Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série pátá

522  Revelations
(Zjevení)
Prod. num. V0726
Další postavy: Iolaos, Ares, Michael


Stručný děj:
   Hercules se probouzí ze sna o destrukci, smrti atd. a zachraňuje jednu dívku před tím, aby byla obětována Areovi. Objevuje se Ares a říká Herculovi, že je tím sice potěšen, ale nemá s tím nic společného, že ti lidé jednají z vlastní iniciativy. V kašně se Herculovi zjevuje Iolaos a varuje ho před blížícím se koncem světa.
   Posel Apokalypsy přichází v podobě archanděla Michaela. Na zem ho poslali "strážci Světla" za účelem konce světa. Rozlamuje první ze čtyř pečetí jezdců Apokalypsy, a uvolňuje tak Válku (BTW tady opět zaperlil překladatel - přeložit "seal" jako "znak", to už je síla sama o sobě - ale hlavně jde o to, že "Sedm pečetí" (z nichž první čtyři "patří" jezdcům Apokalypsy) je dost zásadní pojem). Válka ziniciuje krvavou bitvu.
   Hercules doráží na bitevní pole. V louži vidí Iolaa, který k němu natáhne ruku, a Hercules ho tedy popadne a vtáhne na svět. Iolaos říká Herculovi, že se stal služebníkem Světla, a že na druhé straně našel blaženost. Ovšem do "normálního" světa utekl načerno, aby mohl Hercula varovat před blížícím se Armagedonem ... jako by už se jeden nekonal, a to dokonce dvoudílný :-))
   Hercules s Iolaem společně porážejí (byť jen dočasně) Válku, ale nepodaří se jim zabránit Michaelovi v uvolnění Hladomoru. Objevuje se Ares, který je naštvaný, že jeho vojákům zmizelo jídlo přímo od huby. Hercules Area poinformuje o Michaelovi a jeho plánech. Area nenapadne nic lepšího, než jít s Michaelem bojovat. Bez problému ho však zneškodní první dva jezdci a Michael mezitím vyvolá třetího - Mor.
   Třebaže je Ares poražen, přiláká zvuk bitky Hercula s Iolaem. Hercules říká Michaelovi, že nedovolí, aby za špatné činy několika trpěli všichni. Michael vyčte Iolaovi, že zradil Světlo, a vyhrožuje Herculovi, že pokud se mu bude snažit odporovat, tak bude zatracen v Temnotě. Poté Michael zmizí.
   Hercules a Iolaos si uvědomí, že pokud bude uvolněna i Smrt, bude vše ztraceno. Ares ne zrovna nadšeně připouští, že tentokrát bude muset se svým bratříčkem táhnout za jeden provaz, aby se podařilo zabránit uvolnění posledního jezdce. Iolaos a Ares tedy rozptylují tři první jezdce, a Hercules se vydává k vulkámu, kde je uložena poslední pečeť. Snaží se Michaela zastavit, ale tomu se poslední pečeť přece jen podaří rozlomit. Archanděl nařizuje Smrti, aby jako prvního sebral zrádce Iolaa. Hercules tomu zabrání tím, že po Smrti skočí a společně spadnou do lávy.
   Hercules se probouzí na divném zamlženém místě. Michael mu říká, že tím, že byl ochoten obětovat se pro někoho jiného dokázal, že má lidstvo ještě naději na změnu k dobrému. Iolaos je za svou zradu "potrestán" tím, že je poslán zpět s tím, že má nadále žít po Herculově boku.

Comment:
   -> O-OU
   -> tak takovéto epizody dost dobře můžu
   -> možná to původně chtěli pojmout vážně, ale nakonec z toho vylezlo něco úplně jiného - a dost dobře možná i lepšího
   -> zkrátka všemu se dá čelit s úsměvem na tváři, i případnému konci světa
   -> značné množství značně dobrých hlášek, ať už od Hercula či Area
   -> jak jsem u předchozí epizody porovnával pojetí Aphrodity v XWP a HTLJ, tak tady jsme měli typického HTLJ Area (tedy až na epizody ze třetí série) - je to šašek, až se jeden diví, jak něco takového může být bohem války - v XWP se chová diametrálně odlišně ...
   -> jen více takovýchto dílů a všichni budou spokojeni
   -> bohužel zvukaři opět "zapracovali", a tak hudební doprovod ve vypjatých pasážích, které měl ještě více gradovat, dost zanikal ...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.00
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma