Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

516  We'll Always Have Cyprus
(Vždy budeme mít Kypr)
Prod. num. V0721
Další postavy: Morrigan, Iason


Stručný děj:
   Na hřbitově vyleze z čerstvého hrobu oživlá mrtvolka ženského pohlaví a vydává se pomstít smrt svou a svého snoubence. Ve chrámu předpovídá věštkyně svou smrt, která je spojena právě s tímto zmrtvýchvstáním.
   Hercules má s Iásonem v hospodě sraz vdovců. Zahrají si šipky, trochu se nadlábnou. Do hospody přichází knežka z chrámu a žádá Hercula, aby se pokusil naplnění věštby zabránit. Hercules s Iasonem se už chystají odejít, když se ve dveřích objeví Morrigan, která přijela za Herculem. Iason trvá na tom, aby s Herculem šla Morrigan, a sám jde domů.
   Po cestě vzpomínají Hercules a Morrigan na poslední společně strávené dny. Oživlá dívčina mezitím likviduje vrahy, do čehož se jí promítají vzpomínky na věci předešlé.
   Hercules a Morrigan vzpomínají na poslední společnou noc - milovali se, a Hercules přijmul nabídku Morrigan na svatbu. Ovšem ráno se Hercules probudil a místo Morrigan našel jen dopis na rozloučenou.
   Cesta Hercula a Morrigan se skříží s cestou oživlé dívčiny. Porvou se a Morrigan je zraněna na rameni dýkou. Zatímco jí Hercules ránu ošetřuje, Morrigan vzpomíná, jak v onu poslední noc šla do chrámu zeptat se věštkyně, zda bude s Herculem šťastná. Věštkyně jí předpověděla, že ona a její dcera budou šťastné, ovšem Hercules ne, protože by musel opustit Řecko a to by ho postrádalo. Morrigan se tedy rozhodla Hercula opustit, protože věděla, že by se kvůli Řecku trápil.
   Dívčina doráží do chrámu a ukazuje se, že byla jednou z kněžek, ale rozhodla se dát přednost lásce; věštkyně jí předpověděla, že bude se svým snoubencem šťastná, a ne že budou zavražděni; věštkyně namítá, že kdyby jim řekla o nadcházející smrti, stále by ji očekávali a neužili by si ani tu chvilku štěstí, která jim byla dopřána.
   Do chrámu přichází (po menších potížích) i Hercules a Morrigan. Hercules se s dívčinou chvilku rve, načež ji ukecá, že vraždou věštkyně nic nevyřeší - nanejvýš tak poskvrní památku svou a svého snoubence. Dívčina to uzná a odebere se tam, kam patři.
   Hercules a Morrigan se dohodnou, že zůstanou nadále přáteli, a že půjdou každý svou cestou. A tuto dohodu stvrdí společným tancem.

Comment:
   -> WOW WOW WOW - naprosto skvělá epizoda, po těch třech předchozích úletech vyloženě balzám na duši
   -> je třeba pochválit střídání pozvolnějších romantických pasáži (flashbacky ohledně vztahu Hercula a Morrigan) s rychlými akčními (cesta oživlé dívčiny za pomstou) - to IMO dodalo této epizodě ten správný šmrnc ...
   -> no už bylo na čase, že jsme se dozvěděli, proč Morrigan tak najednou zmizela (míněno v rámci vztahů postav; z produkčního hlediska to bylo jasné - byla už v moc epizodách za sebou)
   -> pokud se někomu jevil povědomý ten zavražděný mladík, tak to bude asi tím, že hrál Xenina bratra Lycea v epizodě Remember Nothing ... a pokud snad i ta dívčina, tak ta hrála v několika epizodách v druhé sérii HTLJ a malé roličky v několika Ercylovských TV filmech
   -> snad jedna výtka: Kypr je snad ostrov, ne? tak jak se tam mohli Herc&Morr dostat (jak se zdálo) po souši??
   -> jinak bych tuto epizodu asi označil jako zatím nejpříjemnější ... tím bych skončil a jdu si to pustit znova
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.67
Doposud známkovali 3 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma