Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody HTLJ – Série šestá

606  City of the Dead
(Město mrvých)
Prod. num. V1108
Další postavy: Iolaos, Amensu, Ramses, Nefertiti


Synpose:
   Na setkání v egyptském královském paláci to vře - princezna Amensu chce, aby říše zvětšila své území a posílila svou moc napadením Řecka. Královna Nefertiti, podporovaná synem Ramsesem, však hodlá zachovat mír, který Egyptu přinesl prosperitu.
   Hercules a Iolaos přijíždějí do Egypta jako Řečtí vyslanci, a to akorát včas, aby stihli zabránit vraždě královny v její ložnici. Útočníci však stihnou utéci, i s otiskem královské pečeti.
   Později na banketu nabídne Hercules, že pomůže vypátrat útočníky. To se však nelíbí Amensu, která si myslí, že by královna měla abdikovat. Při pátrání po stopách v ložnici královny narazí Hercules s Iolaem na tajnou chodbu do sněmovní místnosti, kde se zrovna snaží Amensu získat podporu pro své názory.
   Královna Nefertiti říká Herculovi a Iolaovi, že Necronomicon alias Kniha mrtvých byl kvůli své nebezpečnosti přesunut z Velké pyramidy na bezpečnější místo. Také jim vysvětlí, že její děti se cítí vůči ni zahořkle, protože je musela zanedbávat, když po celé roky napravovala škody napáchané mocichtivým manželem.
   Pátrání pokračuje a Iolaos nabývá dojmu, že za všim stojí Amensu, ovšem Hercules si tak jistý není. Ve skutečnosti je to Ramses, kdo si jde od kováře vyzvednout repliku královské pečeti. Ve spěchu ji popadne ještě rozžhavenou a vypálí si tak jizvu do dlaně. Zabandážuje si ji a při cestě do paláce na mimořádné shromáždění, které sám svolal, potkává Hercula a Iolaa.
   Ramses se snaží usvědčit z velezrady Nefertiti, Hercula a Iolaa tím, že se vytasí s falešným dekretem, údajně napsaným Nefertiti, který obsahuje dohodu, že dá půl Egypta výměnou za mír. Když se je stráže chystají zatknout, odhalí Hercules Ramsesovu zraněnou dlaň, na které je jizva velikosti mexického dolaru - teda jizva přesně ve tvaru královské pečeti. Je jasné, že listina je padělek, Ramses je odsouzen k smrti a deponován do cely.
   Nefertiti musí opět volit mezi rodinou a Egyptem. Její pocit viny ji přiměje k tomu, že nařídí Amensu, aby pustila svého bratra na svobodu. Ramses ovšem nějak moc utíkat nehodlá. Místo toho vyhledá vysokého kněze, který ví, kde je Necronomicon ukryt. A ten, jelikož se bojí o svůj život, ukáže Ramsesovi, kde se skrývá mapa s lokací požadované knihy, a varuje ho před ničivou silou dané publikace.
   Mezitím Hercules a Iolaos zjistí, že Ramses utekl. Přesvědčí Amensu, aby jim ho pomohla najít. Ovšem pro kněze už je to pozdě, najdou ho totiž pěkně mrtvého. Amensu viní svou matku z činů svého bratra a jde si to s ní vyříkat. Hercules a Iolaos zjistí, kde je Necronomicon ukryt, a po pár adrenalinových chvilkách na místo dorazí. Knihu už však má Ramses, který pomocí získané magické síly oživí dvě kamenné sochy a pošle je na Hercula s Iolaem. Ti je přechytračí tak, že se samy navzájem zneškodní.
   Hercules jde varovat Nefertiti. Ta mu vysvětlí, jak způsobila manželovu smrt - zabavil mu totiž Necronomicon dřive, než dokončil svou přeměnu v boha a magie ho zničila.
   Na vrcholu nedokončené pyramidy se Ramses snaží svého otce napodobit a Hercules se mu to snaží rozmluvit. Porvou se o knihu, která přistane u Amensu. Ta ji vyhodí do vzduchu a kniha doletí Herculovi do rukou. Ramses se snaží dokončit svou proměnu, ovšem bez knihy je bezmocný a je zničen společně s pyramidou. Nefertiti a Amensu se usmiřují a Hercules s Iolaem odplouvají domů.

Komentář:
• no comment, tahle epizoda se mi naprosto nelíbila a z těch, které si ještě v rámci HTLJ pamatuji, byla jedna z nejslabších
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 4.00
Doposud známkovalo 5 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma