Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

501  Faith
(Víra)
Prod. num. V0311
Další postavy: Ioalos, Nebula


Stručný děj:
   Hercules je požádán vyslanci krále Gilgaméše, aby pomohl jejich zemi (Sumeru). Hercules neodmítá (jak by mohl) a společně s Iolaem se vydávají na cestu. K té však potřebují sehnat loď ... obrátí se tedy na Nebulu - a tak se ukáže, že ta je ve skutečnosti sestrou Gilgaméše a tedy Sumerskou princeznou, která utekla, jelikož se ji příčila tradice stavějící ženu na dno společnosti.
   Po dojezdu do Sumeru se ukáže, že zemi stihla nepřízeň bohů, jelikož se Gilgameš od nich odvrátil. Společne s Herculem se vydává do pyramidy pro nektar, aby jím mohl opět přivést zemi k životu. Avšak po jeho nalezení vezme Gilgaméš Hercula po hlavě a nektar vypije sám, protože se dal do služeb Dahaka - a když bohové nebudou mít nektar, tak nebudou dost silní na to, aby mohli Dahaka zastavit. Pak Gilgaméš prohlásí, že musí ještě Dahakovi obětovat srdce bojovníka a zmizí. Hercules pochopitelně nelení a snaží se dostat pryč z pyramidy zpět do královského paláce.
   Tam mezitím hodlá Gilgaméš obětovat Dahakovi svou sestru Nebulu. Avšak Hercules dorazí v poslední chvíli a překazí mu to. Začnou se s Gilgaméšem mlátit, a ten po chvíli mrští dýku po Nebule, aby ji tak přece jen obětoval. Hercules s tím už nic nestihne dělat, a tak se do dráhy dýky vrhá Iolaos a schytá to přímo do hrudi. To Hercula opravdu naštve a pár ranami Gilgaméše zlikviduje, nicméně už to není nic platné a za chvíli mu Iolaos v náručí umírá.

Comment:
   -> DAHAK STRIKES BACK!!!!!
   -> povedená epizoda, ze začátku sranda, později začala dostávat temnější nádech až to vyvrcholilo Iolaovou smrtí (celkově co vím už třetí)
   -> potěšila přítomnost Nebuly (jako vždycky, aspoň člověk nemusí čučet jen na Sorba), Gilgaméš v podání Tonyho Todda (v XWP hrál Cecropse v Lost Mariner) byl taky dost dobrý, obzvláště po své proměně
   -> dost dobrý závěrečný souboj mezi Herculem a Gilgaméšem, dobrý byl i souboj Nebuly s piráty prostřednictvím elektrických úhořů
   -> pokud si Ercyl udrží takovouto úroveň po celou sérii, tak se máme na co těšit (jako že máme) ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.50
Doposud známkovalo 8 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma