Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

520  Fade Out
(Ztrácení se)
Prod. num. V0723
Další postavy: Iolaos2, Ares, Discord, Deimos


Stručný děj:
   Hercules s Iolaem2 si užívají poklidné ráno a netuší, že Deimos (nástupce Strifa (Svára)) jim chystá problémy - chce se totiž stát Areovým zástupcem - a to se samosebou nelíbí Discord. Deimos tedy získává od Area slib, že pokud uspěje, dostane vysněné místo. Deimos tedy vyráží do práce a Discord jde s ním.
   Najednou Hercules a Iolaos2 uslyší výkřik (jako pokaždé když někam přijdou) a vyrazí tedy za ním. Naleznou dav vesničanů, kteří se snaží ukamenovat chlapce, který je celý zahalen v hadrech - a když mu Hercules sundá kápi, zjistí, že chlapec průhlední (odborně řečeno stává se transparentním).
   Hercules a Ioloas2 tedy vejdou do města, do kterého se normální lidé bojí jít. Najdou tam asi desítku "průhledňáků". Hercules pojme podezření, že za tím asi bude zkažené jídlo, a tak pošle Iolaa2, aby to prověřil. Sám musí uklidňovat dav normálních, které se naopak snaží proměněný Deimos rozhýbat k akci.
   Iolaos2 nachází ve skladišti potravin podivný kámen. Přináší ho Herculovi a ten ho poznává - jedná se o Argeův kámen - Arges byl kyklop, který se se svými dvěma bratry postavil proti Diovi, a ten proměnil jejich oka v kámen, a díky kletbě kyklopů jsou tyto kameny prokleté - kdo se s nimi dostane do kontaktu, ten začne mizet - jedinou obranou je kámen rozbít, ovšem pak prokletí přechází na osobu, která to udělala. Herculovi je jasné, že vesničané už nemají mnoho času, a tak kámen rozbíjí a bere prokletí na sebe.
   Ares, Deimos a Discord oslavují zmizení Hercula. Discord poněkud rozladí, když si Deimos přivlastní veškeré zásluhy na zmizení Hercula. Ukáže se však, že Hercules je odolnější než se zdá, a dokonce i najde způsob, jak se opět (aspoň na chvíli) zviditelnit. Ares tedy naštvaně posíla Deima zpět. Discord samozřejmě jde s ním, protože je to přímo ideální šance na vyřízení jejich vzájemných účtů.
   Discord se tedy spojí s Herculem (už zase neviditelným) a Iolaem2 a pomůže jim najít dvě zbývající kamenná oka. Poté, co je najdou, se objeví několik bojovně nalazených vesničanů, které tam poslal Deimos. Discord dává Deimovi jeden prokletý kámen a pak do něj žduchne tak, že kámen upustí a ten se rozbije. Prokletí tedy mizí z Hercula a ten tak zlikviduje nepokojné vesničany. Do neviděného stavu se tedy odebírá Deimos, a spolu s ním i Discord, kterou stačil vzít s sebou.
   Objevuje se Ares a začnou se s Herculem kočkovat. Po chvíli začne Ares na Hercula házet kameny, a ten mu je ala baseball vrací. Iolaos2 přihrává Areovi poslední kamenné oko, ten je hází (i přes varování) na Hercula, který uhýbá, oko se tak rozbíjí, Ares mizí a objevuje se Discord ... a Hercules s Iolaem2 kráčí dál ...

Comment:
   -> jojo, pěkné to bylo - když se dá dohromady Ares, Discord a Svár (no ne přímo Svár, ale něco hodně podobného), tak je to moc pěkné
   -> Discord je opravdu bez zábran - při cestě za svým cílem se sníží k té nejhorší věci, co může udělat - totiž spojit se s Herculem
   -> Deimos je dost dobrý psychouš, a ty kožené šortky ...
   -> dost mě zajímá, jak Ares v epizodě Revelations vysvětlí to, že je zase viditelný ... jak znám scénaristy, tak asi nijak ...
   -> pěkná byla i mlátička mezi neviditelným Herculem a vesničany
   -> a na konci si po hodně dlouhé době zase dali Ares a Hercules pořádně přes držku
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.83
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma