Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

607  A Wicked Good Time
(Zlomyslné dobré časy)
Prod. num. V1107
Další postavy: Iolaos, Discord, Lilith, Seska, Haleh


Synpose:
   Hercules a Iolaos jdou navštívit svou dávnou přítelkyni Lilith, která je pozvala, protože má strach o svou dceru Sesku. Ta je častým cílem obtěžování místního "tvrďáka" Magna, a jen to v ní vře - to registruje Discord a hodlá toho využít ke svým cílům. Nařídí dvěma čarodějkám v zácviku, Haleh a Sariah, aby Sesku pozvaly mezi sebe jako třetí do party, jelikož tří je zapotřebí k využití síly knihy kouzel čaroděje Neibra. Seska nabídku přijímá a je nadšena, když je ruka, kterou ji Haleh zraní záměrně nožem, pomocí magie uzdravena.
   Na náměstíčku zachrání Hercules a Iolaos Isocela před Magnem. Potkávají se s Lilith, která má z toho samozřejmě radost. Ne tak Seska, která své matce pozvání Hercula a Iolaa vyčte a chce, aby jí všichni dali pokoj. Po společné večeři si přijdou Sesku vyzvednout Haleh a Sariah. Ve své jeskyni ji seznámí s Discord a kují plány, jak se pomstít Magnovi a jak Sesku zbavit Hercula. Později potká Haleh Hercula, který odmítne její pozornost a varuje ji, aby se Sesce nic stalo. Ovšem Haleh ho už má dávno vyřešeného: promění Magna ve zrůdičku a svede to na Hercula, navíc sama sebe začne levitovat a nazývá Hercula čarodějem. Hercules je zatčen a dovídá se, že čarodějnictví je trestáno smrtí. Díky tomu má dilema - pokud řekne pravdu, byly by skutečné čarodějky, tři mladé holky, upáleny. Jde tedy k soudu a snaží se obhájit. Když se zdá, že by Lilith mohla být usvědčena ze lži, prohlásí, že je čaroděj a je tudíž odsouzen k upálení.
   Seska cítí vinu, ovšem stále silnější Haleh ji přesvědčí ke spoluúčasti na vyvolání kouzla, které způsobí, že se Iolaos bezhlavě zamiluje do Lilith. Hercules je během spánku ve své cele navštíven Haleh, která chce od něj polibek. Když odmítne, objeví se pod stromem na louce venku z města. Přichází Iolaos a zjišťuje, že je Herculova ubikace prázdná. To způsobí, že jsou vyslány hlídky s příkazem chytit Hercula. Ten se jim však bez problému vyhne a vydá se pro knihu kouzel. Tu má však Haleh a pokaždé, když se k ní Hercules snaží přiblížit, začne se měnit v kámen. Protože ji kouzly porazit nemůže, přibere do svého plánu Sesku.
   Hercules zaskočí k Discord a naznačí jí, že se Haleh chystá vyvolat Neibra za jejími zády. Mezitím "Iolaos láskou zpitý" nabízí Lilith manželství, ovšem ta mu zabouchne dveře před nosem. Ve chvíli, kdy přichází Hercules, se Iolaovi zrovna podařilo pomocí vidlí rozmlátit dveře a ohrožuje s nimi Lilith. Když Herculovi dojde, že Iolaos zase jednou není v pořádku, pošle ho do hor pro led na "zásnubní hostinu".
   V jeskyni mezitím Haleh a spol. začínají s vyvoláváním Neibra. Objevuje se Discord, ovšem promptně se o ni postará Haleh, která ji doslova a dopísmene zkrychlí. Neibrův duch ovládá tělo Haleh. Doráží Hercules a naznačuje Sesce, aby započla s protikouzlem ze stránky, kterou vytrhla z knihy. Hercules získává knihu a vykrývá s ní firebally, které na něho posílá Haleh. Jeden z nich odpálí přímo zpět na ni a pošle ji tak do víru, který se utvořil při vyvolávání Neibra. Seska a Sariah se zříkají čarodějnictví, Discord doznává, že je do toho zatáhla a je posléze odkrychlena, Iolaos se probouzí z vlivu kouzla a moc se diví, co dělá vysoko v horách se spoustou ledu.

Komentář:
• Discord, černá růže :-)) a ta panenka Area, tu chci taky!!
• konečně jsem viděl, jak to vypadá, když někdo někoho zkrychlí :-)
• nažhavený okouzlený Iolaos snažící se dostat Lilith - kdyby to tak viděla Gabriela :-))
• no nakonec se v těch horách asi dost zchladil :-)
• prostě se mi to dost líbilo, dobře udělané vedlejší postavy jsou k nezaplacení (zdravíme City Of Dead a Rebel With A Cause)
• BTW zdála se vám Haleh nějak povědomá? Jestli ano, tak jste ji viděli (styďte se ;-) ) v Legendě o Vilému Tellovi na Markýze (to není ten, který kdysi šel nás), protože Vercinixovu manželku by jste v ní určitě nepoznali a Locked Up And Tied Down u nás ještě nešlo a z RTL si to beztak nepamatujete ;-)
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.80
Doposud známkovalo 5 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma