Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

411  Daughter Of Pomira
(Dcera Pomiry)
Prod. num. V0604
Další postavy: Milo, Vanessa/Pilee, Rahl, Cirvik


Synopse:
   Xena vzpomíná, jak kdysi bojovala s Hordou a musela ustoupit. Když dovzpomíná, musí se s Gabrielou schovat na břehu řeky před čtyřmi členy Hordy. Sledují je a kolem nich se přežene Milo, který jednoho Horďana zabije. V zabití ostatních, zjevně ještě dětí, včetně jedné blonďaté dívky, mu Xena zabrání. Zbylí tři divoši odplují na člunu přes řeku. Gabriela po nich na břehu najde zjevně římskou věc, o které Xena prohlásí, že kdysi patřila jí.
   Děvčata se vydávají do nedalekého opevněného sídla, kde bydlí Rahl, jeden z bývalých xeniných vojáků, se svou ženou. Od nich se dozvídají, že jim před šesti lety Horda unesla jejich dceru Vanessu, která byla zjevně onou blonďatou členkou Hordy, protože Xena onu římskou věc dala kdysi právě jí. Gabriela prohlásí, že s Xenou Vanessu zachrání a přivedou zpět, protože by měla vyrůstat s otcem a matkou. Milo chce jít s nimi, ale Xena ho odradí, protože mu jde jen o skalpy Hordy.
   Xena a Gabriela v noci sledují družinu Hordy a zjistí, že bydlí v podzemí. Xena se zmaluje za Horďanku a vydá se pro Vanessu. Zastihne ji u pramene vody v podzemí a chce ji odtáhnout pryč, ale děvče začne křičet. Xena jí tedy pinchem zneprovozní hlasivky a po chvilce pronásledování bojovníky Hordy ji tak jako tak dostane ven. Tam ponechá Vanessu v péči Gabriely a jde se postarat o falešné stopy pro pronásledovatele. Při té příležitosti zjistí, že Horďan, který se v podzemí staral o Vanessu, ji má rád.
   Vanessa po chvilce rozpomínání na jazyk civilizace vypráví Gabriele, že Horda, která sama sebe nazývá Pomira, uctívá oblohu, zemi, řeku a vše živé s vyjímkou civilizovaných lidí, kteří toto vše ničí. Vanessa také trvá na tom, že se jmenuje Pilee, a že mezi Pomirou byla šťastná.
   Xena nechce Vanessu odvést do města, ale Gabriela na tom trvá. Po cestě potkávají Mila, který zase provokuje. Při příjezdu do vesnice Vanessa na přivítanou poškrábe svého otce ve tváři a snaží se utéct. Přitom vykřikuje, že její adoptivní otec z Hordy přijde a všechny vesničany pobije.
   Xena přebírá kontrolu nad domobranou a vyhlašuje totální válku Hordě. Říká Gabriele, že by chtěla pomocí Vanessy, která je schopna působit jako prostředník mezi Hordou a vesničany, zajistit mír. Gabriela jde do sebe a uznává, že zachraňování Vanessy byla velká chyba.
   V noci chce Vanessa utéct pryč. Vykrade se z domu a chystá se vylézt na opevnění. Odchytí ji však Milo, který ji hodlá zahrnout mezi své úlovky. Objevuje se však Xena a Milo musí chtě nechtě od svého záměru upustit. Xena si promluví s Vanessou o svém plánu, rodině apod.
   Ráno se před opevněním objeví Horda v počtu větším než malém. Xena přikáže otevřít bránu a hodlá vyjednávat. Za Hordou vyskočí z úkrytu Milo a chce začít sklizeň, ovšem připlachtí k němu Xena a nějakou dobu se mlátí. Nakonec Xena Mila zabije.
   Vanessa se rozhodne, že zůstane s Hordou, ale slíbí, že bude chodit své rodiče navštěvovat. Vanessin adoptivní otec, náčelník Hordy, prohlásí, že už nebudou žádné boje, protože teď jsou jedna rodina.
   No a Xena s Gabrielou odjíždí páchat dobro někam jinam...
 
Komentář:
• hmm, nějak nic moc
• celkově mi to nějak nesedlo - prostě takovéhle US-humanistické věci moc nemusím...
• z Hordy, postrachu všech vojsk, se nám stali ekologové - nějak se mi to nezdá, takové The Price mi přijde (co se Hordy týče) o celé kusy lepší...
• celé mi to přišlo jako průměrná Ercylovská epizoda, která ve Xeně IMO nemá co dělat...
• mno a scénáristé si tu opět co se návaznosti na předchozí epizody týče udělali ostudu - v The Price přece Xena říká Gabriele, že s Hordou nikdy nebojovala, ale jen nemohoucně sledovala, jak Horda likviduje její muže - tak co potom měl znamenat ten flashback na začátku??
• prostě nic moc, IMO zatím nejslabší věc čtvrté série...

Dabing:
• pouze jeden příklad:
"It's a lovely day for scalping." - "Špatný den na skalpování."
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.52
Doposud známkovalo 21 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma