Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

521  Eve
(Eva)
Prod. num. V0922
Další postavy: Ares, Joxer, Eve/Livia, Virgil


Synopse:
   Xena, Gabriela, Joxer a Virgil stopují Livii a její muže. Ta mezitím likviduje jednu vesnici údajných Eliho stoupenců.
   Xena & spol. dorazí na místo Liviina řádění - všude plno mrtvol a křížů. Xena je z toho poměrně otřesena. Na jednom z křížů je nápis "Řím nepotřebuje matku." Joxer a Virgil začnou uklízet už nepotřebný organický materiál.
   Objevuje se Ares a poněkud tvrději se domáhá toho, co chce (tj. aby mu Xena dala dítě). Pak by prý všechno toto skončilo. Xena samozřejmě zaujme záporné stanovisko a Ares zmizí.
   Ares se objevuje v táboře Livie a trošku si spolu pokecají o své dohodě (Livia vybije všechny eliovce, Ares z ní udělá vládkyni světa), o Xeně (Ares tvrdí, že ji už nemiluje a chce po Livii, aby ji zabila) a o soumraku (jediná moc, kterou Livia nad bohy má, je strach, který bohové mají ze soumraku).
   Xena a Gabriela tlachají o Eve.
   Livia masakruje další vesnici. Xena & spol. dorážejí a pouštějí se do bitky. Po chvíli na sebe přiláká pozornost Livia, která drží Joxerovi nůž pod krkem. Xena pomůže Joxerovi dostat se z nezáviděníhodné situace, pustí se s Livií do sebe a Xena to prokládá řečmi pramenícími ze snahy obrátit Livii k dobru. Po chvíli se podaří jednomu z vesničanů dostat Livii do zad a chystá se ji podříznout, ale Xena mu vyrazí chakramem nůž z ruky. Na pokyn Livie se objeví lučištníci a zasypou plac hořícími šípy. Livia samozřejmě uteče. Vesničan sprdne Xenu, že veškerá krev příštích Liviiných obětí bude na jejích rukou.
   Livia a Ares si trošku pokecají o strategii pro nadcházející události.
   Xena a Gabriela probírají, jestli bude Xena v případě, že se Livia nebude schopna změnit (na Eve), mít na to zabít svou vlastní dceru. Xena říká, že bude.
   Joxer uvádí na pravou míru vše, co napovídal Virgilovi o svém hrdinném mládí. Virgil mu řekne, že si museli s Xenou užít nejedno pěkné dobrodružství,
   V noci Xena vyrazí do Ostei, posledního centra eliovců, aby tam byla dříve než Livia a přichystala obranu. Gabriela probudí Virgila a řekne mu, aby v případě, že se do rána nevrátí, šli s Joxerem do Ostei, jak byl naplánováno. Ona musí Xeně zabránit, aby neudělala něco, co by si už nikdy neodpustila.
   Gabriela přijde do tábora za Livií a snaží se ji ukecat. Říká jí, že Xena s ní bojovat nebude. Livia se na Gabrielu podívá a poznamená, že možná Xena zatím nebyla správně motivována.
   Joxer je naštvaný na Virgila, že nechal Gabrielu odjet. Pošle ho za Xenou, aby ji přivedl, a sám jde hledat Gabrielu.
   U Liviina tábora Joxer zjistí, že nepřítel má poněkud přesilu. Lstivě tedy k sobě naláká jednoho z mužů, kterého poté vezme klackem po hlavě a převleče se do jeho hadrů.
   Gabriela je naaranžována mezi kůly. Livia ji chce zabít, ovšem objeví se Joxer a snaží se to ukecat (no nepovede se mu to ani náhodou, že), ale schytne jeden kopanec od Live a končí na zemi. Přijíždí Xena a mlátí Liviiny muže. Livia se chystá zabít Gabrielu, Xena hodlá vypustit chakram, ale do cesty se jí staví Joxer a s výkřikem "Ne!" na rtech běží s napřáhnutým mečem k Livii. Ta ho zaregistruje a svůj meč do něj celkem snadno zarazí. Livia skáče na koně a mizí. Xena odřízne Gabrielu a všichni tři se shromáží kolem Joxera, kterému už ani Xena nemůže pomoci, a Joxer umírá. Jeho tělo schovají, aby ho později mohli dopravit k Meg. Virgil prohlásí, že od teď se, co se Livie týče, i pro něj jedná o osobní záležitost.
   Objevuje se opět Ares a říká Xeně, že je to všechno její chyba, protože se nechce k němu připojit.
   Za Xenou přijde Gabriela. Xena jí říká, že ušetřila Eve a proto je teď Joxer mrtvý. Gabriela jí řekne, že Eve je mrtvá, že existuje už jen Livia. A že už není její dcerou, ale že patří Římu.
   Xena provede modlitbu k Elimu, ptá se ho na radu, ale odpovědí je jen mlčení.
   Livia a její muži dorazí do Ostei, vlezou do Eliho chrámu. Tam najdou modlící se eliovce a mají z toho radost - nebudou je muset nikde nahánět, pobijí je rovnou tady. Jeden z eliovců se však zvedá, sundává plášť a ejhle, Xena. Odmaskovávají se i ostatní a nejsou to eliovci, jsou to (s vyjímkou Gabriely a Virgila) Augustovi muži, zapůjčení Xeně caesarem, aby zabránili Livii v převzetí moci.
   Xena prohlásí, že přišla pomstít smrt své dcery. Pustí se s Livií do sebe, objevuje se Ares a fandí Livii. Xena hodí po Livii chakram, ale ta ho chytí. Ostatní se mlátí samozřejmě taky. Po nějaké době se Xeně podaří Livii dostat na záda a ke krku jí přiloží chakram, ale nedokáže ji zabít. Pozice se prohodí, tentokrát Xena leží na zádech a Livia se ji chystá zabít. Xena prosí Eliho, aby zachránil její dceru. Objevuje se světlo, zaplavuje Livii a ona má vidiny svého početí a dětství (sestřih z dřívějších epizod). Je otřesena z toho, co napáchala, a vůbec je nějak mimo. Virgil, který je nablízku, chce Eve zabít (od teďka už je to Eve, ne Livia), ale Xena mu v tom zabrání. Eve odejde, Xena jde za ní. Venku není po Eve ani stopy. Gabriela se ptá Xeny, co jí Livia řekla. Xena jí odpoví, že řekla, že její jméno je Eve.
 
Komentář:
• Joxer's sudden and unexpected death slowed down his rapid ageing process during the production of this motion picture.
• hmm, dost dobré, ale slabší než předchozí výborné díly
• asi to bude tím, že Xenina "přepólovací" stránka nabrala vrchu, tohle prostě není WP...
• jinak náádherně nám vyplaval (opět) na hladinu křesťanský subtext - už jen to závěrečně Evino osvícení, Xenina modlitba, Eliho kult má jako symbol rybu apod. - mně osobně to nevadí, aspoň to má onu spekulativní složku ;-)
• a Joxer? No je po něm, no... co se dá dělat, aspoň zemřel jako bojovník, ne v posteli...
• a IMO nejhezčí scéna byla hned na začátku, když si Livia se zjevným potěšením prohlíží svůj zkrvavený meč a očička jí při tom jen hrají :-))
• jinak Livie je škoda, Eve už není tak nějak to pravé ořechové - však uvidíme (hlavně na začátku šesté série)...
• prostě jedna z lepších epizod páté série, ale ty tři předchozí byly lepší...

Dabing:
• hmm, pořád si nemůžu zvyknout na dabing Livie/Eve - to bude asi už tou mojí poznamenaností originálem... ono přece jenom se Livia ohání spíše mečem než soudními spisy ;-)
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.76
Doposud známkovalo 21 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma