Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc


Mladý Hercules: Cesta do hlubin mytologické duše

   Tento článek vyšel v TV Magazínu číslo č. 36/2000, autorem je Petr Böhm. Za zaslání článku děkuji Pavlovi Bartošovi.

   Po seriálu Herkules, kde hrál titulní roli Kevin Sorbo, přišli tvůrcí tohoto projektu se zajímavým nápadem představit tohoto mýtického poloboha v dobách, kdy byl rozpustilým kadetem na akademii a se svými kumpány Iásonem a Iolaem prožíval mnohá dobrodružství, ve kterých dominuje odvaha, recese a nezanedbatelný smysl pro humor.
   Do ústřední role mladého Herkula byl po pečlivé úvaze vybrán blonďák Ryan Gosling, který se narodil 12. listopadu 1980 v Ontariu. Již se vstupem do školy se projevil jako všestranný talent. Velice dobře zpíval a hrál na kytaru. Se svojí sestrou vystupoval na svatbách a různých dobročinných akcích. Ve dvanácti letech byl vyzván, aby účinkoval v pořadu The Mickey Mouse Club, kde se plně projevily jeho herecké schopnosti. Další cennou zkušeností bylo jeho dvouleté působení v populárním Disney Channelu v Orlandu na Floridě. V řadě komediálních skečů a hudebních představení Ryan zdokonalil svůj zpěv a improvizační schopnosti.
   Po svém návratu do Kanady v roce 1994 zahájil svou kariéru televizního herce v epizodních rolích seriálů Bojíte se tmy?, Kung-fu: Legenda pokračuje, Kroniky paranormálních jevů a Předčasný záblesk. Upoutal zejména svou rolí v kanadské sérii Přízraky Shirley Holmesové. Po účinkování v komediálním westernu Pro kovboje není nic dobré se představil po boku Burta Reynoldse ve filmu Frankenstein a já. Na jaře roku 1997 se stěhuje do Vancouveru, kde natáčí 45 epizod seriálu Breaker High. Zde hraje Seana Honlona a má velký úspěch, který ho dostává do Hollywoodu. V roce 1998 se začíná učit bojové techniky a základy kung-fu pro seriál Mladý Herkules. Jejich Mistr Douglas Wong je s Ryanem a dalšími mladými herci spokojen a natáčení může začít. Gosling zde docela zajímavým způsobem podává portrét mladého poloboha v dobrodružném pojetí teenagera, kterého níc nezlomí a který v sobě nezapře velitelské rysy.
   Ryan v současné době žije na Novém Zélandu v Aucklandu, kde se tento seriál natáčel. Ve volném čase se nadále věnuje hudebním aktivitám. Velmi rád má i plavání, horolezectví, cyklistiku a jízdu na koni.
   Mladého lolaa si zahrál Dean O'Gorman. Rodák z Aucklandu účinkoval ve školním divadelním souboru již od deseti let. O dva roky později dostal svou první televizní příležitost v australském filmu Řecký oheň. Od sedmnácti let patří k částo obsazovaným hercům své generace.
Pro oči

Xena Fan Fiction CZ
   Iásona, korunního prince z Korintu, ztvárnil nadějný hollywoodský herec Chris Conrad, který je znám z řady akčních snímků. Ve zfilmované trilogii známých počítačových her si zahrál v příběhu Mortal Combat: Annihilation a v Příštím karate Kidovi byla jeho partnerkou Hilary Swanková. Menší roli měl i ve snímku Specialista. Chris vyrůstal společně se třemi bratry. Všichni se velmi intenzívně věnovali lehké atletice, fotbalu, basketbalu, baseballu a judu. Pro herectví se Conrad rozhodl už během středoškolských studií.
   Mladý Herkules si bezpochyby našel řadu příznivců nejen mezi teenagery a zařadil se mezi oblíbené dobrodružné seriály prázdnínové obrazovky.

Petr Böhm

Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma