Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

415  Between The Lines
(Mezi liniemi)
Prod. num. V0616
Další postavy: Alti, Naiyima


Synopse:
   Xena si kupuje nové oblečení, ve kterém by zapadla mezi indické obyvatelstvo. Nevybere si rozhodně špatně a je v něm každopádně k sežrání (což ocení i Gabriela).
   Přichází pohřební průvod. Tělo mrtvého končí na hořící hranici. Když tam má skončit i jeho doposud živá manželka, vloží se do věci Xena a obřad znesvětí. S Gabrielou popadnou onu ženu a utíkají pryč. Protivníci je však nadhánějí, a tak se musí schovat v domě, jehož dveře začne Gabriela barikádovat. Xena jde s Naiyimou, jak se ona žena jmenuje, do zadní místnosti. Tam Naiyima zakouzlí a pošle Xenu do budoucnosti. Ta se tam objeví v těle stařeny Arminestry.
    Ta je Matkou míru a zrovna se snaží přesvědčit zlou bojovnici, aby nechala obyčejné lidi na pokoji. Ta k ní přijde a dotkne se ji - a v tu chvíli Xena zjistí, že je to Alti, ale v jiném těle. Ani Alti neunikne, že Arminestra je v podstatě Xena. Jejich dýchanek je přerušen útokem armády, který vede mladý bojovník Shakti. Vojáci zachrání Arminestru, ale jejich vůdce je zraněn šípem do ramene.
   Gabriela si všimne, že Xena je pryč. Naiyima jí řekne, že poslala Xenu do budoucnosti, aby mohla zachránit svou duši před zlem, které na ni čeká. Ta jí na to odvětí, že ji musí poslat za Xenou, protože jejich osudy jsou propojeny, ať už v současnosti či v budoucnosti. Naiyima tedy Gabrielu naučí Mehndi, což je kresba prováděná na tělo, která obsahuje pravdu a cestu zpět. Naiyima řekne Gabriele, že aby Xena mohla zlo porazit, musí tak učinit zde, v současném čase, proto musí toto zlo přenést do současnosti. Poté ji pošle za Xenou.
   Gabriela se ocitne v těle Shaktiho, u kterého je zrovna Arminestra. Začne blekotat, což Xeně v těle Arminestry přijde divné, a proto si jde na ni/něho šáhnout, čímž zjistí, že se v Shaktim usídlila Gabriela. Řekne jí tedy, že oním zlem je Alti.
   Xena a Gabriela (Arminestra a Shakti) jdou s vojskem osvobodit Altiiny vězně. Předtím ještě pošlou Shaktiho pobočníka, aby donesl věci potřebné k nakreslení Mehndi. Akce se jim však moc nepovede, Alti a její muži je po boji zajmou, ovšem pobočník vše stihne a předá Xeně potřebné věci.
   V místnosti, v níž jsou vězněny, si Xena a Gabriela na sebe nakreslí Mehndi. Když přijde Alti, společnými magickými silami ji a sebe přenesou zpět v čase.
   V přítomnosti se mezitím pokračuje v Xenou narušeném obřadu. Naiyima je hozena na hranici, ale prakticky ve stejnou chvíli z ní vyskakuje společně s Xenou a Gabrielou. Xena na všechny zařve, ať se jdou schovat. Z hranice vyskočí i Alti.
   Ta má nyní veškerou moc, kterou měla předtím, než ji Xena zabila. Použije tedy na Xenu opět něco až moc reálných vzpomínek. Gabriela to tak nehodlá nechat a sama se vrhne na Alti, ovšem ta ji bez problému ručně zpracuje. Chytí ji za vlasy a ukáže ji vidinu ukřižování a patřičně to komentuje. Xeně se to samozřejmě nelíbí, a tak hodem chakramu přesekne Gabrieliny vlasy, čímž ji dostane ze zóny zájmu Alti.
   Přichází Naiyima a použije na Alti něco magie. Menhdi na tělech Xeny a Gabriely začnou zářit a tak i ony dvě se přidávají. Xena si začne dělat magické chakramy. První dva Alti odrazí, ale na třetí, dvojitý, už nemá nárok a je zničena.
   Naiyima poděkuje Xeně s tím, že zničila Alti v tomto čase, kdy byla nejsilnější. Nezničila však její duši, která se určitě ještě znovu objeví, ovšem Xena bude vždy u toho, aby ji znovu porazila. Poté Naiyima zmizí ve formě světélkující koule.
   Gabriela se nechá ostříhat na krátko jako v oné ukřižovací vizi. Spolu s Xenou pak pokračují v cestě po Indii.
 
Komentář:
• hmm, tak nějak nevím
• přišlo mi to všechno moc jako z rychlíku - jako by se děj, původně zamýšlený na dvojepizodu, pokoušeli narvat do jedné - není tam zkrátka žádné místo na oddech, na uvolnění napětí a zpomalení děje - spíše než epizodu TV seriálu to připomínalo jeden dlouhý videoklip
• Alti je jako Lenin - věčně živá - a je to jenom dobře :-))
• měli jsme tu nádherný příklad střetu dvou rozdílných kultur - Naiyima má být upálena, ale Xena nechce - klasická ukázka vnucování evropské kultury zcela odlišným národům ;-)
• tentokrát se pěkně vyřádili počítačoví efektisti, až to místy připomínalo Star Trek ;-)
• pěkné bylo, že když se Gabriela ocitla v Shaktiho těle, tak její první starost byla, jak zahalit odhalenou hruď :-))
• heh, feministky si opět užily - a to na konci, když Xena ke kresbě chakramu na své noze přidá ještě křízek, čímž dostaneme astronomický symbol pro Venuši (a označení ženského pohlaví) :-))))))
• Xena "Blue" Scroll alias Xenin "modrý" svitek (autor neznámý) - není nad to uvést děj citátem z historických pramenů :-))) - nutno však říci, že k mému životnímu postoji má mnohem blíže citace Nietzscheho na začátku Conana ("Co nás nezabije, to nás posílí.")...
• závěrem - moc moc pěkné, když to skočilo, tak jsem měl dojem, že to trvalo tak 10 minut... po scénáristické stránce IMO trošku neukočírované, jako by si ten scénář žil svým vlastním životem...

Dabing:
• další ukázka toho, že N@VA nám vysílá něco, co vydává za seriál Xena, ovšem se skutečným seriálem Xena to má společnou tak akorát vizuální podobu...
• vzkaz pro překladatele (v českém znění):
 
Ty ZVÍŘE!!  
("You BITCH!!" v originále)
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.63
Doposud známkovalo 16 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma