdou společně s Iolaem2 na návštěvu do své staré školy - do Cheirónovy Akademie. Po cestě jsou přepadení skupinou ninjů, kteří chvíli lítají vzduchem, pak se s nimi trošku semlátí a utečou pryč. Podle stylu jejich boje Hercules a Iason odhadnou, že útočníci pocházejí z Akademie.
   Po příchody do školy zjistí, že hodně věcí se změnilo a že nepanuje idyla jako za starých časů, kdy škole vládl Cheiron. Teď všemu šéfuje Zylus se svou bandou. Hercules jde za ředitelem školy, ale zastihne ho na poslední chvíli, protože ten je na odchodu a už se nehodlá vrátit. Hercules tedy nechá svolat žáky a prohlásí, že šéfování Akademie se na nějakou dobu ujme osobně.
   Jeho prvním krokem je likvidace všech ostrých (míněno necvičných) zbraní, které se v Akademii nacházejí - podle jeho názoru tam nemají co dělat. Tak je nahází do jámy a zapálí. Mezitím Iolaos2 dostává do opatrování místní školku.
   Do Akademie přichází Lilith, která jde zkontrolovat svou dceru Sesku. Následuje bouřlivé přivítání s Herculem a Iasonem a osvětlení toho, že i když Iolaos2 vypadá jako Iolaos, tak to není Iolaos.
   Lilith s Iasonem jdou za Seskou. Lilith Sesce představí Iasona jako jejiho otce, čímž spíše překvapí Iasona než ji.
   Při jídle přiotráví Zylova partička Iasonovi jídlo. Tomu se po několika soustech udělá špatně a po několika vrávoravých krocích se složí na zem. To je na Hercula moc a před nastoupenou jednotkou vylučuje Zyla a jeho bandu z Akademie.
   Ti si to nenechají samozřejmě líbit a tak večer Akademii přepadávají. Následuje samozřejmě bitka, ve které jsou zloduši poraženi.
   Iason se ujímá funkce ředitele Akademie a Hercules s Iolaem2 jdou za dalšími dobrodružstvími.

Comment:
   -> hmm, asi jsem se minule moc namlsal - tahle epizoda mi přišla slabší - ne že by neměla dobré momenty, ale nebylo to to pravé
   -> nejzajímavější na této epizodě je účast herců ze seriálu Young Hercules - padoucha Zyla totiž hrál Ryan Gosling, který v YH hraje (no spíš hrál - YH byl už po první sérii ukončen) Hercula (pozor, není to ten samý člověk, který hrál mladého Hercula ve čtvrté sérii HTLJ a v pilotním filmu) ... dále Sesku hraje Joddie Rimmer, která v YH hraje Lilith (v této epizodě si tedy vlastně zahrálou svou dceru), ale zdejšímu publiku bude asi známější jako Seraphine z XWP epizod Sacrifice ...
   -> docela ušlo Iolaoovo2 snažení se s dětmi ... no minimálně v jednom měl pravdu - jsou to splozenci pekel ...
   -> jinak fakt nic moc ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.50
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma