Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

604  Darkness Visible
(Viditelná temnota)
Prod. num. V1101
Další postavy: Iolaos, Vlad, Galen, Nadia


Synopse:
   Hercules učí sirotky hrát basketbal. Během výuky je vyrušen poslem od svého přítele Vlada. Ten Herculovi sděluje, že jej Vlad žádá, aby mu byl nápomocen při ochraně jeho království před upíry.
   Hercules a Iolaos přijíždějí do Dacie (dnes plus mínus Rumunsko) a potkávají Galena a jeho společníka Daria. Galen se také vypravuje na upíry a hodlá najít svou sestru, která vedla uprchlíky na Vladův hrad a dosud se nevrátila. Vydají se tedy na cestu do hor na hrad.
   K večeru narazí na pěkné seskupení ukřižovaných těl a rozhodnou se, že tam stráví noc, protože je tam určitě nikdo nebude obtěžovat. V noci se Darius rozhodne jedné mrtvolce zabavit zlatý medailon. Ukáže se ovšem, že to není mrtvolka, ale dost živý (no spíše neživý) upír, který se z Daria s radostí napije. Dáriovým řevem se probudí ostatní a zjistí, že mají proti sobě dva upírky. Galen vyřídí onoho původního a Hercules se postará o bývalého Daria. Po této zkušenosti spěchají seč jim síly stačí na Vladův hrad, kde se s nimi před branou přivítá sám majitel. Herculovi se zdá, že se jeho přítel poněkud změnil - ale ani zdaleka netuší, že se z Vlada stal upír.
   Po večeři se Hercules, Iolaos a Galen rozhodnou, že prohledají hrad. Snaží se najít uprchlíky, které Vlad údajně ukrývá, ale místo toho narazí na tajnou chodbu, která vede dolů do místnosti, ve které se nacházejí téměř mrtví lidé mající na celém těle stopy po upířích zubech. Zkrátka teď slouží upírům jakožto dojné krávy. Hercules, s lahvičkou jedu od Galena, se vydává hledat Nadiu, Galenovu sestru, která mezi lidmi dole není.
   V jiné části hradu prosí Nadia Vlada, aby ušetřil jejího bratra. Ten ji však ukecá do toho, že to bude ona, kdo ho promění v upíra. Po chvíli se s ním potká, ale Galen její nabídku nehodlá jen tak přijmout a chce se raději zabít. Iolaos slyší jeho křik a vydává se jej hledat. Po chvíli jej najde a jen s úžasem pozoruje, jak Galenovi narůstá nová ruka. Holt sebevražda nevyšla a proto je z něj teď upír.
   Hercules si popovídá s Vladem, který mu odhalí svůj plán - přeměnit veškeré své poddané v upíry. Proti armádě nemrtvých si nikdo netroufne a země tak bude bezpečná. Hercules na Vlada zaútočí, ale ten zmizí jako pára nad hrncem. Ozve se další výkřik, tentokráte Iolaův (ono už nikdo jiný ani nezbýval, že).
   Svého ubohého přítele najde Hercules s ženkou (Nadiou) na krku. Odežene ji a už je tu Galen, který Hercula prosí, aby jej zabil. Ten to odmítá a Galen mizí. Iolaos se pomalu mění v upírá a má dojem, že už zase umírá. Vydávají se tedy najít Vlada a po cestě má Iolaos opět svou klasickou vtipnou chvilku, kdy se téměř neudrží při pohledu na Herculovu svůdně odhalenou šíji, ovšem je čím dál tím víc ovládán Vladem.
   Vlad chce po Herculovi, aby mu dal něco ze své božské krve - výměnou za to nabízí Iolaův život. Hercules souhlasí a je zavřen do odběrové stanice a vyteče z něho celkem dost temně rudé tekutiny. Po chvíli ho pustí ven a Vlad se labužnicky napije svého úlovku a jeho prostřednictvím i ostatní upírci. Ovšem moc dobře jim z toho zrovna není a Hercules doznává, že si lokl jedu, který je má oslabit, a že jemu ona odšťavňovací procedura pomohla onen jed dostat ven z těla, čili mu z tohoto hlediska nic nehrozí. Strhne se bitka a v ní Hercules po chvílí oslabeného Vlada zakolíkuje. A jelikož byl Vlad bossem, tak se všichní dosud žijící (nebo spíše nežijící) upíři vracejí do svých původních lidských podob, Galen a Nadia jsou šťastni a Hercules s Iolaem odplouvají domů.

Komentář:
• hmm, pěkné to bylo, prostě halloweenovská epizoda se nezapře
• rýpnutí první: to Herculovi a Iolaovi nebyla zima, když zasneženými horami pochodovali jen tak nalehko? No možná se natřeli lojem proti zimě ;-)
• rýpnutí druhé: z Hercula teklo krve jak z vola (ještě tak dva tři odběry a dostal by Jánského plaketu). Po vylezení z odběrové stanice neměl i přes opravdu úctyhodné rozměry odběrových jehel žádné rány ani z něj netekla žádáná krev. Chvilku se sice procházel po čtyřech, ale pak se bez problému vrhnul do bitky s Vladem.
• rýpnutí třetí: s tím jedem to trošku přehnali - Hercules je sice hrdina, ale že by mohl takto dokonale ovládat svou oběhovou soustavu...
• co bylo IMO dokonalé, byla visáž Vlada - takhle (tak na 95%) jsem si ho vždycky představoval...
• kapitolou samou o sobě jsou Iolaovy vtipné chvilky, opravdu jsou chvíle, kdy je lepší mít ho od těla ;-)
• a "last, but not least" se opět vytáhl Joseph LoDuca, některé hudební kousky byly opravdu skvostné
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 3.17
Doposud známkovalo 6 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma