Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

406  A Tale Of Two Muses
(Pohádka o dvou múzách)
Prod. num. V0603
Další postavy: Autolycus, Tara, Istafan, Telamon, Andros


Synopse:
   Xena a Gabriela jdou pouští. Gabriela předčítá něco ze své tvorby. Zjišťuje, že by potřebovala opravit boty a Xena podotýká, že Argo by potřebovala znovu okout.
   V troskách nějaké stavby tančí Tara. "Při činu" ji chytá Istafan, šéf města, a jeho pacholci. Tara je za tanec odsouzena k deseti ranám bičem. Je tedy přivázana ke kůlu, ovšem nedostane ani ránu - právě totiž dorazila Xena a zabraňuje vykonání trestu. S Gabrielou pošramotí městskou milici a zjišťují, že tím, koho zachránily před trestem, je Tara. A že měla být potrestána za to, že tančila. Vychází najevo, že zdejší lidé si z nějakého důvodu myslí, že Múza Calliope, která je patronkou města, zakazuje tanec.
   Xena se rozhodne, že odvede Taru pryč. Obyvatelé města souhlasí, vyhnanství bude dle nich dostatečným trestem. Ta se rozloučí se svým přítelem Androsem a s jeho otcem Talemonem, který ji zaměstnával. Ovšem kousek za městem se obrací a hodlá se vrátit zpět. Po chvilce jí Xena a Gabriela podlehnou a vrací se s ní. Tara se omlouvá obyvatelům města a Xena prohlásí, že s Gabrielou zůstanou chvilku ve městě, aby na Taru dohlédly.
   Večer, když se děvčata ukládají ke spánku, popadne Gabrielu taneční záchvat. Nemůže přestat tančit - obzvláště proto, že je to zakázané. Xena ji zklidní, ovšem ani na lůžku sebou Gabrila nepřestává šít.
   Příštího dne si Gabriela nechává opravit boty a zjišťuje, že do města má přijet Filipon Reformátor, kazatel morálky. A skutečně, objevuje se, ovšem jedná se o Autolyca v přestrojení, který dorazil na Xeninu žádost. Je sice poněkud rozladěn, když zjistí, že se opět jedná o práci "pro hřejivý pocit u srdce", ale slíbí pomoci.
   A začne kázáním, ve kterém se snaží upevnit obyvatele v jejich víře. Položí se do toho opravdu důkladně a podaří se mu téměř celý dav zfanatizovat. Pro Telamona je to však silné kafe a odejde pryč. Xena jde za ním a trošku si promluví, načež se objeví Autolycus s Istafanem a označí obraz, který má Talemon na zdi, za obscénní.
   Andros a Tara utečou pryč, protože už nehodlají dále žit v takovém prostředí. Xena je samozřejmě odchytí a přiměje je, aby neutíkali, ale bojovali za svou věc.
   Autolycus navrhne Istafanovi, že Xena vybije energii mládeže namísto tance nácvikem boje. Istafanovi se to líbí, za pár dní mají být volby a tohle se voličům určitě bude líbit. Xena tedy před nastoupenou omladinou předvede pár pohybů s holí, které její svěřenci zopakují. Rodiče jsou spokojeni a na Xeninu žádost je nechávají trénovat o samotě. Samozřejmě že nepokračuje výcvik boje, ale tance. Večer potom Xena na shromáždění prohlásí, že při stejném tempu se stihnou během pár dnů dostat k zabíjení. To je na Telamona už moc a tak řekne, že ve volbách bude kandidovat proti Istafanovi.
   Při volebním projevu na podporu Istafana na Autolyca vyletí šíp, který Xena samozřejmě stihne zneškodnit. Nastalé situace se chápe Istafan a straší lidi, že toto je pouhá ukázka anarchie, která ve městě zavládne, pokud jej nezvolí. Xena ovšem odhalí, že za pokusem o atentát je Istafanův poskok. V tomto zmatku začne omladina tančit nacvičenou sestavu, Xena s Gabrielou se přidávají. Autolyca postihne "prozření" a také se vrhá do kola. Istafan chce na tančící dav poslat vojáky, ovšem ti samozřejmě nemají šanci. Všichni se radují a poskakují a pokud ještě nezemřeli, tak to dělají dodnes...
 
Komentář:
• hmm, bylo to sice pěkné, ale že bych z toho byl zrovna odvázaný, to se říci nedá
• Autolycus opět perlí, je to zkrátka postavička, která nemá chybu :-))
• jsou tu dvě skvělá místa - Autolycovo kázání morálky ("extremismus při obraně víry není hřích") a tanec Tary a Androse
• ovšem tou největší prdelí je scéna, kdy Xena a Gabriela uléhají ke spánku - ovšem ne díky tomu, že sebou Gabriela pořád šije, ale díky "dodatečným" zvukových efektům (které ZZZ naštěstí nestopili) - totiž když se Xena vzadu zvedá, tak se nejdříve ozve zvuk splachovacího záchodu a poté zvuk zavíraného zipu :-)))))
• potěšily i Gabrieliny irské tance, ovšem vrcholným tanečním číslem byl Xenin provaz, při kterém si asi trošku natáhla třísla :-))
• mno a konečně Gabriela získala další zbraň proti dotěrným mužským - okované boty - její feministickou duši to určitě potěšilo ;-)
• závěrem - epizoda pěkná, vynikající momenty, ovšem tak nějak mi to nesedlo - a Gabriela bez plísně není to pravé ořechové ;-)

Dabing:
• hmm, bohužel tato epizoda byla postižena stejným neduhem jako téměř všechny ostatní - totiž faktem, že ZZZ jsou asi natolik hrdí na dabing a na své výtvory, že při mixování pouštějí hudební stopu oproti zbytku moc potichu, takže je pak případným dialogem či zvukovými efekty (řevem) naprosto přehlušena - možná kdyby od toho upustili, tak by dabing lépe zapadl a celek by působil mnohem lépe - tímto bylo třeba dost poškozeno Autolycovo kázání, kde byl hudební doprovod varhan slyšet pouze místy a dost špatně
• mno a jen takový detail: Autolycus označí Istafana nikoliv za "páprdu", ale za "horse's ass" - i když pravda tohle by se překládalo dost blbě...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.89
Doposud známkovalo 19 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma