Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

403  A Family Affair
(Rodinná záležitost)
Prod. num. V0605
Další postavy: Joxer, Hope, Lila, Destroyer


Synopse:
Hapala Gabca ;-)    V potemnělém lese hledá pastýř svého psa Pluta ( :-)) ). Ten se k němu přiřítí a štěká. Jeho varování je však marné a tak se jeho páníček stává potravou zjevně hladového monstra.
   Joxer sedí u pukliny v Dahakově svatyni. Přinesl Gabriele sedmikrásky a hází je po jedné dolů. Při tom si připomíná, jak vlastně tehdy všechno probíhalo. Z poklidného rozjímámí ho vyruší Xena, která vyleze k jeho překvapení z pukliny. Řekne mu, že měla vizi a že Gabriela je naživu. A pokud se už dostala ven, tak je v Potedei. Společně se tam tedy vydávají a skutečně, na tržišti na Gabrielu narazí.
   Pochopitelně následuje srdceryvné přivítání. Zatím co se Xena a Gabriela vybavují, Joxer začne šmejdit po okolí. Po chvíli se objeví s tím, že by se Xena měla jít na něco podívat. Tím něčím jsou zbytky z nebohého pastýře. Gabriela prohlásí, že to není první případ - ovšem dosud se jednalo o krávy či ovce, nikoliv o člověka.
   Gabrielini rodiče z příchodu Xeny zrovna radost nemají, vždyť jim odvedla dceru z domu. Na druhou stranu si jejich přízeň svým šarmem získá Joxer, což platí i o Gabrielině sestře Lile.
   V noci Xena s Gabrielou políčí na monstrum past ve stodole. Skutečně přilákají jeho pozornost, dojde k souboji mezi ním a Xenou, která nemá šanci. Naštěstí se jí podaří oslnit mostrum světlem a s Gabrielou mají čas přeběhnout do domu za ostatními. Zrůda se chvíli snaží dostat dovnitř, ale nastávající svítání ji přinutí zmizet. Xena prohlásí, že monstrum snad půjde zabít, jelikož se jí ho podařilo dost poranit.
   Ráno říká venku Xena Joxerovi, že ono monstrum je Dahakův vnuk Destroyer (Ničitel), a že tudíž Gabriela není Gabriela, ale Hope. Také přizná, že se jí ho ve skutečnosti nepodařilo ani škrábnout. A že má plán, ke kterému je potřeba spočítat stádá v okolí, aby bylo jasné, kde Destroyer udeří příště. Tímto důležitým úkolem samozřejmě pověří Joxera, který poté počítá ovečky natolik dokonale, že usne.
   Lila a Hope se šly projít, což Xena zjistí se zpožděním a vydá se rychle za nimi. Hope pochopitelně miří ke skrýši Destroyera, jelikož má o něj díky Xeninu tvrzení starost. Xena je naštěstí zavčasu dostihne a Hope musí změnit plán - zajistí tedy, že Lila visí nad propastí a Xena ji musí zachraňovat. Ona jde jako pro otce, ale ve skutečnosti samozřejmě míří za Destroyerem - a zjišťuje, že ten není ani v nejmenším zraněn. Po tomto je jí jasné, že Xena už ví, že není Gabriela.
   Xena mezitím zachraňuje Lilu a posílá ji domů. Sama se vydává za Hope, kterou po chvíli zahlédne vcházet do lesa.
   Joxer se mezitím probouzí ve chvíli, kdy po cestě kolem prochází Hope.
   Joxer i Xena vytahují meče a blíží se k Hope, každý však z jiné strany. Ale ukáže se, že Hope sledoval ve skutečnosti pouze Joxer - Xena sledovala celou dobu pravou Gabrielu, která mířila do Potedei. Samozřejmě následuje slzavé shledání.
   Joxer tak šťastně nedopadl. Zavešen na provaze před Destroyerovou jeskyní má posloužit jako večeře pro Gabrielina vnuka.
   Xena vysvětlí současnou situaci Gabriele. Vydává se do domu Gabrieliných rodičů, aby je odvedla pryč. Ovšem Hope byla rychlejší a předstírá, že ji Xena zranila. Kromě toho ohrožuje Gabrieliny rodiče pomocí svých nadpřirozených schopností a tak Xena jde vytáhnout Joxera z jeho problémů a trošku podráždit Destroyera.
   Oproti Plánu nečeká Gabriela ve stodole, ale tajně se vplíží do domu, kde v pokoji Lile poté, co ji přesvědčí o tom, že je skutečná Gabriela, vše vysvětlí. Lila odejde pryč aby přivedla rodiče, ovšem dříve se objeví Hope a trošku si s Gabrielou pokecají. Nakonec Gabriela uteče oknem ven.
   Xena následována Destroyerem vbíhá do stodoly, kde měla čekat Gabriela - avšak ta tam není. Po chvíli souboje mezi Xenou a Destroyerem se však objeví ve vratech a předstírá, že je Hope. Poskytne Destroyerovi něco té mateřské lásky, kterou mu Hope vždy upírala. Toho využije Xena a zasadí mu smrtelnou ránu do zad. Destroyer se začíná v předsmrtelném záchvatu zuřivě ohánět. Gabriela přeběhne ke Xeně a ve vratech se objevuje Hope, kterou Destroyer napadne a smrtelně zraní. Oba poté společně umírají v láskyplném objetí...
 
Komentář:
• jojojojojojojo, zase se to moc libilo :-)) - což ovšem nemusí platit u všech - k plnému vychutnání je totiž zapotřebí určitý stupeň "sžití se" s postavami; u koho k tomuto nedošlo, ten má prostě smůlu...
• opět nádherné scény, které pohladí po duši - z tohoto hlediska byla nejlepší Hope prohlížející v jeskyni Destroyera - od té chvíle mi ho bylo poměrně líto (naštěstí se ho N@VA nepokoušela "předabovat")...
• Joxer občas pobavil, obzvláště jeho omdlení po puse od Hope bylo efektní :-)
• prostě se mi to líbilo líbilo a ještě jednou líbilo, s tím nikdo nic nenadělá...

Dabing:
• opět "pochvala" pro zvukaře - když se Joxer při počítání ovcí sveze po stromě na zem, tak má začít dost hlasitě chrápat, jinak může dost lidem pointa celé scény uniknout...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.61
Doposud známkovalo 18 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma