Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   
Herci seriálu

   Lidé zde uvedení nejsou zdaleka jedinými herci v seriálu vystupujícími. Snažil jsem se udělat rozumný výběr těch nejčastěji se vyskytujících. No a pokud vám někdo bude chybět, tak sepište jeho životopis, sežeňte jeho civilní fotku a pošlete mi to.


 
Lucy LawlessHlavní postava:
   Xena

Další postavy:
   Meg, Diana, Leah, Melinda Pappas, Callisto, Annie, Lyla (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Narozena 29. 3. 1968 jako pátá ze sedmi dětí. Vyrůstala v Mount Albert, což je předměstí Aucklandu. V roce jejího narození se stal její otec starostou této čtvrti, a vytrval v úřadu 22 let.

   Zpočátku byla pěkné číslo podobně jako její čtyři starší bratři, ovšem asi od osmi let se u ní začaly projevovat první příznaky budoucí herecké kariéry. S jedním kamarádem připravili představení pro místní důchodkyně, dále vystupovala v několika mistních muzikálových produkcích. Ovšem více než herectví ji bavil zpěv, a prý tehdy dle vlastních slov zpívala mnohem lépe než dnes.

   Její zpěv byl natolik dobrý, že upustila od dřívějšich myšlenek na dráhu mořské bioložky či patoložky, a tři roky se věnovala studiu operního zpěvu. V roce 1986 byla přijata na Aucklandskou Universitu (studovala cizí jazyky a operní zpěv), ovšem po roce školu opustila, protože v sobě nenalezla dost vášně, aby žila život operní zpěvačky, který je plný odříkání a dřiny.

   Odjela (tak jako mnoho mladých novozélanďanů) do Evropy, kde zcestovala Německo, Švýcarsko, a společně se svým novozélandským přítelem Garthem Řecko. Když jim došly peníze, odjeli do Austrálie do zlatých dolů vzdálených asi 500 mil od Perthu. I když žena, vykonávala Lucy stejné práce jako muži. Pracovala zde 11 měsíců, a později to označila za "způsob, jak mohou lidé bez jakékoliv kvalifikace vydělat slušné peníze - způsob, jak se dostat zpět do Evropy" a také jako "trošku šílenství".

   Ovšem její plány nabraly poněkud nečekaný obrat, když v roce 1987 zjistila, že je těhotná. S Garthem se vzali a vrátili na Nový Zéland, kde bydleli v malém bytečku, který byl dle Lucy obklopen "šílenými stařenkami s kočkami, které mě přiváděly k nepříčetnosti". Příští rok se jí narodila dcera Daisy, a ona se mohla vrátit ke své práci.

   Nejdříve hrála převážně v televizních reklamách, později se prosadila do novozélandského komediálního TV programu Funny Business, kde vydržela po dvě a půl sezóny. Poté následovalo hostování v několika TV seriálech včetně populárního The Ray Bradbury Theater (u nás možno vidět na Primě).

   V roce 1990 hrála v krátkém filmu Peach roli lesbičky, která se snaží zachránit heterosexuální ženu ze vztahu, ve kterém je zneužívána.

   V roce 1991 se na osm měsíců přestěhovala do Vancouveru, kde navštěvovala William Davis Center for Actor Studies. Toto její rozhodnutí bylo důsledkem víry, že úspěch se dostaví s časem - a s tvrdou prací.

   Po návratu na Nový Zéland počátkem roku 1992 si zahrála po boku Jona Voighta ve faktografickém filmu společnosti ABC The Rainbow Warrior o teroristickém útoku Francie na loď Greenpeace protestující proti jejich nukleární politice. Také v roce 1992 začala spoluuvádět pořad o cestování Air New Zealand Holiday.

   Právě když zahajovala svou druhou sezónu s tímto pořadem, začala společnost Reneissance Pictures obsazovat film Hercules and the Amazon Woman, a ona získala roli Lysie. Později, když se Hecules stal seriálem, byla pozvána, aby zahrála roli Lyly v epizodě As Darkness Falls. Přitom stále pracovala v Air New Zealand Holiday.

   Když měla v tomto pořadu účinkovat i třetí rok za sebou, rozhodla se odejít, poněvadž zjistila, že jejímu mužskému spolumoderátorovi dali vyšší plat. No a později v tomtéž roce přišla naprosto nečekaně nabídka na roli Xeny ...


 
Renee O'ConnorHlavní postava:
   Gabriela

Další postavy:
   Hope, Janis Covington, Dr. Mattie Merrill, Executioner (HTLJ), Sunny Day (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Narozena 15. 2. 1971 v Houstonu v Texasu, konkrétněji na jeho předměstí Katy, kde také vyrůstala.

   Od svých dvanácti let se učila herectví v divadle Houston's Alley Theatre, které mělo zvláštní program zaměřený na děti, které tak mohly používat věškeré kostýmy a kulisy. Poté ve svých šestnácti letech získala první angažmá - pobíhala po zábavním parku v Houstonu v kostýmech různých postaviček z kreslených seriálů.

   Po absolvování High School of the Performing and Visual Arts v Houstonu se jako sedmnáctiletá odstěhovala do Los Angeles, aby se stala profesionální herečkou. V roce 1989 ji obsadilo studio Disney do seriálu Teen Angel, který byl součástí pořadu The Mickey Mouse Club. Poté následoval dokonalý obrat, protože od dětského seriálu přešla k horroru. Objevila se totiž v epizodě seriálu Tales From the Crypt, kterou režíroval Arnold Schwarzenegger.

   V roce 1991 si zahrála v minisérii Changes podle novely Danielle Steel (za což se IMO dodneška stydí ;-) - pokud nevíte, za co by se měla stydět, tak sledujte TV N@VA, protože skvosty z produkce Danielle Steel se tam občas objevují).

   Dále hrála ve filmu The Flood o studentech, které spláchla řeka; dále v TV filmu studia Disney The Adventures of Huck Finn, hostovala v seriálu The Rockford Files (což ji obzvláště potěšilo, jelikož je fanynkou Jamese Garnera). Mezi dalšími se objevila ve filmu Hercules and the Lost Kingdom a Darkman II: Return of the Durant.

   Když později vznikal seriál Xena: Warrior Princess, tak to byla právě ona, kdo při konkurzu získal roli Gabriely - a to z více než 400 uchazeček. Zajisté k tomu přispěl i dřívější konkurz na obsazeni filmu Hercules and the Lost Kingdom - během něj při hraní dívky, která chce být obětována bohům, to kapku přehnala, a spadla ze židle, na které stála, a trošku Robertovi Tapertovi přerovnala kancelář.

   No jinak mezi její neherecké záliby patří lezení po skalách (mezi slezené "skály" počítá i Kilimanžáro), kick box, jogging, in-line brusle a na rozdíl od Gabriely i jízda na koni.


 
Hudson LeickHlavní postava:
   Callisto

Další postavy:
   Xena, Liz Friedman (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Narozena v Cincinnati, plným jménem Heidi Hudson Leick.

   Po absolvováni střední školy odjela do Francie a snažila se prosadit jako modelka, ovšem moc se jí nedařilo. Vrátila se tedy do U. S. a studovala na Nazareth Collage herectví.

   Poté odjela do New Yorku, kde jeden rok pracovala jako maskérka. Objevila se v pořadu ABC Afterschool Special a v seriálu Law and Order. V TV filmu Hijacked hrála teroristku, a v seriálu Melrose Place hrála psychotickou zlou potížistku (docela dobrá příprava na budoucí roli v XWP ;-) ). Poté už přišlo její vítězství v konkurzu na roli Callisto (později se jí R. J. Stewart svěřil, že když při konkurzu vstoupila do místnosti, tak se jí všichni báli, což bylo pro něho nejlepším argumentem proč ji obsadit).

   V roce 1997 dostala ke svému překvapení nabídku na roli v seriálu Touched by an Angel, i když byla známa jako představitelka padouchů. S radostí roli přijala, protože jí to umožnilo ukázat druhou stránku svého já.

   Ve volném čase se věnuje svým psům Griffinovi a Zu (zkratka ze Zulu), chodí tancovat a cvičí jógu.


 
Theodore "Ted" RaimiHlavní postava:
   Joxer

Další postavy:
   Jacques S'Er, Jack Kleinman, Jett, Harry, Alex Kurtzman (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Narodil se a vyrůstal v židovské rodině z okolí Detroitu. Když se v sedmnácti rozhodl, že zkusí hereckou dráhu, rodiče mu v tom nebránili, a v případě, že by mu to nevyšlo, mohl se vrátit zpět a jít studovat na universitu.

   K tomu také po roce došlo, a v průběhu několika let vystřídal čtyři školy, než našel tu pravou - University of Detroit, kde studoval divadlo. Mezitím už měl za sebou roli Henrietty - monstra ve filmu svého bratra Sama Raimiho Evil Dead II.

   V roce 1989 se odstěhoval do Kalifornie a hrál všechno - od člověka políbeného Pamelou Anderson v Baywatch po psychotického zabijáka ve filmu Skinner. Po dva roky hrál v seriálu SeaQuest, dále počítačového programátora v CIA ve filmech Patriot Games a Clear and Present Danger. Poté jakoby narazil na neviditelnou zeď, a jeho kariéra stagnovala. Ale záchrana už byla na cestě ...

   S hlavou plnou myšlenek na návrat do New Yorku či Detroitu narazil totiž na Roberta Taperta, příjemně si po několika letech popovídali, a pak se ho RT zeptal, jesli by si nechtěl zahrát na Novém Zélandu ... a Ted Raimi pochopitelně souhlasil.

   Jinak rád hraje na trumpetu a piáno, hltá knížky (včetně science fiction), mluví několika jazyky, píše scénáře a je výborný tanečník (jak by mohla potvrdit např. Hudson Leick).


 
Kevin SmithHlavní postava:
   Ares

Další postavy:
   Iphikles (HTLJ), Bůh Lásky (HTLJ), Jerry Patrick Brown (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Když mu bylo kolem dvaceti, hrál na kytaru a zpíval v punk rockové skupině, která vydala tři alba, a na jižním novozélandském ostrově byla poměrně populární. Do roku 1987 hrál rabgy, ale po třetím otřesu mozku nabyl dojmu, že se stává příliš měkkým.

   Později ho manželka upozornila na inzerát inzerát hledající herce pro hlavní roli v putovním muzikálu Are You Lonesome Tonight?: The Elvis Presley Story. Vyzbrojen léty předvádění Elvise po večírcích roli získal. I když muzikál po šesti týdnech skončil, herecká kariéra pokračovala.

   Po několika letech strávených v herecké společnosti v Christchurchi a hraní padouchů v TV získal roli herculova žárlivého bratra Iphikla v epizodě What in a Name? z druhé série HTLJ. A nedlouho poté byl obsazen do role Area.


 
  Pro oči

Xena Fan Fiction CZ
     
Bruce CampbellHlavní postava:
   Autolycus

Další postavy:
   Robert Tapert (HTLJ)

Filmografie na IMDb

   Narozen 22. 6. 1958 v Royal Oak ve státě Michigan, vyrůstal v Birminghamu, což je předměstí Detroitu.

   Ve škole se roku 1975 potkal na hodinách divadla se Samem Raimim, a společně napsali, produkovali, režírovali a hráli v asi padesáti filmech natáčených na formát Super-8mm.

   Rozčarován lekcemi filmu na vysoké škole, jež se naprosto lišily od jeho vlastních zkušeností, se rozhodl školu opustit a snažit se dostat do televize a filmu. Během této doby se seznámil s Robertem Tapertem, který byl na universitě spolubydlícím Ivana Raimiho - staršího bratra Sama Raimiho.

   Tapert a Sam Raimi jej brzo následovali do stavu ex-studentského. V roce 1979 sehnala tato trojka peníze na svůj vlastní film The Evil Dead. Po mnoha nesnázích a neustálém shánění dalších peněz byl film roku 1983 dokončen a vypuštěn do kin, s Brucem Campbellem jako hlavní hvězdou. Film měl úspěch, a tak byla natočena dvě další pokračování.

   Dále si zahrál ve filmech jako Maniac Cop, Sundown: A Vampire in Retreat, v komedii The Hudsucker Proxy. V TV vystupoval jako hlavní hrdina seriálu The Adventures of Brisco County, Jr. a občas se objevil v The New Adventures of Superman jako zlý miliardář Bill Church.

   V rámci pokračování spolupráce s Raimim a Tapertem režíroval jednu epizodu v první sérii HTLJ, a na začátku druhé série se už objevil i před kamerou jako zmatkařský král zlodějů.