Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

603  Rebel With A Cause
(Rebel s příčinou)
Prod. num. V1104
Další postavy: Antigona, Kreon, Oidipus, Jocasta, Tiros


Synopse:
   Hercules přichází do Théb a zjišťuje, že vlády se tam neprávem ujal Kreon. Zároveň před smrtí zachraňuje bývalého krále Oidipa, který je nyní slepý a stíhá ho duch jeho manželky/matky. Mladá Antigona, jeho dcera a právoplatná následnice trůnu, se z deprese dala na chlast a adrenalinové sporty.
   Hercules musí všechny prokecnout a dělá si přesný obraz o tom, co se děje. Navíc musí zachránit Antigonu před pádem z útesu. Poté s ní jde zpět do Théb, kam dorazí zrovna uprostřed popravy vzbouřence. Té samozřejmě zabrání svým klasickým hrdniským stylem. Ke konci boje zjistí, že Oidipus byl otráven. S Antigonou ho tudíž vezmou a (jak jinak než zadním vchodem) odnesou ven z města do lesa do tábora vzbouřenců.
   Kreon je potěšen svou novou zbraní - dvousložkovou výbušnou směsí, ze které si jeho vojsko nadělá handgranáty.
   Rebelové se rozhodou, že z Théb získají tělo Polynicea, Antigonina bratra, kterého dal Kreon pro výstrahu popravit a jeho tělo vystavit. Kreonovi vojáci je však svými granáty zaženou na ústup. Po objevení tábora vzbouřenců vojáky následuje další ústup.
   Antigona je rozhodnota, že získá tělo svého bratra tak jako tak, a vydá se po něj sama. Hercules jde z ní. Antigona je zajata Kreonem a Hercules uvázne v minovém poli před hradbami města, kde se díky jednomu výbuchu odporoučí do bezvědomí.
   Ve městě probíhá poprava Antoginy. Hercules se v minovém poli probírá, probíhá jeho zbytek směrem k městu, přerušuje popravu v jejím nejzajímavějším okamžiku, v jeho stopách se přes minové pole hrne banda rebelů a začíná (jak jinak) velká pranice. Kreon omylem uteče do svého vlastního minového pole, kde (jak jinak) bouchne. A z Antigony je nová královna.

Komentář:
   -> hmm, opět se nám Ercyl zamontoval festovně do antiky, tentokrát do jedné z nejznámějších antických tragédií
   -> a znovu se ukázala velká slabost HTLJ - totiž že Hercules musí za všech okolností páchat dobro - což ovšem často moc nepříspívá k dobru seriálu - v tomhle je Xena naštěstí někde úplně jinde, však si počkejte na díl A Good Day ze čtvrté série XWP (pátý v pořadí) a po něm si položte otázku, jak by daný problém řešil Hercules - IMO by to byl pro Hercula a jeho zásady problém neřešitelný...
   -> přijde mi, že tvůrci se nějak nemohli rozhodnout, jestli má být Kreon psychopatik nebo klasický záporák - výsledkem je naprosto zbabraná postava, ještě podtržená zcela nevhodným kostýmem a vůbec celým vzhledem...
   -> Antigona mi přišla rozhodně sympatičtější jako ožralá děva - za střízliva po absorbci Herculovy dávky dobra a morálky už byla úplně zblblá
   -> jedinou postavou, která se mi jakžtakž líbila, byl Oidipus - jeho psychické stavy mu rozhodně nezávidím ;-)
   -> prostě to nebylo to pravé, pěkná místa byla (třeba hned úplný začátek a Oidipova promluva s duchem), ale celek působil dost divně...
   -> a jedno morální poučení na závěr: "Kdo jinému minové pole klade, sám v něm bouchá."
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 3.50
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma