Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série třetí
 
312 The Bitter Suite
(Hořká suita)
     
   Gabriela se v amazonské vesnici podrobuje očistné koupeli po otrávení Hope. Xena se zbavuje bolesti ze smrti Solana na hřebeni hor, kde ji navštíví Ares, a namluví jí, že za všechno může Gabriela. Xena tedy vyrazí do vesnice Amazonek, vytáhne Gabrielu z koupele, dovleče ji k útesu nad mořem a chce ji tam hodit. Gabriela se pochopitelně brání a tak ze skály spadnou obě.
   Probouzí se odděleně ve světě Ilusie, kde nic není skutečné. Xena se probouzí ve společnosti Callisto, Gabriela ve společnosti Joxera (jak jinak ;-) ). Po hudebním intermezzu zabije Xena Gabrielu, ovšem po menší taneční vložce (Ares + Xena) se ukáže, že to byla iluze Gabriely, a objeví se ta pravá, šokována tím, že ji Xena zabila. Následně se začnou navzájem obviňovat z nastalého stavu věcí (tj. převážně ze smrti potomstva), čehož využije Dahak a přemístí je do nepříjemných pozic - Xenu na kříž, Gabrielu na oltář.
   Začnou se objevovat přízraky jejich minulosti, a objeví se i iluze Xeny, která jde s nožem v ruce ke Gabriele, a iluze Gabriely, která kráčí ke Xeně s kladivem v ruce. Děvčata pochopí, co se děje, kde je zakopán pes, a začnou zpívat o tom, jak že se mohlo stát, že se začaly nenávidět, obviňovat se navzájem a podobně. To je pro přízraky příliš silné kafe a ty (až na jednu vyjímku) puknou vzteky.
   Děvčata jsou osvobozena, a otevře se jim průchod dál, kde za clonou deště čeká Solan. Gabriela proběhne dál, ovšem Xenu déšť popálí. Objeví se pozůstalý přízrak a odhalí svou totožnost - je to Ming Tien, kterého Xena zabila, i když dala Gabriele slovo, že to neudělá. Gabriela je pochopitelně šokována, že ji Xena lhala. Načež Xena začne prosit Gabrielu (samozřejmě písní) o odpuštění (ta jí nakonec odpouští) a zároveň vyjeví Solanovi, že je jeho matkou. Nakonec bez problému projde dešťovou clonou, obejme se se Solanem, a vzápětí se ocitá na pláži v obětí s Gabrielou. Obě s radují a za kýčovitého západu slunce se rochní v písku.
     
celá epizoda je pojata jako muzikál, osobně jsem ještě něco podobného v seriálu neviděl
po celou dobu je muzika naprosto skvělá, Joseph LoDuca je IMO génius
pěvecké výkony nikterak nezaostávají za hudební složkou
nádherné kostýmy v Ilusii
Ares tančí s Xenou tanec plný vášně (bohužel vzhledem k tvrdé cenzuře v USA jen náznakové)
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.27
Doposud známkovalo 45 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma