Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

408  Crusader
(Křižák)
Prod. num. V0613
Další postavy: Najara


Synopse:
   Xena a Gabriela bojují s nějakými muži. Přijíždí žena na koni, chvíli bojuje s Xenou. Poté se dostane do situace, kdy se chystá probodnout Gabrielu ležící na zemi. Xena se už chystá použít chakram, ovšem žena se v nápřahu zastaví, pohlédne vzhůru, začne se usmívat a po tváři jí skane i ta slza.
   Najara, jak se ona žena jmenuje, vysvětlí Xeně a Gabriele, že k ní promluvili džinové a řekli jí, že Xena a Gabriela jsou na straně Světla jako ona a že tedy celý boj byl omyl, jelikož oni muži patří k ní. Džinové si prý také myslí, že by se Xena a Gabriela měly k ní připojit a pomoci jí v boji proti otrokáři jménem Marat. Xena je na pochybách, Najaře moc nevěří, ale Gabriela je nadšena a tak se Xena nechává přesvědčit. Večer v táboře získává Najara Xeninu důvěru tím, že jí nabídne velení, což Xena přijímá.
   Příštího dne osvobodí vesnici, kterou obsadili otrokáři hodlající její obyvatele prodat. Následuje velká bitka. Během ní Xena vidí, že na Gabrielu míří vystřelený šíp. Snaží se jej zachytit, ovšem předběhne ji Najara, která to udělá místo ní.
   Najara promlouvá k zajatým otrokářům a domlouvá jim, aby se dali na stranu Světla. Ti však nejsou moc nadšeni a nevypadá to, že by se jim chtěla konvertovat. Najara si také povídá s Gabrielou a říká jí, že by chtěla jednoho dne založit hospic pro všechny potřebné. Gabriela jenom září.
   Xeně, která je sama, probíhá hlavou vize o ukřižování, kterou jí zjevila Alti. Příchází Najara a říká Xeně, že jí o oné vizi řekli džinové a že to pro ni musí být težké břemeno.
   Během cesty do další vesnice, kde by se měli nacházet otrokáři sloužící Maratovi, si Najara a Gabriela udělají malý výlet k jezeru za labutěmi.  Xena je tajně sleduje a vypadá hodně zkroušeně, když slyší, jak Gabriela Najaře říká, že by sama ráda dělala něco pro ostatní, třeba jako má být zamýšlený Najařin hospic, protože už má života s násilím dost. Ovšem uvědomuje si, že by musela opustit Xenu.
   Večer, při plánování útoku na ráno, řekne Xena, že zatímco ostatní zaútočí na vesnici, ona sama půjde pro Marata, který se nachází jinde. Také řekne Najaře, aby v této vesnici založila svůj hospic a Gabriela aby jej vedla, protože ona se už nehodlá vrátit. Také říká, že Gabriele ubližovala a že nechce, aby se vize o ukřižování naplnila.
   Najara a její muži osvobozují vesničany a otrokáře berou do zajetí. Najara oznamuje, že zde hodlá otevřít svůj hospic. Gabriela požádá, aby ji Najara zasvětila Světlu, což se stane.
   Xena navštěvuje Marata. Ten si ji splete s Najarou a říká jí, aby ho nenutila přijmout Světlo a rovnou ho zabila. Xena zjišťuje, že Najara dává svým zajatcům tři dny na přestoupení ke Světlu; pokud tak neučiní, zabije je.
   Po tomto zjištění se vrací do vesnice za Najarou a Gabrielou. Chce, aby Gabriela s ní šla, ovšem Najara se Gabriely nehodlá vzdát. Xena a Najara spolu bojují a už to vypadá, že Xena vyhraje, ovšem Najara se vzchopí a umlátí Xenu do bezvědomí. Chce ji zabít, ovšem Gabriela jí v tom zabrání s tím, že by nemohla žit s někým, kdo zabil její nejlepší přítelkyni. Najara tedy nechává Xena naživu a společně s Gabrielou a se svými muži odchází pryč.
   Xena se probírá a zjišťuje, že je o jednu stoličku chudčí. Trošku se osvěží a vyrazí na odvetu.
   Gabriela sedí v jeskyni a povídá si s Najarou. Ta je po chvíli odlákána zvukem zvenčí. Do jeskyně se tak může prosmýknout Xena, která připraví s pomocí Gabriely na Najaru fintu - zafixuje Gabrielu tak, že to vypadá, že visí nad propastí. Najara se vrací dovnitř a Gabriela ji varuje, že se Xena pomátla. Najara bojuje s Xenou, která ji po chvíli pošle do propasti, ovšem Najaře se podaří zachytit se o okraj. Xena ji chce shodit dolů, ovšem Gabriela ji přesvědčí, aby to nedělala.
   Xena a Gabriela předají Najaru místním orgánům. Xena se ji ptá, jestli řekla Gabriele o vizi s ukřižováním. Najara jí odpoví, že ne, že by to Gabriele ublížilo a to ona nechce - od toho je tu přece Xena.
 
Komentář:
• mňamky mlasky, opět jedna vynikající lahůdka
• Najara je výborná postava, její fanatická posedlost Světlem a Dobrem nemá chybu - přesně ve stylu křesťanského motta středověku "kdo není s námi, ten je proti nám a toho je potřeba zlikvidovat"...
• opět se hraje na vzájemný vztah mezi Xenou a Gabrielou, ovšem IMO mnohem lépe, tvrději a rafinovaněji než v předchozí epizodě Locked Up And Tied Down
• znovu je patrný nosný motiv celé čtvrté série, totiž Gabrielino hledání Cesty a Xenino trápení nad tím, jak Gabriele ubližuje
• pěkné byly všechny čtyři boje (dvě bitky plus dva souboje) v této epizodě, obzvláště ona úvodní bitka s příjezdem Najary mě nadchla nejvíce - první souboj mezi Najarou Xenou byl sice také pěkný (obzvláště Xeniny "chůdy"), ale přece jenom se mi líbil méně...
• no a závěr byl lahůdkou; když se Xena dostala za Gabrielou do jeskyně, tak se jí v očích objevil onen starý žár a ven na svět se dostalo opět něco z té staré, špatné Xeny, kterou tak ŽERU!!
• prostě epizoda skvělá, lahůdková...

Dabing:
• hmm, opět jedna věc na ukázku (nemám čas ani chuť projíždět celou epizodu s anglickým transcriptem v ruce, tak to jsou jen takové drobnosti) - na konci při zkoušení hloubky propasti kamenem utrousí Xena klasickou tvrďáckou hlášku "That's gonna hurt.", z čehož se v dabingu stalo "Ta to schytá.", což IMO není ani klasické, ani moc tvrďácké...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.55
Doposud známkovalo 11 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma