Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

412  If The Shoe Fits
(Pokud střevíček padne)
Prod. num. V0619
Další postavy: Joxer, Aphrodite, Alesia, Zantar


Synopse:
   Gabriela se sprchuje. Xena vstává a nadává, že ji Gabriela nevzbudila včas. Potom se vydává pro záporáka jménem Zantar. Toho zajme a přivede zpět do tábořiště, kde pobíhá Gabriela oblečená v pytli, protože jí někdo ukradl vrchní část odění. Gabriela "nadšeně" zjišťuje, že její drahý kousek textílie jí vzala Xena, aby měla čím Zantara spoutat. Xena probouzí Joxera a všichni vyráží na cestu. Na ní jsou (přinejmenším) překvapeni výbuchem, který provalil zeď v Aphroditině chrámu. Tam najdou Aphroditu a Alesii, malou princeznu, která zná Xenu (a naopak). Ta Xeně řekne, že Aphrodita je zlá kmotřička víla a že se jí bojí a že chce být s Xenou. Také z ní vyleze, že utekla z domova, protože její otec se znovu oženil a ona nechce být se zlou macechou. Berou ji tedy s sebou a vyráží za rodiči.
   Xena se vydává zpět, aby zmátla Zentarovy muže a řekne Gabriele, aby se postarala o Alesii. Ta jí začne vyprávět pohádku o Tyrelle, která má zlou macechu a zlou nevlastní sestru.
   Aphrodita si v chrámu promluví sama se sebou a rozhodne se, že Alesii získá zpět. Přerušuje Gabrielu v jejím vyprávění pohádky a sama vypráví svou verzi. Je však také přerušena, a to vrátivší se Xenou. Aphrodita jde tedy za Zentarovými muži a nabídne, že jim pomůže, pokud jí oni pomohou získat Alesii zpět.
   Gabriela začne vařit oběd, Xena se vydává vymlátit Zentarovy muže a Joxer dostane za úkol zabavit Alesii. Pokračuje tedy v pohádce, ovšem tentokrát je hlavním hrdinou Tyro, který se chce dostat na královský bál. Xena přichází a zjišťuje, že Alesia (zřejmě kvůli Joxerovu výkonu) utekla. Vydá se ji tedy hledat. Přichází Aphordite proměněná na starou ženu a říká, že ji přepadli Zentarovi muži. Gabriela popadne hůl a běží to zkontrolovat. Aphrodita se přemění do své skutečné podoby, polibkem zlikviduje Joxera a osvobodí Zentara.
   Xena Alesii najde a zachrání. Vrátí se zpět na tábořiště, kde najdou svázaného Joxera a zjistí, že Zentar je pryč. Po chvíli přibíhá Gabriela a není nadšena tím, že se nechala napálit Aphroditou.
   Xena přebírá pohádku do svých rukou. Její Tyrella je nebojácná a umí se ohánět mečem.
   Xena zavede Alesii k jejím královským rodičům a zjišťuje, že ti byli přepadeni Zentarem a jeho bandou a okradeni o šperky. Zamkne Alesii a její nevlastní matku samotné v pokoji, aby si promluvily a sblížily se. Vydává se za bandity, dostihne je, a společně s Gabrielou a Joxerem je přemohou.
   Nakonec při loučení před královským sídlem řekne Aphrodita Alesii, že její nevlastní matka ji skutečně má ráda, což je pro malou princeznu dostatečný důkaz.
 
Komentář:
• opět jedna úchylná epizoda :-))))
• po křesťanství, Bibli, řeckých mýtech a římské historii se dostalo i na klasické pohádky :-))
• prostě srandičky srandičky, těžko to nějak podrobněji rozebírat, mnohem lepší je se na to podívat ;-)

Dabing:
• ehm, snad jen dvě ukázky v původním znění: ukázka první a ukázka druhá
• a přezpívání songu Tyra a Princezny si mohli odpustit :-(((
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.55
Doposud známkovalo 20 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma