Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

521  My Best Girl's Wedding
(Má nejlepší dívka se vdává)
Prod. num. V0727
Další postavy: Iolaos2, Aphrodite, Serena, Nautica


Stručný děj:
   Při rybaření v přístavu myslí Iolaos2 na Nauticu a vůbec má melancholickou náladu. Z té ho vyvedou záporáci, kteří začnou trošku škárlit domorodce. Proto se Iolaos2 společně s Herculem do nich pustí. Mlátičku po chvíli ukončí Lysaka, který sprdne své muže, že sem přijel uspořádat svou svatbu, a ne vyrabovat přistav. A představí přihlížejícím svou nastávající - opět dvounohou Nauticu.
   Než se Iolaos2 stihne vzpamatovat, přivolá Hercules svou sestřičku Aphroditu a žádá vysvětlení. Ta mu řekne, že ji Nautica požádala o nohy, aby si mohla vzít Lysaku, ale nijak to nevysvětlila. Herculovi se to nepozdává, a tak se vydává za otcem Nauticy Tritonem. A Aphroditu nechává s Iolaem2, aby pozdrželi svatbu.
   Iolaos2 se díky přestrojení od Aphrodity dostane k Nautice, ovšem ta s ním odmítne jít. Mezitím po cestě do Tritonovy svatyně potká Hercules Serenu. Uvědomuje si však, že Serena nemá na jejich vzájemný vztah žádné vzpomínky (viz. End Of The Beginning). Serena mu řekne, že se její muž ztratil na moři a ona jde prosit Tritona za jeho návrat. A protože má namířeno tamtéž, nabídne se Hercules, že ji doprovodí, což Serena přijímá.
   Iolaos2 se snaží opět dostat k Nautice, ovšem je odhalen a končí v podpalubí Lysakovy lodi. Hercules se Serenou přicházejí k Tritonově svatyni. Zatímco Serena prosí za návrat svého muže, zjišťuje Hercules, že Lysaka zabavil Trinovi trojzubec, zdroj jeho síly, díky čemuž je na tom Triton dost bídně. Nautica souhlasila, že se vdá za Lysaku, pokud ten vrátí trojzubec. Ovšem chuděra netuší, že poté, co trojzubec vezme do rukou smrtelník, ten ztrácí svou veškerou moc - Triton a moře jsou tedy odsouzeni k zániku. Hercules se vydává za Cabirou - elementální silou, která byla na světě už před bohy, a která stvořila trojzubec - a jménem lásky Iolaa2 k Nautice a své k Sereně z ní vytáhne trojzubec nový, čímž je Triton zachráněn.
   Hercules se srdceryvně loučí se Serenou. Iolaos2 zdrhne z podpalubí, dostane se k Nautice a řekne jí, že ji Lysaka podvedl, protože trojzubec, který ukradl, je zničen. Nautica si tedy Lysaku odmítne vzít. Toho to ani moc nevzruší a přikáže Nauticu a Iolaa2 pověsit. Na poslední chvíli (jak jinak) se objevuje Hercules a vše zachraňuje. Protože je jasné, že Iolaos2 a Nautica si jsou souzeni, nabídne jim Aphrodita, že z Iolaa2 udělá mořského panice (či jak se jmenuje samec od mořské panny). A tak tedy Iolaos2 společně s Nauticou odplouvají ...

Comment:
   -> bylo to pěkné, byla to i sranda, ale nemělo to tu správnou šťávu ... prostě mě to nechytlo
   -> vždycky je zajímavé pozorovat, jak se před kamerou chovají manželské páry - tady to byl Kevin Sorbo a Sam Sorbo - tedy Hercules a Serena ... IMO došlo mezi nimi k normalizaci vztahů, protože v "laní trilogii" ve třetí sérii HTLJ to mezi nimi jiskřilo o dost víc
   -> opět zářil Michael Hurst, prostě ten člověk asi miluje převleky ... ale nejlepší je vdova Twanky ...
   -> Aphrodita se opět předváděla, takové malé utěšování na její hrudi vůbec nemusí být marné; BTW zajímavé je porovnání chování Aphrodity v HTLJ a v XWP - zatímco v HTLJ je to krutě kladná postava, tak v XWP je většinou záporná (nebo minimálně zlomyslná)
   -> a jeden restík (už od Love On The Rocks): Angela Dotchin, která hraje Nauticu, hraje i v malém Ercylovi, a to Koru (hostinskou, kterou se pořád snaží Iolaos sbalit), a potom v Jack Of All Trades společnici Bruce Campbella
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.75
Doposud známkovali 4 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma