Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

510  Lyre, Lyre, Hearts On Fire
(Lyry, lyry, srdce v ohni)
Prod. num. V0906
Další postavy: Draco, Joxer, Jace, Cyrene, Maximinimus


   Muzikálová epizoda. Objeví se další Joxerův bratr - Jace. Z propadliště dějin se vrátí Draco ... BTW koho že to posledně uháněl?? ;-)

Komentář:
• No Lyres were strung out during the production of this motion picture.
• další muzikálová epizoda a opět trefa do černého - sice úplně něco jiného než The Bitter Suite, ale stejně skvělé :-)))
• srovnávání s Bitter Suite není ale rozhodně na místě - v jejím případě se jedná o plnokrevný výpravný (však to taky stálo něco peněz) muzikál v klasickém stylu - v případě Lyre Lyre se jedná spíše o "komedii s písněmi" - čili srovnávat tyto dvě epizody by bylo něco podobného jako porovnávat Cats či Fantoma OperyPomádou...
• Jace je prostě king :-)))
• výběr písniček je taky skvělý, ovšem byly místy značně přetextovány, aby zapadly
• LL zpívá jako obvykle (tedy skvěle), ROC byla jako v Bitter Suite zastupována "pěveckými kaskadérkami" ;-) (ale na začátku po znělce při takovém tom polozpívaném proslovu (tak typickém pro muzikály) to ROC zvládla sama)... jinak své si odzpívali všichni - Ted Raimi jako Jace i Joxer, Jay La Ga'ia jako Draco i Gilian Iliana Waters jako Amoria...
• Joseph LoDuca se tentokrát moc nemohl vyřádit, ale jeho kousek, který předvádí zájemci o účast v soutěži Gabriele (které z toho moc dobře není, asi i proto, že má v sobě už něco dost tequilly) je prostě kouzelný :-)) ... kromě toho mi přijde, že jeden z těch maníků vypadá jako Ondřej Hejma ;-)
• pěkné sou i tři "podpříběhy" - Xenu uhání nápadnící nahánění její matkou, Gabrielu uhání Draco a chuděra Gabča žárlí kvůli Joxerovi :-))
• opět několik skvělých hlášek, z nichž uvedu tři:
Jox: "Ha-ha-ha. Do birds fly? Do bees buzz? Do I take a bath once a month whether I need it or not? You bet."
X: (k matce): "Oh, for crying out loud, what _century_ are you living in?!"
G: (od baru pozoruje Joxera koukajícího po Amorii): "Why do I care? It is _Joxer_."
• a na závěr jeden z xeniných nápadníků (IMO nejlepší):
N: "Xena, right?"
X: "Who wants to know?"
N: "I saw your ad - `Single Greek female seeks marriage with stable provider - to raise a child and to dote - on an exceptionally wonderful mother - who doesn't look a day over twenty."
X: "Gee, I wonder who wrote that..."
N: "It wasn't you?"
X: "No, I am not in the market for a husband."
N: "Yeah - sure - I understand. How 'bout a little casual sex?"
X: - rána mezi oči
• zda-li pak jste si počkali až do konce titulků? jestli ne, tak je to rozhodně chyba, protože LL už ve značně pokročilém těhotenství hopkající v onom sexy kostýmku Gabriely (co měla na finále) je naprosto kouzelná :-))))
• BTW už se těším na (případné) reakce typu "co dělá elektrická kytara (nebo lyra) v antice" a podobně ;-) - a pro takovéhle jedince mám jediný vzkaz - běžte se vycpat a pověsit za střeva do průvanu!

Dabing:
• hmm, překlad jako obvykle...
• potěšil Bohdan Tůma jako Jace, v jeho podání byl ještě o něco přítulnější než v originále :-)) na druhou stranu mu ale úplně chyběl onen španělský přízvuk, na který je v textu několik narážek :-/
• zbytek dabingu byl však naprosto odfláknutý, jako by si řekli "hodně se tam zpívá, tak ten zbytek rychle přejedem a půjdeme domů" :-(((
• u Xenarapu (během souboje Xena vs. Draco na konci) úplně zmizely veškeré zvuky - sice to nepřezpívávali (nepřerapovávali) jako na RTL, ovšem zvuky souboje se nekonaly žádné - asi nechtěli udělat MK ostudu, protože během onoho souboje samozřejmě LL několikrát zayelluje...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.63
Doposud známkovalo 24 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma