Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

413  Paradise Found
(Nalezený ráj)
Prod. num. V0611
Další postavy: Aidan, Garr


Synopse:
   Na cestě do Indie jsou Xena a Gabriela přepadeny v průsmyku. Po boji se kvůli nastalé bouřce uchýlí do jeskyně. Xena má hlubokou ránu na noze a sešije si ji, přičemž má křižovací vidiny. Gabriela zaslechne ze zadní části jeskyně zvuky. Vydá se tedy na průzkum. Po chvíli začne na ni Xena volat, ale nikdo se neozývá. Xena jde tedy dozadu a nalezne opravdu hlubokou díru. Samozřejmě skočí do ní za Gabrielou.
   Xena a Gabriela se probudí v nádherné rajské zahradě, které jim připomíná Ilusii, ovšem bez hudby. Xenina noha je nějakým záhadným způsobem vyléčená. Narazí na sluhu Garra a poté potkávají i Aidana, duchovně založeného vládce tohoto místa, který jim nabídne, aby zůstaly přes noc. Xena moc nechce, ale Gabriela ji nakonec přesvědčí. Následuje samozřejmě příjemná horká koupel.
   Aidan učí Gabrielu dechová cvičení. Xena zatím v zahradě provozuje svá vlastní cvičení. Gabriela si vzpomíná na Hope. Xena se poněkud vymkne sebekontrole a z táhlých pomalých pohybů přejde na stínový boj s okolo stojícími modrými sochami. Gabriela dále pokračuje ve svém cvičení a vzpomene si, jak Xeně lhala ohledně smrti Hope, což ji přivede k pláči.
   Gabriela přemluví Xenu, aby ještě zůstaly. Gabriela usne a Xeně se (zřejmě silou vůle) podaří obnovit ránu na noze, která však vzápětí opět zmizí.
   Gabriela si s Aidanem promluví o Xeně, protože má dojem, že ji začíná ovládat temná stránka její osobnosti. Potom jde za Xenou do koupele a Xena má halucinaci, ve které vezme Gabrielinu ruku a mačká ji tak silně, až ta křičí bolestí.
   Xena si promluví s Aidanem, který jí řekne, že zdejší prostředí aktivuje její temnou stránku, a proto musí odejít dříve, než něco udělá Gabriele.
   Xena píše svitek na rozloučenou. Přichází Gabriela a lehá si na postel. Xena jí dělá masáž a přitom jí hlavou projde variace na křižovací vidinu. Poté, co Gabriela usne, zašeptá pár slov na rozloučenou a odejde pryč.
   Při cestě ven si Xena všimne přívěsku na jedné ze soch. Začne nahánět Garra, ze kterého posléze vyleze, že sochy jsou muži z jeho jednotky, které do této podoby dostal Aidan, který z nich po absolvování jeho kurzu vysál veškeré nashromážděné dobro. Garr se tomuto vyhnul tím, že se nenechal uvést do stavu klidu a míru, ale začal si hrát na blázna.
   Aidan mezitím přivedl Gabrielu do hlubokého transu. Xena vybudí svou temnou stránku na maximum, aby z ní nemohl Aidan nic odsát, zatímco ona bude zachraňovat Gabrielu. Zaútočí na Aidana, ale ten s ní pomocí své mentalní síly začne mlátit o zdi a zem. Postupem času mu jeho síly začnou docházet, ale doplní si je z Gabriely, která začne modrat podobně jako sochy. Poté Aidan znovu trošku omlátí Xenu.
   Na scénu vpadne Garr. Xena ho chytí, zvedne nad hlavu a chce jej napíchnout na meč. Gabriela se probere, protože nemůže dovolit, aby Xena ublížila nevinnému. Díky tomu se Xena trošku "odtemní" a meč skončí v Aidanovi. S jeho smrtí celý "ráj" zmizí a Xena, Gabriela a Garr se objeví ve staré známé jeskyni. Garr se vydává hledat svou rodinu a Xena s Gabrielou pokračují v cestě do Indie.
 
Komentář:
• WOW, totální pastva pro oči
• po výtvarné stránce je tento díl srovnatelný jedině s The Bitter Suite - nádherně vypadající scény, vynikající nasvícení a všepohlcující atmosféra gradovaná jako vždy skvělou hudbou
• a co Aidan? Opět to byl onen případ "kde já ho už viděl(a)?" Není divu, neboť Jeremy Roberts hrál jednu z nezapomenutelných postav XWP, totiž Thersita v epizodě A Fistfull Of Dinars... kromě toho se objevil několikrát i v HTLJ, třeba jako Xerxos v epizodě Be Deviled...
• a že ten samý případ byl i Garr? Tak si vzpomeňte na epizodu Forgiven, kde Mervyn Smith hrál Appolónova kněze, kterému ukradli urnu, případně na třetí sérii HTLJ a Aphoditě a Héfaistovi věnovanou epizodu Love Takes A Holiday, kde hrál Iaga...
• tato epizoda nabízí mnoho materiálu k úvahám o tom, co tím vším scénáristé vlastně mysleli, kam se budou cesty Xeny a Gabriely ubírat, různé symbolismy (třeba jestli ona želva má být symbol Gabriely) apod. - a určitě se najdou i věci, o kterých ani sami scénáristé nemají ponětí ;-)
• na závěr varování ministra zdravotnictví: Jóga škodí zdraví! ;-)

Dabing:
• pro srovnání snad jenom tato ukázka - MK na LL ani náhodou nestíhá (BTW bohužel v této ukázce chybí závěrečné opravdu procítěné "Shut up!", ale jinou v současné době nemám)...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.36
Doposud známkovalo 11 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma