Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

519  Once Upon A Future King
(Byl jednou jeden budoucí král)
Prod. num. V0722
Další postavy: Morrigan, Merlin, Artuš, Mab


Stručný děj:
   Roku 500 A.D. žije Británie ve strachu z Artuše, který si už podrobil celou zemi. Nyní si nárokuje královský titul. Objevuje se Merlin a káže mu o morálce a podobně. Artuš ho však neposlouchá a snaží se vytáhnout Excalibur z kamene. Avšak v okamžiku, kdy se jej dotkne, je přenesen Merlinovým kouzlem o 1000 let zpět, aby narazil na Někoho, kdo ho umravní. Zároveň je s ním přenesena i jeho společnice - zlá čarodějnice Mab.
   Hercules opět provedl nějakou záchranou akci. Přichází k němu mladík, který se představuje jako Merlin. A v případě, že má Hercules chvilku čas, mu nabízí možnost zachránit milióny životů. Vydávají se tedy do Británie. Po doplutí při vystupování z lodi potkávají Morrigan - přece nebude čekat, až Artuš dorazí i do Irska.
   Artuš si zatím stihl podrobit celou Británii. Mab však není spokojená a chce se vrátit do svého času. Domnívá se, že pokud zabije Merlina, který je v této době ještě mladý, mohlo by se to povést. K překonání Merlina však potřebuje sílu Excaliburu. Zatáhne tedy Artuše k jezeru, ten vyvolá Paní jezera, které je sice divné, že jde poněkud brzo, ale Excalibur mu nakonec dá.
   Hercules, Morrigan a Merlin jsou na cestě zastaveni Artušovou "armádou", která chce od nich peníze. Trošku se pomlátí. Během bitky se objeví Artuš a Mab a vloži se do toho. Hercules složí Artuše a zabaví mu Excalibur, na kterém hned pozná, že je to zajímavá věcička. Mab mrští po Merlinovi kouzlo, ten ho však (ke svému překvapení) odrazí. Mab ho popadne a mizí. Herculovi a Morrigan zůstává na krku Artuš.
   Vydávají se na cestu do sídla Artuše a Mab. Po cestě projdou jednou rvačkou, Artuš dostane od svých lidí po držce. Zatímco Hercules tyto maníky likviduje, aby nepřivolali posily, má Morrigan menší mezihru s Artušem, kdy ho chce zabít za všechno, co udělal. Tomu pomalu začíná docházet, že se dosud nechoval zrovna dvakrát správně.
   Mab bez Excaliburu nemůže Merlina zabít, a tak mu zatím aspoň otravuje život. Jeho magické schopnosti se projevují čím dál tím víc, ale dvakrát šťastný z toho zrovna není. Přichází Hercules a říká Mab, že Artuš je mrtvý. Ta mu odvětí, že ji to nezajímá, že chce Excalibur. Objevuje se Artuš. Mab pochopitelně nesnese, že ji takhle napálili, a mrskne po nich další kouzlo. Hercules však toto kouzlo Excaliburem zreturnuje (prostě odrazí zpět), a tak milá Mab zamrzne. Hercules, Morrigan, Merlina a Artuš jdou pryč. Mab se začíná pomalu samorozmrazovat.
   Ve vesnici naše skupinka naráží na poněkud přerostlého rytíře (tak asi o 10-20 metrů). S ním se objevuje i Mab a posílá svého "malého přítele" zlikvidovat Hercula & comp. Náš hrdina se však směle vrhá do boje. Merlin sundá Mab fireballem. Když se Herculovi nějakou dobu nedaří, připojí se Artuš. Společně jsou úspěšní a po amputaci hlavy jde drobek k zemi. Shodou okolností přesně do míst, kde se z Merlinova zásahu probírá Mab.
   Hercules zaráží Excalibur do kamene, Artuš ho bere do ruky a je přenesen zpět do svého času, kde už na něj čeká starý Merlin. Morrigan nasedá na loď a vrací se do Irska. No a Hercules jde s Merlinem na čaj (však jsou v Británii, ne?) ...

Comment:
   -> jubilejní STÁ epizoda
   -> po delší době (od severského dvojdílu) se konečně zase konalo navážení se do mýtů
   -> zdá se, že jak Hercules, tak Xena si s Excaliburem rozumí velice dobře - i když podoba Excaliburu se časem mění ...
   -> pár záběrů při získání Excaliburu nezapřelo inspiraci filmem Excalibur - hlavně let meče vzduchem (BTW v Excaliburu vypadá o dost líp) ... to mi připomíná, že si tenhle skvělý film zase jednou musím pustit
   -> a nyní jedna otázka: Kdo je zakladatelem golfu? ... myslím, že je jasné, že to nebyli Hobiti, jak se nám snažil namluvit jistý pan Tolkien ...
   -> dost zklamala Morrigan, de facto tam byla jen do počtu - asi je to její nejslabší epizoda
   -> při odrážení kouzla Excaliburem Kevin Sorbo nepochybně uplatnil své baseballové zkušenosti
   -> pěkný je i souboj Hercula s velkým rytířem na meče - obzvláště když Hercules Excaliburem (typově plus mínus bastard) vykrývá údery (plus mínus) traverzou ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.50
Doposud známkovali 4 lidé.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma