Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

605  Hercules, Tramps & Thieves
(Hercules, děvky a zloději)
Prod. num. V1105
Další postavy: Autolycus, Luscious (Svůdná) DeLuxe, Klunter


Synopse:
   Na cestě do Thrákie, kam je pozván ku příležitosti otevření První Řecké banky, potká Hercules Autolyca. Ten se k němu připojuje poté, co musí slíbit, že banku nechá napokoji.
   Po příchodu do města jdou za šerifem, který se momentálně nachází v zábavním podniku Nymf–ou–manie, kde sleduje představení. Hlavní hvězdou večera je k Autolycovu velkému překvapení jeho ex–manželka Svůdná DeLuxe.
   Autolycus vysvětluje Herculovi, jak se to s ním a Svůdnou má. Bývali manželé, společně kradli a měli dohodu, že pokud chytí jednoho z nich, tak ten neprozradí toho druhého. A tak se stalo, že Svůdná šla do vězení za loupež, kterou měl na svědomí Autolycus.
   Při znovushledání Autolycus doufá, že dostane velkou pusu, ovšem šeredně se splete – dostane pěkný direkt rovnou na čelist. Později v zákulisí Autolycus Svůdnou ukecá a ta mu odpouští, ale už o něj nejeví zájem – teď má oči pro Hercula, kterého se mezitím snaží přesvědčit prosťáček Klunter, aby si jej vzal jako poskoka.
   Hned první noc po otevření je banka vykradena. Na místě se najde Autolycův hák a tak šerif pošle své lidi, aby jej chytili, což se jim i povede. Po chvíli je jasné (alespoň Herculovi a Autolycovi), že lupičem je Svůdná. Autolycus ví, že je jejím dlužníkem a bere vinu na sebe. Ukazuje se, že trestem je smrt, ovšem ani Autolycus, ani Svůdná nemíní ustoupit.
   Hercules uzavírá dohododu se šerifem – pokud se mu podaří do soumraku vrátit peníze, bude Autolycův život ušetřen. Připraví tedy na chamtivou Svůdnou past, do které ji také chytí. Dostane z ní ukradené peníze a ty vrátí šerifovi, aniž by na Svůdné ulpěl stín podezření. Autolycus je tím zachráněn a nakonec vyzdvižen jakožto hrdina, jehož záměrem bylo na Herculovu žádost prověřit bezpečnost banky.

Komentář:
• ano ano, Autolycus je Autolycus, a kde je, tam je veselo
• Autolucys a v manželství... no to teda musel být páreček :–))
• opět bylo patrné, že v této době byla Xena už primárním projektem – tentokrát je důkazem šerifův westernový kostým, zjevně recyklovaný z epizody Animal Attraction z páté série XWP
• zábava pěkná – různé narážky (třeba šermovačka alá Zorro mezi Herculem a Svůdnou), mlátička s měšci, ovšem hlavní hvězdou je samozřejmě Autolycus – na začátku pád ze stromu přimo Herculovi do cesty, posléze šaškování v bavorském kostýmku, nakonec poslední řeč před popravou, prostě bavil od začátku do konce
• jedna drobná poznámka - IMO by se jména postav neměla překládat (až na řádně opodstatněné vyjímky) – proto se IMO Autolycova ex–stará měla jmenovat jako angličtině Luscious, případně Luscia, Luscie - kromě toho "luscious" neznamená "svůdná", ale "přesládlá"
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.00
Doposud známkovalo 5 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma