Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

506  Norse By Norsewest
(Na sever do Norska)
Prod. num. V0333
Další postavy: Balder, Thor, Loki, Odin, Frigga, Eric, Hilda


Stručný děj:
   Hercules a nějaký blonďatý maník mají stejný sen, ve kterém Hercules chrání onoho člověka. Hercules se probudí, a Mabon mu říká, že to nebyl sen, ale vize. Hercules se rozhodne odjet na sever do Norska.
   Po příjezdu zachrání mladou ženu před sekerami jejího otce a bratra, ale ta z toho není vůbec šťastná. Objeví se Thor a s tím, že Hercules napadl jeho chráněnce, se začnou mlátit. Po chvíli se objeví Balder, zastaví je, a Hercules v něm poznává maníka ze snu (a opačně).
   Hercules potkává Lokiho a od něj se dovídá, že podle věštby Norn (něco na způsob sudiček) má Balder zemřít. Taky se ukáže, že Balder je dobrák od kosti.
   Loki mezitím zaběhne do nějakého doupěte či co a od něčeho neznámého dostane otrávenou šipku, která může zabít Baldera.
   Odin v obavách o Baldera přinutí vše živé i neživé přísahat, že Balderovi nikdy neublíží. Aby mu předvedli, že se nemá čeho bát, hází po něm Thor a jeho banda vše co jim přijde pod ruku. Hercules se Baldera snaží chránit, ale ten to odmítá s tím, že je teď nezranitelný - a říká Herculovi, aby si to sám vyzkoušel. Hercules ovšem nemíní do Baldera bušit, a tak si od malé holčičky (transformovaný Loki) vezme šipku (pochopitelně tu otrávenou) a bodne s ní Baldera do dlaně. Ten se na to zhroutí k zemi a zemře. Hercules je Lokim (který se mezitím nenápadně vrátil do své normální podoby) "zakamenován" do velkého šutru, aby vyčkal soudu.
   Odin a ostatní bohové pohřbívají Baldera. Hercules se dostane z šutru, odmítne jednu dotěrnou nápadnici, a skutečně naštvaný se vydává přes duhový most do sídla bohů. Ovšem na mostě se mu do cesty postaví Thor, začnou se zase mlátit, a spadnou z mostu na zem. Po chvíli Hercules Thora porazí, hodí si ho přes rameno a znovu vyrazí na most.
   Když dorazí ke svému cíli, dozvídá se Hercules od Odina, že se blíží Ragnarok, kterému podle věštby měly předcházet tři události - a dvě z nich, smrt Baldera a poražení Thora, už nastaly ...
   ... pokračování příště ...

Comment:
   -> skvělá epizoda, Hercules ve své nejlepší podobě - je to sranda a zároveň o něco jde - bohužel takovýchto epizod rapidně ubylo, a to jak v HTLJ, tak i v XWP
   -> jinak za scénářem se opět skrývá můj oblíbenec Paul Robert Coyle - Mr. Armageddon Now ;-)
   -> objevilo se pár známých tváří: nepřehlédnutelný byl Peter McCauley v roli Odina - určitě si ho všichni pamatujete jako Talmadea (The Greater Good) nebo jako Gekka z Men In Pink (ten, co pořád uhání Salmonellu); no a potom je to Ian Hughes v roli Lokiho, který hrál Diomeda v epizodě XWP The Black Wolf
   -> protentokrát se rýpalo i do nějaké jiné než řecké mytologie - a rýpalo se pořádně ... a k tomu ještě třeba připočíst totální zesměšnění Erica (největšího hrdiny severu) a potažmo všech seveřanů (a jejich zvyků), ze kterých byli nadělání naprostí blbci a ožralci ... ale co, sranda musí být ;-)
   -> to osekávání copů Hildě mi připomnělo jednu dost starou skvělou počítačovou hru - jmenovala se Heimdall ... BTW nemáte ji někdo??
   -> bohové byli celkem dobře udělaní: Thor se svým věrným kladivem, Balder dobrák od kosti, Loki je opravdu skvělý hnusák (i když by měl být spíš škodolibý než zákeřný; jeho "žertíky" nikdy nebyly životu bohů nebezpečné), Odin je i celkem důstojný ...
   -> skvěle byly udělané souboje mezi Herculem a Thorem ...
   -> ... a jako obvykle něco skvělých hlášek ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.14
Doposud známkovalo 7 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma