Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

401  Adventures In The Sin Trade I
(Dobrodružství na tržišti hříchů, část 1)
Prod. num. V0607
Další postavy: Alti, Anokin, Borias, Cyane, Hades, Otere, Yakut

 
Synopse:
   Xena přijíždí do malé vísky a chce po Hádovi, aby ji pustil za Gabrielou do Posvětí. Hádes ji však odvětí, že u něj Gabriela není. Xena si uvědomuje, že Gabriela byla Amazonka a tudíž zřejmě putovala do jiné Země mrtvých. Rozloučí se s Argo, vezme si jiného koně a vydává se na cestu.
   Xena složí šípem jelena a začne kolem něj tančit rituální tanec. Ve vzduchu se ozve tichý Gabrielin hlas šeptající její jméno. Xena vezme jelena, zatáhne jej do jeskyně a začne si z něj vyrábět šamanský oděv. Při té příležitosti jí vytanou v mysli vzpomínky na minulost... Poté, co si spolu užili, se ji Borias snaží přesvědčit o tom, že spojenectví s Amazonkami bude pro ně výhodné. Z této diskuze je však vyruší voják, který přivádí k nim do stanu šamanku Alti a její mladou učednici Anokin. Alti nabídne, že jim může pomoci porazit Amazonky, jelikož sama kdysi mezi ně patřila. Borias nemá zájem a chce vyhodit Alti ven, ovšem šamanka všem prozradí, že Xena čeká dítě – ta je tím překvapena, jelikož o tom ještě nikomu neřekla, a nabídne Alti, aby zůstala.
   Xena pokračuje ve své cestě. Na mýtině najde na pahýlu větve na stromě napíchnutou dívčinu. Xena ji sundá dolů a začne kolem ní provádět nějaký rituální obřad. Z lesa se vynoří několik bojovníků, kteří mají tuto práci na svědomí, a chtějí si pohrát i s Xenou. Ta však na to nemá chuť a zcela rutinně je zpacifikuje. Toto z úkrytu pozoruje několik dívčin. Když Xena s tělem mrtvé dívky odejde, vyjdou z úkrytu a vezmou do zajetí bojovníka, který po setkání s Xenou nestihl utéci.
   Xena postaví pro mrtvou dívčinu hranici a uspořádává jí pohřeb žehem i s patřičnými tanci a skřeky. Toto z úkrytu opět pozoruje banda dívčin se zajatcem. Jedna z nich, Yakut, si myslí, že se od Xeny nemají čeho obávat – vždyť přece bojovala s jejich nepřáteli. Ale Otere říká, že už podobné skřeky kdysi slyšela – tehdy Xena s Boriadem přepadli její vesnici. Xena ji chtěla zabít, ale Borias ji zachránil a vzal pod svou ochranu. Mezitím Xena přistupuje ke koni a podřezává ho. Následně zahajuje rituál, při kterém se uvádí do transu a na jeho ukončení vypije koňskou krev. Bezvládně se složí na zem a po chvíli z ní vystoupí její spirituální podoba, která přejde do Země mrtvých.
   Tam si Xena vzpomene na to, jak ji Alti naučila rituálu přechodu do Země mrtvých a jak jí slíbila, že z ní učiní Ničitelku národů. Po chvíli potkává Cyane, královnu severních Amazonek, kterou kdysi zabila. Ta vůbec není šťastná z toho, že Xenu vidí. Vysvětluje jí, že díky prokletí Alti nemohou Amazonky vstoupit na Věčnost a že tedy musí navždy bloudit Zemí mrtvých. Xena jí vysvětluje, že hledá svou přítelkyni Gabrielu.
   Mezitím dívčiny přesunou Xenino bezvládné tělo do bezpečí své jeskyně. Yakut chce Xenu zabít, ale Otere jí v tom zabraní s vysvětlením, že jejich osud je spojen s Xenou. Říká svým společnicím, že když byla ještě dítě, naváděla Alti Xenu, aby ji zabila, protože prý jednou převezme její moc. Tomu zabránil Borias, ovšem Otere věří, že by ji Xena ani tak nezabila.
   Mezitím v Zemi mrtvých říká Cyane Xeně, že najde Gabrielu u Brány Věčnosti – kletba Alti se totiž vztahuje pouze na severní Amazonky a Gabriela byla řecká Amazonka. Po chvilce cesty se ozve Gabrielin hlas a Xena si uvědomí, že to byla právě Gabriela, která jí dala sílu žít, aby mohla pomáhat ostatním. Jde tedy zpět k Cyane a říká jí, že se vrací zpět mezi živé, aby mohla zrušit Altino prokletí.
   Xena se probouzí ve svém fyzickém těle a sjednává si mezi mládeží respekt. Zajatého zraněného bojovníka posílá, aby vyřídil Alti, že Xena přichází. Dívčiny ji varují, že Alti na ně pošle nejlepšího bojovníka – Berserkera.
   Po stopách propuštěného zajatce směřuje Xena se svou smečkou za Alti. Po cestě se srazí s jejími vojáky. Následuje bitka a když má Xena dojem, že zlikvidovala Berserkera, objeví se trošku hrozivější jedinec. Pustí se s Xenou do sebe, ovšem tentokrát s drobným vylepšením – Xeně jsou jejím protivníkem vsugerována její předchozí zranění a rány, které se přidávají k těm současným, a korunováno je to samozřejmě zlomením nohou na kříži. Xena se skládá v bolestech k zemi, avšak podaří se jí vyhnout následujícímu útoku a nějakým záhadným způsobem se vyškrábe na koně do sedla. Po chvíli se jí konečně podaří protivníka zabít a její mysl a zranění by se tedy měli vrátit do normálu. Ovšem to se neděje a Xeně dochází, že nikoliv Berserker, ale jeho kůň byl příčinou jejích psychických problému. Chce jej zabít, ale než to stihne udělat, vyletí z něj duch Alti a mizí pryč.
   ... to be continued...
 
Komentář:
• jojo, móóóóóóóóc pěkné :-))))))
• nutno přiznat, že ten, kdo si nepamatuje (či nezná) konec třetí série, může být poněkud značně zmaten, co se to vlastně děje...
• zklamáni byli asi Gabrielo či ROC filové, ti si musí ještě počkat ;-)
• a teď k mému hodnocení, se kterým asi dost lidí nebude souhlasit – jsem ovlivněn tím, že znám originál; dále uznávám, že v této epizodě jsou slabší místa, ovšem ty jsou více než vyváženy místy, kde se nekecá, jen hraje hudba a do toho se míchají obrazy a která by si zasloužila (v rámci mého hodnocení) tři hvězdičky...
• a opět se ukázalo, že jedním z axiomů XWP je rovnice "LoDuca = Bůh", prostě co se týče hudby, tak na Xenu žádný jiný TV seriál neměl a nemá...
• Alti je skvělá, ale v další epizodě má mnohem více prostoru k seberealizaci, proto koment k ní je tam
• Hádes i přes své značně krátké vystoupení nezklamal, jeho cynické rozpočítávání mrtvých bylo prostě nádherné :-)

Dabing:
• grrrr, nasrali mě s Alti – Claire Stansfield má skvělý, mírně nakřáplý hlas a umí se nádherně vemlouvat; kromě toho fakt, že ji dabuje ta samá osoba jako Lao Ma, mi přijde trošku na hlavu; no pravdou je, že to mohlo dopadnout i hůř, mohla to být třeba Aťka Janoušková...
• další věc – "Cyane" se čte správně "sajén", v malém Ercylovi to měli dobře, tak proč do prdele tady ne?
• "Zuřivec" je kapitola sama o sobě – překladatel zjevně nemá žádné zkušenosti s fantasy věcmi, jelikož tam je (i v češtině) slovo berserker naprosto běžným pojmem...
• a taky hláška Otere když Xena zabíjí koně: "... potřebuje ducha toho koně..." – snad "duši", ne??
• BTW na začátku prvního flashbacku se nám naskytl zvukový obraz ložnice u Pomejových :-)
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.92
Doposud známkovalo 13 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma