Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

410  The Key To The Kingdom
(Klíč ke království)
Prod. num. V0602
Další postavy: Meg, Joxer, Autolycus, 75% Xena free, 100% Gabrielle free


Synopse:
   Autolycus zase jednou krade, tentokráte rubín z pokladnice hradu. V klidu si s lupem odchází pryč, ovšem před branou potkává Xenu. Moc radosti z toho nemá a po chvilce sebekritiky hodí rubín zpět za hradby, za což ho Xena sprdne. Objevuje se Joxer a vysvětluje Autolycovi, že Xena není Xena, ale Meg. Autolycus je "nadšen" a skočí Joxerovi po krku. Začnou se válet po zemi a přidává se k nim i Meg.
   V hospodě vysvětlí Joxer Autolycovi, že se s Meg pokouší ukrást Athéninu korunu. A že od Autolyca potřebují, aby jim pomohl. Ten souhlasí pouze pod podmínkou, že vše půjde podle jeho plánu.
   Joxer a Autolycus v přestrojení jako přepadnou výběrčího daní. Objeví se Meg a jako Xena je jako zažene. Nechá se uvést k vládcům, kterými jsou dva generálové, a nechá se od nich provést po hradě. Označí místo, kde je uložen klíč, který je zapotřebí k nalezení koruny. Do hradu vleze Autolycus a na označeném místě nenachází skutečný klíč, ale dítě. Do místnosti vchází Meg a přivolá stráže, které zajmou Autolyca. Meg potají vezme dítě, schová je do svého báglu a jde pryč. Na chodbě potká starou chůvu dítěte, která zjistí, že Meg má dítě, ale nedá nic znát.
   Chůva jde do vězení za Autolycem a říká mu, že se Meg musí dozvědět o tajemství dítěte. Starý muž, uvězněný s Autolycem, mu řekne několik veršů o dítěti a Athénině koruně. Poté Autolycus započne útěkový manévr.
   Meg jde s dítětem za Joxerem do stájí a vychází najevo, že Meg nemá zájem o korunu, ale o dítě. Joxer odejde koupit věci pro dítě a něco na jídlo. Objevuje se Autolycus a je stále poněkud rozladěn předchozím, jím neplánovaným vývojem událostí. Chce Meg dítě vzít, protože únosy nejsou jeho obor, ale ta ho zklidní svým věrným dřevěným chakramem. Dítě se mezitím odplazí ven. Meg ho běží hledat, do pátrací akce se zapojují i Joxer s Autolycem. Na scénu přijíždí vůz s vojáky hledajícími dítě. Joxer, Meg a Autolycus je vědomě i nevědomě zlikvidují. Dítě vleze do vozu po vojácích, popadne opratě a ujíždí pryč. Autolycus a Meg skáčí na jednoho koně, Joxer na druhého, a ujíždějí za vozem. Po chvilce pronásledování skočí Meg z koně do vozu, ovšem nezvládne ho uřídit a tak havaruje. Nehodu však jako ona, tak dítě přežijí v pohodě.
   Večer, při přebalování, zjistí Autolycus, že na plínce dítěte je mapa uložení Athéniny koruny. Meg je sama s dítětem a povídá mu o svém nešťastném dětství.
   Podle mapy jdou všichni tři do starých ruin, kde najdou polštář, na který se má položit dítě. Za nimi se ozvou zvuky vojáků, kteří zřejmě šli po jejich stopách. Autolycus říká Meg, že jestli se dítě na polštář položí, tak se mu něco stane. Přichází vojáci se dvěma generály v čele a rozpoutává se bitka, během které nekontrolované dítě vleze na polštář. Otevírají se dveře a za nimi je koruna. Dítě vyroste a změní se v krále. Dva generálové vezmou korunu a utečou pryč. Objevuje se skutečná Xena, kterou vyhledala chůva, a poměrně rychle bitku ukončí.
   Král vysvětlí všem zúčastněným, že byl špatným vládcem své země a tako ho Athéna proměnila v dítě, aby získal poněkud jiný náhled na věc. Xena konstatuje, že generálové zřejmě utekli zpět na hrad, aby pobrali co nejvíce pokladů a utekli. Vydávají se tedy za nimi, přistihnou je při činu a poměrně jednoduše je zmáknou. Král je odsuzuje k vyhnanství. Objevuje se chůva, ovšem poněkud omládlá. Král vysvětlí, že je to jeho žena, královna, kterou Athéna proměnila ve stařenu, aby se mohla starat o něho v podobě dítěte. Na konec si Xena popovídá s Meg, která je smutná z toho, že nemá dítě, které by tolik chtěla. Sama totiž žádné mít nemůže.
 
Komentář:
• srandy opět kopec, tedy kopce tři - Autolycus, Joxer i Meg perlili opravdu geniálně :-)))
• ovšem došlo tu i na jinou věc - totiž na vývoj postavy Meg, která, jak se ukázalo, přece jenom má i nějaké city
• celkovou koncepcí to bylo dost podobné epizodě King Of Assassins, jenom Gabrielu nahradila Meg a nekonal se Jett - prostě opět sidekicks show
• LL opět dokazuje, že je komediantka nejvyšších kvalit a že její herecký projev není omezen "jen" polohou Xeny, ale že dokáže zahrát i něco naprosto jiného
• totálně mě dostaly dva okamžiky - jednak když se před znělkou vrhne Autolycus na Joxera a na ně oba Meg; a potom IMO geniální scéna předstíraného přepadení výběrčího daní (viz. ukázka níže) a "useknutí" ruky Joxerovi - vivat Star Wars :-)))))))
• pochvala pro scénáristu: ukrýt mapu na plínce, to by snad nenapadlo ani toho nejúchylnějšího Pána Jeskyně :-)))
• bohužel všechno trošku pokazil příchod Xeny, která zajistila, že dobro opět zvítězilo a zlo bylo po zásluze potrestáno - i když na druhou stranu, kdyby se scénář chtěl tomuto poněkud násilnému prvku vyhnout, nemohlo by řádění velké trojky nabrat takové obrátky...
• znovu: srandy kopců plno :-)))

Dabing:
• jeden drobný detail - Meg nazývá Autolyca v originále "Mr. Stinky", čili spíše "smraďoch" než "padavka"
• v originále musí být tato epizoda opravdu pošušňáníčkem (nevím, neviděl jsem), viz. tato ukázka - obzvláště Meg zní úplně jinak... no ale bohužel s dabingem nic nenaděláme :-((( ... kdyby tak aspoň vysílali duál a ne stereo, GRRRRRRR
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.23
Doposud známkovalo 13 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma