Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

404  In Sickness And In Hell
(V nemoci a v pekle)
Prod. num. V0612
Další postavy: Joxer, Acestus, Euraylus


Synopse:
   Xena a Gabriela nocují v údolí, kde Xena nechala Argo než šla hledat Gabrielu. Při probuzení se zjistí, že Gabriela má na nohou plíseň (protože neměla nohy v suchu, přestože jí to Xena radila), zatímco Xena má vlasy plné vší. Vydávají se hledat Argo, kterou po chvíli spatří. Xena na ni zahvízdá, ovšem Argo ji ignoruje a beží pryč. Na scénu vstupuje osleplý Joxer (z čehož ho Xena promptně vyléčí). Říká děvčatům, že si ho najali obyvatelé nedaleké vesnice na obranu proti nájezdníkům a postupně z něj vyleze, že potřebuje, aby mu pomohly.
   Holky však mají hlad a tak se Gabriela vydá chytit králíka, kterého Xena cítí v křoví. Kořist se však nemíní dát snadno, roztomilému králíčkovi totiž narostou pěkné tesáky, skočí Gabriele po krku a začnou se válet po zemi. Joxer mezitím ukazuje Xeně nůž, který ve vesnici po nájezdnících zůstal. Té je jasné, že nepřáteli jim budou Scythiané.
   Vůdce Scythianů Acestuts spatří Argo a pošle své lidi, aby ji chytili. Po chvíli ji přivedou a Acestuts ji jde krotit s pomocí jablka v ruce.
   V jeskyni mezitím naše trojka pojídá něco málo dušené zeleniny, kterou připravil Joxer - králík byl totiž nad síly Gabriely. Joxer odejde hledat Argo, Xena jde zajistit sesuv kamenů na cestu, aby zpomalila nájezdníky.
   Joxer přichází zpět do jeskyně, kde ho Gabriela pozvrací. Poté, na cestě do vesnice, si Gabriela odskočí do křoví. Joxer sice tvrdí, že to není kvůli jeho kuchařskému umění, ovšem tato teorie je nabourána poté, co do křoví zapadne i Xena.
   I přes tyto potíže dorazí do vesnice, na jejíž obyvatele udělají nezapomenutelný dojem. Poté se Xena a Gabriela odeberou do místních přírodních lázní, kde hodlají provést očistu a zbavit se svých neduhů. V těchto lázních vyvěrá i zřídlo tzv. řeckého ohně, oleje, po kterém pravděpodobně Scythiané jdou.
   Večer v hospodě užívá Gabriela na radu Xeny na svou plíseň odvar z kořene lnu - avšak nikoliv správně zevně, ale vnitřně. Díky tomu jí na pár dní znecitliví pusa.
   V noci se do místnosti, kde děvčata vyspávají, vplíží scythijský zabiják Euraylus. Xena ho samozřejmě zlikviduje, ovšem po zapinchovaní si musí nutně odskočit na velkou, a tak ho k výslechu přenechá Gabriele, která ho ovšem místo toho poslintá.
   Zavřou ho tedy do vězení a Xena použije poměrně drastickou metodu - řekne mu, že pokud jim neřekne, jaké mají plány, tak na něj znovu pustí Gabrielu. Euraylus to psychicky neunese a všechno vyklopí.
   Ráno zaútočí Scythiané a dostanou svého druha z vězení. Při útoku poznává Xena pod jejich náčelníkem Argo, zahvízdá na ni, ovšem ta se k ní zrovna nemá. Poté se Xena vrhne do víru bitky, ve které se Joxer skutečně vyznamenává.
   Xena jmenuje Joxera svou tajnou zbraní a vysílá jej do tábora Scythianů místo jejich kuchaře, aby je nakrmil produktem svého kuchařského umění. Sama se vydává hledat Argo, ovšem ta nechce s ní jít, ba naopak ji prozradí Scythianům. Po malé bitce Xena uteče pryč.
   Scythijský velitel chce využít toho, že Xena není ve vesnici, a nařídí útok, ovšem díky Joxerovi je jeho armáda neschopna provozu.
   Acestus na Argo se tedy sám vydává za Xenou, trošku se pobijou a nakonec ho Xena samozřejmě přemůže a získává Argo zpět.
   Vesničané děkují Joxerovi za záchranu. Ten velkoryse (pod dohledem Xeny a Gabriely) odmítá za odměnu peníze a spokojuje se s tím, že vesnice se bude jmenovat po něm. A taky si odskočí na potřebu...
 
Komentář:
• yo yo, prdel a prdel, od začátku do konce :-DDD
• Gabča se škrábe o co může a slintá a zvrací, Xena se drbe ve vlasech čím může - zkrátka dvojka k zulíbání :-) - a důkaz toho, čím se XWP liší od ostatních seriálů - neberou sami sebe vážně, nebojí se hlavní postavy totálně ztrapnit a udělat z nich totální šašky téměř na způsob filmu Blbý a blbější a podobných :-) - jen si představte podobnou epizodu v jiném seriálu stejného formátu (tedy ne South Park či Simpsoni), třeba v Aktech X, Star Treku (i když Picard by vši dost dobře mít nemohl), Brutální Nikitě - to by takoví trekkies nepřežili...
• tahle epizoda musí být kopancem do prdele pro ty, kdo berou Xenu tak vážně jako třeba trekkies Star Trek - u nás jich snad moc není, ale v US je takových jedinců plno - a dobře jim tak, měli by si včas uvědomit, že je to jenom seriál, že by pro ně neměl být smyslem života - a je dobře, že je to občas připomenuto a že si to zjevně uvědomují i tvůrci...
• když už tu byla řeč o smyslu života, dalším z filmů Monty Pythonů je Quest For The Holy Grail a v něm se vyskytuje co? No přece králík-zabiják! Ano, i k jejich odkazu se XWP zjevně hlásí a tímto stylem jim vzdává poctu :-)
• no a další známým, kterému je tu vzdávána pocta, je South Park - tolik prdění, sraček a zvratků najdeme snad jedině tam; a to nemluvě o tom, že Gabriela pozvrací Joxera, tím pádem ho musí milovat :-)
• prostě to byla zasraně boží prdel ;-)
• a co vy? Máte taky vši? A Jan Tleskač?

Dabing:
• !!!! ZASRANÍ ZKURVENÍ ZVUKAŘI !!!!
• a proč tak zdánlivě silná slova? Protože (až na jednu vyjímku) totálně zrušili veškeré zvukové projevy xeniných vší!! Začíná to už vytřepáním deky na začátku, kde se v dabované verzi žádné vši neozvou. Potom když třeba sedí X&G u ohniště a Xena se drbe ve vlasech a vytahuje jejich obyvatele ven, opět se ozývají hlásky, podobně když je pak hází do ohně. A o tohle jsme (spíše "jste", já to viděl i z POLSATu) v dabované verzi byli okradeni. A proto znovu:
• !!!! ZASRANÍ ZKURVENÍ ZVUKAŘI !!!!
• dále když má Gabriela vytuhlou tlamičku, tak má dost nesrozumitelně huhlat - místy skoro jako Kenny v South Parku... viz. třeba výslech (964KB) zabijáka pěkně v originále... bohužel v dabované verzi jí bylo rozumět víc než dost, proto působilo nelogicky, když se na ni Xena a Joxer obraceli se slovy "Co?"
• další překladatelská perla - slovo "rabbit", vážený pane Urbánku, znamená "králík", nikoliv "zajíc"!! Kromě toho je přítomnost onoho živočicha zjevně inspirována filmem Monty Python And The Quest For The Holy Grail od Monty Pythonů, kde se vyskytuje králík, nikoliv zajíc. A divocí králíci skutečně existují, i když je pravda, že u nás převážná většina lidí zná pouze králíka domácího, kotcového, a vůbec je nenapadne, že by něco podobného mohlo běhat někde po poli či lese.
• a dále jedno objasnění, kde že se onen králíček asi vzal - Xena totiž Gabriele o oněch bobulích řekla, že "they can play tricks on the mind", tedy něco ve smyslu, že mohou vyvolat halucinace, nikoliv že po nich člověk přijde o rozum, jak bylo prezentováno v dabované verzi. No a Gabriela se asi i přes varování Xeny neudržela na uzdě...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.31
Doposud známkovalo 16 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma