Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

608  Full Circle
(Uzavřený kruh)
Prod. num. V1103
Další postavy: Iolaos, Ares, Zeus, Hera, Nemesis, Evander, Helios, Oceanus, Atlas


Synopse:
   Hercules a Iolaos přibývají k domu Nemesis a zjišťují, že je obtěžována Areovými poskoky, kteří si přišli pro Evandera, potomka to svého šéfa a právě Nemesis. Dynamické duo je rychle vyřídí a zjišťuje, že Evandera si vzal Zeus. Nemesis jim říká, že po svém otci zdědil Evander moc proměnit své představy v realitu a Zeus si jej vzal právě proto na Olymp - jedině tam se Evander podle něj naučí ovládat svou sílu. Hercules s Iolaem se vydají Evandera hledat.
   Brzy narazí na vesnici, která je ničena podivným fialovým puntíkovaným monstrem. Hercules se snaží Evandera, kterého zahlédne, před monstrem ochránit, ovšem to v tu chvíli zmizí, jelikož je dílem právě Evandera. Objevuje se Zeus a říká Herculovi, že vzal Evandera k sobě, protože chtěl ochránit Nemesis před jeho příliš živou představivostí. Hercules však Diovi nevěří a rozhodne, že bude Evandera učit sám. Poté, co pod jeho vedením spraví Evander pomocí své představivosti škody napáchané příšerou, Zeus zmizí.
   Příštího rána zjišťují Hercules a Iolaos, že je Evander opět pryč. Objevuje se Ares a říká jim, že ho má opět Zeus, který chce s jeho pomocí vytáhnout Héru z propasti Tartaru (kam ji dostal Hercules), protože ji stále miluje. Hercules si uvědomí, že s Hérou mohou z propasti uniknout i Titáni. S Iolaem tedy spěchají zastavit Evandera, ovšem Héra je už v tu chvíli venku. Hercules je připraven se s ní porvat, ovšem Héra si na něj nepamatuje - vlastně si nepamatuje na nikoho. Najednou z propasti vyletí dvě zářící koule, prorazí strop jeskyně a mizí v dál.
   Venku se tyto promění ve dva Titány, Hélia a Oceána. Objevuje se Ares a nabízí jim, že pokud ho nechají na pokoji, pomůže jim s likvidací ostatních bohů a Olympu. Ti s tím souhlasí a Ares jim tedy řekne, kde najdou svého bratra Atlase, který je uvězněn v ledovém bloku.
   Hercules nechávají Evandera v péči Dia a Héry a vydávají se za Titány. Po jejich stopách dojdou až do zasněžených hor, kde zjistí, že Hélios a Oceános už uvolnili Atlase. Ten odkráčí směrem k Olympu a na svých sourozencích nechá břímě likvidace Hercula a Iolaa. Zbylí Titáni se promění do své elementální podoby (oheň a voda) a začnou pronásledovat Hercula a Iolaa. Ti se seběhnou sobě v ústrety, Titáni to neubrzdí, srazí se a zbyde z nich jen pára.
   Dynamická dvojka spěchá za Atlasem, protože pokud zničí Olymp, tak bude zničen i svět. Hercules Iolaovi vysvětluje, že Olymp je podepřen pilířem. Pokud se pilíř odstraní, Olymp spadne a tento náraz vychýlí Zemi z její oběžné dráhy.
   Mezitím se Zeus s Hérou procházejí a hrají si s Evanderem. Objevuje se Ares a pomocí kousku vlákna osudu, který ukradl Moirám, obnovuje Héře paměť. Ta si na vše rázem vzpomene, promění Dia v kámen, popadne Evandera a jde s ním k Olympu, kde se zrovna Hercules a Iolaos mlátí s Atlasem. Ve chvíli, kdy Atlas zboří pilíř, vrhne Héra po Herculovi kamenící projektil a ten ho odpálí na Atlase, který zkamení a nyní místo sloupu podepírá Olymp osobně. Úlomky padajícího pilíře je však zasažen Evander, který na místě umírá. Na jeho oživení je zapotřebí spojeného úsilí Dia a Héry. Héra tedy svého manžela mění zpět do masité podoby a společně vracejí Evanderovi život. Hercules s Iolaem berou Evandera domů a Zeus s Hérou se rozhodnou, že se pokusí usmířit.
   A nyní následuje epilog celého seriálu, který popisovat nebudu, protože je prostě pěkný a každý zájemce o HTLJ by jej měl vidět osobně.

Komentář:
• z Herculových pamětí: "Milý deníčku, dneska jsme zase zachránili svět." ;-)
• celkem typická Herculovská epizoda, akce, troška napětí a sranda pěkně dohromady ve správných poměrech
• po teorii o kulatosti Země se Hercules vytasil s další astronomickou novinkou - totiž s heliocentrismem - a Iolaos ho přijal během minutky - prostě osvícená antická společnost :-))
• co se škárlívá, rádo se mívá - viz. Zeus a Héra ;-)
• Ares byl zase pěkně čistě záporný (narozdíl od posledního vývoje v Xeně), objevil se s novým sestřihem (ale stejně mu to dlouhé háro sluší nejlíp), ale ten konec byl vůči němu naprosto nespravedlivý - vždyť se tak snažil :-)
• ano ano, Hercules už skončil, jeho duch však kráčí dál...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.11
Doposud známkovalo 9 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma