Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

407  Locked Up And Tied Down
(Uvězněná a spoutaná)
Prod. num. V0614
Další postavy: Thellasa, Ersina


Synopse:
   Gabriela masíruje Xeně záda. Xena zpozoruje několik mužů, kteří se k nim tajně blíží. Upozorní na ně Gabrielu a započne menší mlátička. Ta skončí v momentě, kdy se ukáže, že jeden z mužů má příkaz k zatčení Xeny pro vraždu mladé nevinné dívky Thellasy, kterou kdysi zabila jen kvůli dosažení svého cíle. Xena dá Gabriele chakram a i přes Gabrielino reptání, že je Xena jiná a že se změnila, souhlasí, že půjde k soudu a přijme trest. Na oplátku jí jsou nasazeny okovy.
   U soudu svědci dosvědčují, jaké byla Thellasa dobré děvče. Xena si vzpomíná, jak ji tehdy nechala v jeskyni napospas masožravým krabům a sama odešla. Je odsouzena k doživotí ve věznici na Ostrově žraloků. Než ji loď odveze pryč, trošku si promluví s Gabrielou o smyslu života a vůbec. Rozesmutnělá Gabriela jde do hospody a pohrává si s chakramem. V tomtéž podniku se objeví člověk, který prohlásí, že je bývalým doktorem na Ostrově žraloků - už to tam nemohl vydržet a tak zrovna odešel pryč. Od něj se Gabriela dozví, že jeho místo je stále volné a v hlavince se jí zrodí plán.
   Xena příjíždí do věznice a na uvítanou přihlíží věšení za pokus o útěk. Osazentvo věznice se mlátí i mezi sebou navzájem. Xena se zastane mladé ženy, kterou obtěžuje Ersina. Tu Xena kdysi do tohoto vězení dostala a tak logicky následuje menší bitka.
   Při nástupu Xena požádá, aby mohla oběšenou ženu pohřbít namísto aby její tělo hodili žralokům. V dešti a ve tmě tedy kope hrob a staví pomníček. Vše sleduje tajemná postava v plášti.
   Xena chce pomoci slabé ženě s vykládáním sudů z vozu. Má kvůli tomu problém se strážným a za odměnu může vyložit celý vůz sama. Vrhá se do díla, ovšem je to i pro ni moc. Pomoci se jí snaží mladá žena, kterou zachránila před Ersinou. To se nelíbí strážnému a přikáže, aby žena dostala tři rány bičem. To se zase nelíbí Xeně a tak začne mlátit strážné. Tajemná postava v plášti, která doposud vše sledovala, sejde dolů a přikáže Xeně, aby přestala. Poté, když je Xena pod kontrolou stráží, odhalí svou identitu - je to Thellasa, která je velitelkou věznice. A chybí jí jedna ruka. Xena si vzpomene, že když se tehdy vrátila do jeskyně, byla Thellasa pryč a zbyla tam po ní jen ruka. Všichni si tehdy mysleli, že ji (až na tu ruku) zkonzumovali krabi.
   Thellasa přikáže Xenu spoutat důkladně řetězy a strčit ji do jámy, ve které je plno krys. A důkladně se jí vysměje, že je trestána za vraždu, kterou nikdy nespáchala.
   Gabriela přestrojená za léčitelku přijíždí na ostrov. Stráví něco času s Thellasou a ošetřuje její zranění. Xena mezitím jako na běžícím pásu zahryzává krysy.
   Gabriela se vydává pod záminkou kontroly zdravotního stavu chovankyň hledat Xenu. Potřebuje se ovšem zbavit strážných, kteří ji doprovázejí, a tak jim trošku pomocí koštěte poupraví vizáž. Najde Xenu a snaží se jí poslat chakram, ovšem ten se zachytí na mřížích dvířek, kterými je zavřena jáma, ve které je Xena. Hned poté ji odchytí stráže a odvedou k Thellase. Ta nechce Gabriele nikterak ublížit, ale jeden ze strážných jí připomene, že za napomáhání při útěku je trestem smrt.
   Xeně se podaří pomocí mrtvé krysy, kterou vyhodí zuby nahoru, uvolnit chakram. Ten spadne dolů a osvobodí ji z pout.
   Venku Thellasa není schopna dát pokyn k popravě Gabriely. Udělá to tedy strážný a Gabriela s oprátkou kolem krku padá propadlištěm dolů. Přesně v tuto chvíli přisviští chakram a lano přeřízne - a tak si Gabriela jen trošku natluče. Objevuje se Xena a započne chaotická bitka. Xena řekne Gabriele, aby chránila Thellasu. Trošku zklidní dění a vydává se za Gabrielou a Thellasou, které následovalo několik vězenkyň vedených Ersinou. Trošku se pomlátí a Ersina samozřejmě končí na zemi. Na závěr Thellasa propouští Xenu na svobodu.
 
Komentář:
• hmm, Xena - pokorná kajícnice, to není nic pro mě :-(
• celé mi to přijde uměle vykonstruované, hlavní motiv kající se Xeny je opsaný z The Reckoning, ovšem chybí tu postava Area jako protihráče Xeny - Thellasa tím protihráče rozhodně není a proto tu chybí jakékoliv pnutí...
• na druhou stranu je tu několik pěkných chvilek (třeba Gabriela doslova zametající se strážemi, Xena pohřbívající moknoucí, Xena krysy likvidující a strašící), Gabriele to jako léčitelce v rádiovce i docela sekne; skvělá je scéna s věšením Gabriely, timing je skutečně důležitá věc (BTW při téhle scéně jsem měl nutkání začít si zpívat "Dneska Gabče fóry ňák nejdou přes pysky, stojí s dlouhou kravatou na bedně od whisky..." ;-) ); a konečně do síně slávy (či zlatého fondu) z této epizody vstoupilo shození chakramu pomocí krysy vyhozené vzhůru pomocí zubů mocným machem hlavou
• a co Thellasa - byla povědomá, co? Aby ne, když hrála Haleh v epizodě A Wicked Good Time v šesté sérii HTLJ
• zkrátka mi to nesedlo, to utrpení Xeny a snaha o pokání mi přijde dělané moc okatě - co se týče toho utrpení, tak mám radši epizody, které jsou v tomto ohledu rafinovanější a tvrdší, třeba jako Crusader

Dabing:
• hmm, opět klasicky při mlátičkách pohekávání dabéru (u kterých by měli stáhnout výšky) zcela překrylo nejen hudební doprovod, ale téměř i zvukové efekty úderů apod. - někdy mám dojem, že zvuk mixuje absolutní hlušec :-((
• no a co se týče překladu - už sedmá věta "I learned from the best." skončila jako "Učím se rychle."
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.09
Doposud známkovalo 11 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma