Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

601  Be Deviled
(Buď ďáblem)
Prod. num. V1102
Další postavy: Iolaos, "Serena", Xerxos, Arciana


Synopse:
   Arciana a několik jejích společníků se probije ven z vězení a vydají se hledat mocný Héřin meč. Vojáci, kteří je hledají, narazí na Hercula a Iolaa a o útěku jim řeknou - oba přátelé se (jak jinak) rozhodnou do pátrání také zapojit. Od vojáku se dozvědí, že uprchlíci byli naposled vidění, jak míří k Mykénám.
   Po cestě Hercules a Iolaos potkají "Serenu", avšak Hercules rychle zjistí, že se nejedná o jeho milovanou. "Serena" mu vysvětlí, že je 'Hřích', vládce těch mrtvý duší, které Hádes nevpustil ani do Tartaru. Řekne Herculovi, že z její říše uprchl Xerxos a že se musí spolu spojit, aby ho dostali. Hercules odmíta a "Serena", těsně předtím, než zmizí, mu řekne, že Xerxos měl namířeno do Mykén.
   Po cestě vykládá Hercules Iolaovi o Xerxovi - ten byl už v šestnácti letech odsouzen na smrt za vraždu svých rodičů, avšak z vězení utekl a chytil jej až po nějaké době právě Hercules. A nyní se Herculovi zdá, že se mu Xerxos přišel pomstít.
   Najednou zaslechnou z lesa nelidské výkřiky. Běží směrem k nim a najdou Xerxa masakrujícího vojáky, kteří hledají Arcianu. Hercules po něm skočí, ale Xerxos se ukáže být silnějším, než se čekalo a s příslibem, že ve svém počínání bude pokračovat, zmizí. Objeví se "Serena" a říká Herculovi, že pokud nepřijme její nabídku na spolupráci, ulpí na jeho rukou mnoho krve nevinných lidí. Hercules souhlasí a "Serena" mu políbením předá sílu k poražení Xerxa.
   Ještě než Hercules a Iolaos pokračují dále, řekne jim "Serena", že Arciana je Xerxova sestra, která utekla z domu v tu noc, kdy její bratr zavraždil rodiče. Díky svému dětství strávenému po sirotčincích je zahořklá a Hercules tuší, že pokud se zmocní Héřina meče, vybije si svou zlost na celém světě. "Serena" mizí a Hercules s Iolaem pokračují v hledaní Arciany.
   Iolaos zjišťuje, že Herculovo chování se mění. Po cestě si všímá, že v Herculově nitru začíná narůstat touha po násilí - místo chycení chce Arcianu rovnou zabít, protože je příbuzná Xerxa. Přesvědčuje jej tedy, že jeho přítelkyně "Serena" ho otrávila. Hercules ví, že je to pravda, a snaží se kontrolovat. Toto potají sleduje "Serena" s Xerxem. "Serena" Xerxovi přikazuje, aby Hercula ještě chvíli vodil za nos, až ten se neudrží a někoho ve vzteku zabije, díky čemuž by jeho duše připadla právě jí. Odměnou má Xerxovi být setkání se sestrou.
   Herculův stav se mezitím zhoršuje. Rozzuří se na Iolaa natolik, že se jeho tvář změní do démonické podoby. Iolaos se vydává hledat Arcianu sám.
   Nalézá ji v jednom z Héřiných chrámů, ovšem už s Héřiným mečem v ruce. Právě ve chvíli, kdy chce Arciana Iolaa zabít, se objevuje Xerxos a zabraňuje jí v tom. Arciana je poté, co zjistí, že Xerxos je její mrtvý bratr, totálně zděšena. Uteče chodbou dále do chrámu a Xerxos jde za ní.
   Do chrámu mezitím přichází už naprosto posedlý Hercules. Iolaos se ho sice snaží pomocí meče zastavit, ovšem Hercules meč jen zlomí na dvě půlky a s Iolaem mrskne o zem.
   Mezitím Xerxos vysvětluje Arcianě, že na rozdíl od ní se narodil zlý. Vezme její hlavu do rukou a Arcianě myslí projedou výjevy pekelné (BTW z velké části nastříhané z epizody XWP 421 Ides Of March). Xerxos jí řekne, že pro ni ještě není pozdě, že se ještě může zachránit.
   Rodinnou sešlost narušuje Hercules a spolu s Xerxem započnou opravdu démonickou bitku. Po nějaké době je Hercules připraven zabít Xerxa kamennou sochou gargoyla. V tu chvíli vbíhá do místnosti Iolaos, pohlédnou si s Herculem do očí, ten si uvědomí, co chce zrovna udělat a sochu odhodí bokem. Jeho podoba se vrátí opět do normálu. Než se "Serena" a Xerxos vrátí zpět odkud přišli, pohlédne Xerxes naposledy na svou sestru a ví, že ta změní svůj život.

Komentář:
   -> pěkná epizoda, mělo to spád, děj byl klasicky Ercylovský
   -> opět se nám předvedli pan a paní Sorbovi - totiž Hercules a Serena, manželé to jak v seriálu, tak v reálu
   -> jak se dalo čekat, projevil se fakt, že Xena v době natáčení už byla přednější - a to tím, že tu byly použity věci z ní, dříve to bývalo naopak - nejde ani tak o sestřih z pekla z Ides Of March, ale především o "démonovské" věci 100%ně přejaté z epizody Fallen Angel
   -> vypadá to, že se styl bude nadále nést v podobném duchu jako předchozí pátá série, což je IMO dobře
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.00
Doposud známkovalo 7 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma