Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

520  Livia
(Livie)
Prod. num. V0921
Další postavy: Ares, Joxer, Meg, Eve/Livia, Augustus, Virgil


Synopse:
   Římani plundrují vesnici. Objevuje se jejich vůdkyně, bojovnice, a pokosí pár civilistů. Přibeamuje Ares a bojovnici pochválí. Také jí sdělí, že byla jmenována následnicí caesara. Bojovnice Area políbí a řekne mu, že ji nikdo nezastaví v rozšiřování Říma a v pobíjení Eliho stoupenců.
   Vysoko v horách se spustí lavina a stvoří díru do ledové jeskyně. Dovnitř pronikne sluneční paprsek a dopadne na ledovou rakev, ve které je zhybernována Xena. Po chvíli se probere a probudí i Gabrielu. Pak se začne shánět po Eve a zjistí, že něco není v pořádku, protože Eve měl donést Octavius. A tak X&G vyráží Eve hledat.
   Přijdou do vesnice, kde zjistí, že se nacházejí na úpatí Etny. Xena to považuje za Areovu hru a začne vykřikovat, ať se ukáže, ovšem jedna žena jí řekne, že v těchto místech se Ares objevil naposledy před 25 lety v době, kdy zemřela legendární Xena. X&G jsou z toho samozřejmě trochu mimo. Xena se oné ženy zeptá, jestli neslyšela o římském vojevůdci jménem Octavius. Ta odvětí, že jediným Římanem, o kterém se mluví, je caesarova děvka Livia, která systematicky likviduje Eliho následovníky. X&G vyrazí do Říma hledat Eve.
   Po cestě narazí na hospodu "U chakramu a saí". Vejdou dovnitř a spatří něco na způsob vlastního muzea. Jak se ukáže, patří podnik Meg (přejedené fazolemi) a Joxerovi. Když ten spatří X&G, tak to neudrží (tácek s hamburger v ruce, ne něco jiného) a je na měkko. Sednou ke stolu a kecají. Joxer je prý hledal až do doby, kdy stará Argo zemřela. Xena je ze vzpomínky na svou věrnou kobylu rozesmutněná, ale Joxer je zavede dozadu na dvůr a představí jim Argo II, dceru původní Argo, na které nikomu nedovolil jezdit. Xena okamžitě popadne své sedlo (taky asi zachráněné Joxerem), Argo II osedlá, vyskočí na ni a hopla - Argo jak vyšitá ;-). Joxer zavolá svého syna Virgila a seznámí jej s Xenou a Gabrielou. X&G hodlají pokračovat do Říma. Joxer a Virgil řeknou, že půjdou s nimi. Virgil zahlásí něco o statečných činech svého otce, ale ten jej rychle umlčí.
   V Římě se Xena trhne od ostatních a jde se podívat na vítězný pochod. Tam zjistí, že Octavius se stal Augustem Caesarem, vládcem Říma. Přikrade se tedy do jeho lóže a připomene se mu, z čehož je on samozřejmě překvapen. Xena chce vědět, kde je Eve, a Augustus jen ukáže ven, kam zrovna přijíždí Livie, a prohlásí: "Livie. Šampiónka Říma." "To je Eve?" nevěří Xena. Livia vzdá holt Augustovi. Xena Augustovi přikáže, aby zatáhl závěs a oni tak měli klid na rozhovor. Augustus říká, že se Eve dostalo toho nejlepšího a stala se šampiónkou Říma. A že ji miluje a ožení se s ní. Livie ani netuší, že je Eve, Xenina dcera. A pokud by se to od Xeny někdo dozvěděl, byla by opět v nebezpečí ze strany bohů. Jako jeho ženu ji budou bohové znát jen jako Livii.
   V noci Xena a Gabriela vykecávají o Xeniných problémech s dětmi. Xena se rozhodne, že musí Eve přivést na cestu dobra, tak jako kdysi byla na ni přivedena ona sama.
   Ráno Xena vyrazí hledat Livii. Gabriela zůstává s Joxerem a Virgilem. Na ulici narazí na vojáky, kteří vybírají "dobrovolné" příspěvky na chrám, který hodlá Livie postavit Areovi. Gabriela samozřejmě nic dát nehodlá a je nařčena z eliánství. Započne bitka a Gabriele s Viriglem se daří úspěšně mlátit vojáky, ale jeden z nich vezme Joxera pod krkem a prohlásím že pokud nepřestanou, tak ho podřízne. No a tak všichni tři skončí ve vězení mezi Eliovci.
   Ares a Livia si jen tak bojují v aréně. Nakonec si skončí v náručí a následuje dlouhý polibek. To už z povzdálí sleduje Xena. Po oddělení orálních otvorů zaslechne Ares nějaký povědomý zvuk, ale nějak nemůže přijít na to, k čemu patří (25 let je dlouhá doba). Ale zjistí to přesně ve chvíli, kdy mu a Livii kolem hlavy prosviští chakram. Samozřejmě je překvapený, Xenu rozhodně nečekal. Vzplane v něm stará vášeň, jde k ní a chce ji políbit, ale místo pusy dostane jen jedno čelíčko. Livia namíří meč na Xenu a vypadá to, že žárlí. Ares je představí a prohlásí, že pokud je Xena naživu, pak to znamená, že Eve asi taky - a že jeho život je v ohrožení. Poté Xena odskočí pryč.
   Livia si ve vězení vybere Virgila, aby s ní zítra bojoval v aréně o životy ostatních.
   Xena si odskoči za Augustem. Řekne mu, že Livia nemiluje jeho, ale Area, který ji zlákal příslibem absolutní moci. Hodlá to Augustovi prokázat večer na párty.
   Na této akci (zjevně inspirované bakhanáliemi) si Xena v přestrojení dojde za Areem. Ten ji samozřejmě obletuje a o Livii prohlašuje, že to byla jen taková nezávazná záležitost. Toto slyší za sloupem skrytí Livia a Augustus. Livia je z toho celkem zkopnělá a Augustus prohlásí, že by raději svou říši viděl zničenou, než aby ji Livii přenechal.
   Na chodbě přibeamuje Ares ke Xeně. Řekne jí, že mu došlo, že Livia je Eve, ale do doby, než se objevila Xena, o tom neměl ani tušení. A nabízí Xeně výměnu - ona se dá k němu tak jak to vždy chtěl a on nepráskne Eve ostatním bohům. Xena mu samozřejmě 'ano' neřekne, ale Ares zatím vyčkává...
   Ve vězení píše Virgil epickou báseň, čímž potěší Gabrielu. Tato báseň je o hrdinných skutcích jeho otce. Gabriela jen prohodí, že Joxer je inspirující a Virgilovi o skutečných 'činech' jeho otce nic neřekne.
   Livia se vybíjí vztek na zařízení svého pokoje. Přichází Xena. Livie se ji snaží zabít, ale Xena jí zabaví jak meč, tak dýku. Řekne jí, že je její matka. Livie jí nevěří. Xena jí řekne, že Ares ví, kdo je, a že je díky tomu v nebezpečí - nebo spíše bude, až se to dozví ostatní bohové. Livia prohlásí, že její matkou je Řím a že chce, aby se s ní Xena zítra utkala v aréně v boji o životy Eliho následovníků.
   Následujícího dne se Xena a Livia utkávají (za dohledu Augusta, Gabriely a spol. a davů lidí) v aréně. Chvíli se mlátí, Xena se přitom Livii snaží ukecat, ale nejde jí to. Nakonec Xena dostane Livii na lopatky a zapinchuje ji. Xena říká Livii, že ji miluje, na což Livia odvětí, ať ji teda nechá zemřít. Xena ji však odpinchuje. Augustus na žádost davu omilostňuje Eliho stoupence, ti se nahrnou do arény. Livia řekne Xeně, že bude litovat, že se kdy Eve narodila, a zmizí. Xena řekne Gabriele, že musí jít za Eve, protože ta udělá něco strašného - musí ji zachránit před ní samotnou.
   ... to be continued...
 
Komentář:
• Due to an over indulgence of Bean and Bard Burgers, Meg's gastro-intestinal problem intensified during the production of this motion picture.
• moc moc moc dobrá epizoda, ale na ty dvě předchozí jí něco chybí... asi to bude tím, že Xena vyměkla a snaží se přepólovat (tj. ze záporné udělat kladnou) Eve...
• Joxer je Joxer, na tom ani 25 let nic nezmění :-)) "I'm still Joxer The M-kuckuc... Joxer The kuckuc" a samozřejmě ani nechyběl gag s mečem :-))
• Meg byla kouzelná - "doporučila bych fazole" - prrrrrrrrd :-)))
• ale hospodu mají Meg a Joxer pěknou, to se musí nechat - takovou výzdobu bych si nechal líbit i doma ;-)
• Livia, The Bitch Of Rome - co k ní říct? já ji prostě žeru, zase jednou pořádná nová postava :-)) a kompletně se pomamila - nebo spíše potatila? ;-)
• Ares opět potěšil, on snad ani zklamat nemůže ;-)
• závěrečná mlátička v aréně byla pěkná, typicky xenoidní :-))
• nejvíce mě v této epizodě ovšem dostala zcela banální scéna, žádný boj v aréně či setkání s Areem - totiž scéna, kdy Joxer zavede Xenu k Argo II, ta popadne sedlo, hodí ho na ni a vyrazí přes ohradu ven - to si za mě mohou tvůrci udělat další zářez do pažby...
• shrnuto - výborná epizoda, ale k vrcholu jí kousek chybí...

Dabing:
• kupodivu se o Livii mluvilo jako o děvce, nikoliv jako o bestii či mrše - čím to? :-O
• "ale Gabriela nevypadala jako chlap" :-)))) - IMO hláška epizody, i když její původní vyznění je jiné - Meg totiž o G prohlásí "Only Gabrielle wasn't so butch." - a o slově butch praví moudrý slovník mimo jiné toto: "If people describe a woman as a butch, they mean that she behaves or dresses in a masculine way and that they think she is a lesbian; an offensive use." - čili dalo se použít jak 'chlap', tak IMO původně zamýšlené 'lesba'...
• hmm, z Virgila se stal Virgilius - proč? jenom to zbytečně zabírá slabiky při úpravě dialogů...
• no a dabérka Livie mi moc nesedla...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.84
Doposud známkovalo 19 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma