Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

502  Descent
(Sestup)
Prod. num. V0328
Další postavy: Iolaos, Nebula


Stručný děj:
   Hercules se už třetí den pokouší vzpamatovat z Iolaovy smrti. Modlí se k sumerským bohům, aby vrátili Iolaa zpět mezi živé, vždyť přece bojoval i za ně proti Dahakovi. Bohové však podobně jako ti řečtí nejeví nejmenší zájem, a proto se Hercules rozhodne jít do sumerského podsvětí.
   Kvůli tomu má roztržku s Nebulou, která se jej snaží přesvědčit, aby Iolaa ponechal v klidu. Hercules naoko souhlasí, ovšem za chvíli z paláce uteče. Po cestě potká stařenu, která se zdá býti věštyní, a ta mu poradí, aby se nenechal nikým od své cesty odradit, a poté zmizí.
   Po nějaké době Hercules narazí na Nebulu, která se rozhodla, že půjde s ním. Trošku si mezi sebou ujasní názory na vztah Nebuly a Iolaa. No a jelikož má Nebula s sebou svou posádku, tak se vydávají proti proudu řeky do džungle, aby našli chrám boha Dumuziho, kterýžto má být vstupem do podsvětí.
   Po cestě narazí na podivnou sochu, jejímž účelem je dle mužů znalých zdejších poměrů varovat případné návštěvníky před pokračovaním v cestě. Socha má na sobě symboly, které měla na sobě i stařena, kterou Hercules potkal. Řekne o tom svým společníkům, a ti mu řeknou, že stařena byla služebníkem bohů, který se zjevuje prokletým lidem. Hercules sochu popadne a odhodí ji pryč se slovy, že bude prokletý i kdyby nepokračoval. Nebula prohlásí, že jde s Herculem dál, a když to vidí její muži, tak pokračují také.
   U ohniště se Hercules pohádá s jedním z Nebuliných mužů, a ten pak odejde pryč. Po nějaké době ho najdou připíchnutého ke stromu s poněkud vybledlou kůží. Hercules ho pohřbí.
   V noci má Hercules divný sen, ve kterém se ze země vynoří Iolaos a říká mu, aby ustal ve své snaze ho zachránit (BTW smysl této scény bude ujasněn až v dalších epizodách, čili se nějak nesnažte nalézt ho v této).
   Pokračuje cesta po řece a po nějaké době výprava dorazí k vraku ztroskotané lodi, který se rozhodnou prozkoumat. Po vlezení dovnitř zjistí, že vrak je plný mrtvol s podobnými příznaky jaké měl onen zabitý muž. Po chvíli se mrtvolky dávají pohybu (čímž se z nich stávají zombie ;-) ), a tak se nedá dělat nic jiného, než je vymlátit. To se po chvíli pomocí ohně podaří, ovšem jedna zombie poznamená Nebulinu ruku.
   Nebulini muži se bojí jít dál, a tak je Nebula opouští s tím, že jim to nemá za zlé, ale že ona musí pokračovat s Herculem.
   Nebula s Herculem prolézají pralesem, a po nějaké době Nebula klesne vyčerpáním a Hercules zjistí, že má škrábanec od zombie. Nebula po Herculovi žádá, aby ji v případě, že se z ní stane zombie, okamžitě zabil. Hercules se k tomu moc nemá, ale Nebula ho přesvědčí tím, že jinak se zabije hned teď.
   Nebulu popadne nějaký záchvat a začne utíkat někam pryč, Hercules běží za ní, až se ocitnou u vchodu do Dumuziho chrámu. Nebula tvrdí, že má pocit, jako by ji někdo vysával a jako by se ji snažil dostat právě na toto místo. Hercules říká Nebule, aby zůstala venku, a sám leze do chrámu.
   Avšak Nebula po chvíli vleze dovnitř, a řekne Herculovi, že pokud on nezabije ji, tak ona zabije jeho. Chvilku se mlátí, pak ji Hercules sváže a vydává se hledat Dumuziho.
   Vejde do místnosti plné tekutých zrcadel a tam mu Dumuzi vysvětlí, jak je to s těmi zombie - když Gilgaméš vypil veškerý nektar a zničil pohár, přišli bohové o veškerou svoji potravu, a Dumuzi se nyní snaží přežít konzumací lidských duší. Hercules po něm žádá, aby vrátil Iolaa mezi živé, ovšem Dumuzi mu říká, že Iolaovu duši nemá, a že je Herculva vina, že Iolaos zemřel.
   Hercules se naštve, proskočí jedním ze zrcadel a s Dumuzim se začnou rvát. Po nějaké době Hercules vyhraje (jak jinak) a Dumuzi mizí pryč, a s ním i osvobozené duše vysátých lidí.
   Zpět v královském paláci naleznou Iolaovo namumifikované tělo. Hercules prohlásí, že to on zabil Iolaa, že je prokletý, a stejně jsou prokletí i ti, která má rád. Nebula mu dává k dispozici svou loď, protože ji momentálně nepotřebuje - rozhodla se zůstat a být královnou.

Comment:
   -> skvělá epizoda - sice to ani náhodou nebyl typický Hercules, ale bylo to prostě skvělé
   -> vynikající atmosféra jdoucí od "potemněla" až po zoufalství - a to obzvláště díky výkonům Kevina Sorba a Giny Torres, kteří tak prokázali, že mají na víc než na to, co obvykle v HTLJ hrají
   -> postavy Hercula a Nebuly se ukázaly ze své neznámé, vážnější stánky
   -> mlátičky byly tentokrát sice poněkud vedlejší, ale měly svou kvalitu (obzvláště ta závěrečná s Dumuzim)
   -> prostě se mi to líbilo, a s tím nikdo nic nenadělá ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.40
Doposud známkovalo 5 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma