Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

414  Devi
(Devi)
Prod. num. V0615
Další postavy: Eli


Synopse:
   Xena a Gabriela přicházejí do Indie a v jednom městě jsou svědky poněkud nezdařeného kouzla potulného magika Eliho - jeho asistentka je totiž díky němu posednuta zlým démonem. Xena se s posedlou dívčinou trošku pomlátí, nakonec do ní pořádně strčí, až nebohá asistentka přistane na svém šéfovi, z něhož se svalí na zem a započne u ní něco na způsob epileptického záchvatu. Přiskočí k ní Gabriela a snaží se ji držet. Z třepotající se dívky vyletí démon, trošku pokrouží a zmizí kousek od Gabriely. Lidé začnou Gabriele prokazovat úctu a považují ji za Devi, což je božstvo, které má moc léčit. Místní kněz prohlásí, že Eli je poslem zlých démonů, a dav se na něj proto chce vrhnout. Xena ho však popadne a zmizí s ním z dosahu davu.
   Xena a Eli jsou v místním chrámu. Eli se snaží Xenu zhypnotizovat pomocí plamene svíčky, aby z ní dostal, odkud má Gabriela schopnost léčit. Xena se samozřejmě ošálit nenechá a vytáhne z Eliho, co chce vědět ona. Jejich rozhovor je přerušen knězem. Eli stihne zavčasu zmizet, a tak kněz zprdne jen Xenu za to, že se mu potuluje po chrámu. Venku mezitím Gabriela uzdraví poraněné oko jednoho muže. Ten jí nabídne svůj meč a hodlá jí sloužit, podobně jako několik dalších.
   Xena si povídá s Gabrielou. Ta je šťastná z toho, že může pomáhat lidem, ovšem Xena začíná mít pochybnosti o zdroji jejích nových schopností. Jde tedy do chrámu za knězem, ovšem nalezne jej v poloze vzor viselec. Je tam i Eli, který tvrdí, že kněze nezabil. Ovšem na sebevraždu to rozhodně nevypadá, protože nikde v okolí kněze není nic, na co by si před zavěšením mohl stoupnout.
   Gabriele se v její nové roli líbí čím dál tím víc. Obklopena svými strážci se prochází davem vyznavačů. Když se však objeví Xena a Eli, strážci zmizí. Eli pohlédne trošku déle na Gabrielu, ta na něj, a Eli začne utíkat pryč. Po chvíli mu však v cestě stane ne zrovna přátelsky naladěný pes. Eli obrátí směr, ovšem za rohem narazí na další psy. Přibíhá Xena a spolu s Elim si s pejsky zahrají na honěnou. Ta skončí, když narazí na Gabrielu a její průvod. Psi stáhnou ohony a zmizí. Eli, aby si zachránil kůži, předstírá, že ho Devi vyléčila z posedlosti démony. Dav samozřejmě začne provolávat Devi slávu, čehož Eli využije a zmizí.
   Xena dostihne Eliho v chrámu. Ten si chce vzít něco posvátné vody z Gangy, aby měl něco proti démonům. Xena chce, aby jí pomohl s Gabrielou. Eli jí řekne, že ta může být posednuta libovolným démonem, stačí si vybrat z kreseb na zdech chrámu. Xenu zaujme kresba blonďatého démona (démonky) v perlách. Podle Eliho se jedná o Tataku, která prý uzdravuje lidi, ale jen proto, aby je mohla posílat do boje proti bohům. Gabriela už tou dobou sedí na náměstí, ozdobena perlami, a v poloze téměř takové, v jaké je Tataka vypodobněna na zdi chrámu.
   Večer přichází Xena za Gabrielou s posvátnou vodou. Gabriela si myslí, že ji Xena zkouší, a tak se sama vodou polije. Nic se jí nestane, protože voda musí být použita správnou osobou - knězem či exorcistou.
   V chrámu napadne jedna z Gabrieliných goril Eliho. Naštěstí se objevuje Xena a útočníka na chvíli zpacifikuje. Hází Elimu posvátnou vodu a říká mu, aby ji použil. Ten tak učiní a Gabrielině ovečce tak způsobí škody na fasádě a zřejmě i nějaké to psychické trauma. Tím se potvrdí Xenina domněnka, že ne Gabriela, ale Eli je Devi. Gabriela je posedlá Tatakou, která se v ní usídlila poté, co ji Eli nevědomky vyhnal z těla své asistentky.
   Xena přichází za Gabrielou a říká jí, že Eli potřebuje její pomoc, jelikož je těžce zraněn. Gabriela si chce zavolat muže, který Eliho přepadl v chrámu, ale ten nikde není. Xena jí jen suše oznámí, že tenhle muž je na tom ještě hůř než Eli. Na to Gabriela kontruje tím, že nebyl jediný, kdo měl Eliho zabít.
   Eli utíká pryč z města. Xena ho dostihne a chce, aby se vrátil zpět a pomohl jí s Gabrielou. Eli však odmítá, ale aspoň Xeně řekne, že k exorcismu potřebuje kromě posvátné vody ještě nějakou věc patřící cíli jejího snažení. Xena se tedy poté potajmu vkrade ke Gabrieliným věcem a vezme si její psací brk.
   Tataka mezitím shání obyvatelstvo pod záminkou, že Xena je nebezpečná, a proto je musí ochránit. Xena to pozoruje a samozřejmě to tak nehodlá nechat. Na zkoušení exorcismu ale nedojde, protože Tataka zlikviduje posvátnou vodu. Následuje boj, ze kterého má Tataka zjevnou radost, ale nakonec je to Xena, kdo má navrch. Tataka samozřejmě simuluje Gabrielu, aby zahrála na Xeniny city, ovšem ta se chystá Gabrielino tělo tak jako tak probodnout. Na poslední chvíli se však objevuje Eli s tím, že zkusí Gabriele pomoci. Tataka využije faktu, že se Xenina pozornost obrátila jinam, a vrhne se po Elim. Xena ji však dostihne včas a zapinchuje ji. Eli soustředí své síly a Tataku z Gabriely vyžene.
   No a poté už následuje jen rozloučení s Elim a pokračování v cestě.
 
Komentář:
• auuuuUUUUUUUU, to bylo zase MASO!!!!
• jen víc a víc takovýchto epizod :-)))
• ano ano, opět zde bylo potvrzeno, že jedním z axiomů XWP je tvrzení "LoDuca = Bůůůůůůůůůůůůh"
• konečně jsme se obeznámili s Elim, který je pro budoucí vývoj XWP hodně podstatný, i když začínal jako potulný magik... BTW pokud vám byl snad Timothy Omundson nějak povědomý a Eliho jste doposud neznali, tak jediné, co mě napadá, je, že jste viděli skvělý SF film Starship Troopers, ve kterém měl jeden štěk...
• pěkně byla nastříhaná honička se psy - na druhou stranu ta v Porkulovi měla zábavnější konec
• no a konečně druhá půlka epizody tentokráte patřila zcela jednoznačně ROC, která coby Tataka byla skvělá - asi se jí stýskalo po Hope, a tak si opět dala něco záporné polohy, tentokráte s nááádherným oblíznutím Xeny :-)))

Dabing:
• hmm, na ZZZ ani už nadávat nebudu, nějak mě to nebaví - to radši ten čas strávím tím, že budu vymýšlet, kde schrastit originály...
• dabingový hlas pro Eliho není špatný, ale původní Eli to není - na druhou stranu to není katastrofa jako u Alti...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.33
Doposud známkovalo 15 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma