Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

416  The Way
(Cesta)
Prod. num. V0617
Další postavy: Eli, Krishna, Hanuman, Indrajit


Synopse:
   Při chůzi po břehu řeky jsou Xena a Gabriela napadeny démony. Po zapinchování jednoho z nich se Xena dozví, že je na ně poslal Indrajit, aby jim zabránil v setkání s Avatarem, božstvem v lidské podobě.
   Večer říká Xena Gabriele, že si tím, že je bojovnice, nechce zkazit svou karmu, že chce být jako ona Matka míru ze své budoucnosti, což při bojování dost dobře nejde. (toto naštěstí nemůže nastat, protože kdyby se z Xeny skutečně stala Matka míru, tak by producenti museli celý seriál zabalit, že ;-) )
   Xena a Gabriela pokračují v cestě a narazí na shromáždění lidí, v jehož centru je Eli, kterého ostatní nazývají Avatarem. Ten vyléčí jednu dívenku a lidé ho za to začnou uctívat. Tomu se to však nelíbí a co nejrychleji, společně s Xenou a Gabrielou, míří pryč.
   V noci se do jejich tábořiště vkrade záhadné stvoření. Xena samozřejmě zakročí a ze záhadného cizince se vyklube Hanuman, opičí člověk, který se prý přišel podívat na Avatara. Také varuje Eliho, že po něm jde Indrajit. Navrhuje jít do chrámu Krišny a požádat ho o pomoc, což je přijato se souhlasem.
   Po cestě říká Eli Gabriele, že objevil Pravdu - tou prý je láska, nenásilí a úcta k životu. Xena se baví s Hanumanem o svých problémech. Hanuman jí říká, že každý člověk má v každém svém životě předurčenu Cestu, kterou má jít - pokud uvízne mezi dvěma Cestami, je to špatné.
   Před Krišnovým chrámem jsou opět napadeni. Během mlátičky se objevuje Indrajit na létajícím koberci a odnese s sebou Eliho a Gabrielu.
   Hanuman řekne Xeně, že Indrajit odnesl Gabrielu a Eliho do země démonů. Poradí ji, aby šla do chrámu a modlila se ke Krišnovi o pomoc. Xena tak činí a jde při modlitbě do sebe, čímž se jí podaří Krišnu přivolat. Ten jí říká, že musí přijmout svou Cestu, což je v tomto životě Cesta bojovnice. Jedině tak může naplnit své poslání. Zároveň jí slíbí pomoc proti Indrajitovi - stačí vyslovit jeho jméno. Poté se Xena s Hanumanem vydávají na cestu do země démonů.
   Eli a Gabriela společně meditují. V Gabrielině hlavě se ozve Xenin hlas, ale Eli ji telepaticky varuje, aby nepodlehla. Gabriela však otevře oči a vidí Xenu, spoutanou a domlácenou, za kterou je démon chystající se ji zabít. Gabriela vyskočí, popadne hůl a běží Xenu bránit. Ta se však mění na Indrajita, který bere Gabrielu pod krkem a začíná ji škrtit. To však netrvá dlouho, jelikož přilétá chakram a škrtící ruku v zápěstí přesekne. Indrajitovi však tato amputace nevadí, jelikož mu po ní narostou další ruce, takže jich nyní má už celkem šest. Do každé z nich bere sekeru a hází je po Xeně. Ta to vykryje a vrhá se po Indrajitovi. Chvíli spolu bojují, ale Indrajit má zjevně navrch a usekne Xeně obě ruce. Ta na zemi z posledních sil vyzve Krišnu, aby jí pomohl, načež jí začnou dorůstat horní končetiny.
   Gabriela popadne hůl a chce s ní Indrajita praštit, ovšem samozřejmě nemá šanci. Indrajit zapálí konce tyče a začne si s ní hrát. Z této zábavy je však vyrušen skřípavým zvukem a poté chechotem ze tmy. Vydává se tedy najít zdroj těchto zvuků. Ukáže se, že je to Xena, které pomohl Krišna. Má teď čtyři ruce, je celá zmalovaná do modra a má šílený výraz ve tváři. S Indrajitem se pustí do mohutné rvačky, v níž má střídavě navrch jeden nebo druhý. Během tohoto boje dorazí na místo konání i Hanuman, který pomlátí pár pomocných démonů. Xeně se nakonec podaří useknout Indrajitovi hlavu, díky čemuž se pochopitelně stává vitězkou a vrací se do své obvyklé podoby (tedy pouze dvouruké a nezmalované).
   Gabriela se rozhodne, že její Cestou je ta samá, kterou jde Eli. Odhodí tedy svou hůl do řeky s tím, že už nikdy nehodlá bojovat.
 
Komentář:
• rozhodně je tato epizoda z indické trilogie (nebo tetralogie, počítáme-li i Paradise Found) nejslabší - nicméně pro nadcházející dění se jedná o epizodu nejdůležitější...
• z Eliho se nám bohužel už stal hippie ("Make love, not war.") a tento proces bude nadále pokračovat až do... však uvidíte (pokud jste ještě neviděli)... BTW jako trošku šašek a potulný kouzelník v Devi mi byl Eli mnohem sympatičtější...
• hehe, schválně, jak dlouho Gabriele vydrží onen mírový nenásilný způsob života ;-)
• ještě co se týče Gabriely - naštěstí zrušili tu hrůzu, co měla na hlavě na konci Between The Lines - už vypadala totiž mnohem lépe, i když s dlouhými vlasy jí to sedne stejně nejlíp - na druhou stranu ony žluté hadry, co teď nosí, jsou prostě k sežrání :-))
• trošku jsem si během této epizodu vzpomněl na Ultimy (série počítačových RPG) - je tam totiž taky Avatar a taky se tam lítá na létajícím koberci (osmimístném s pohodlnými sedátky) :-))
• vrcholem byl lahůdkový závěrečný souboj mezi Xenou a Indrajitem - IMO patří do zlatého fondu XWP...

Dabing:
• hmm, ZZZ a MK opět zabodovali :-((( ... malá ukázka ze závěrečného souboje, který to samozřejmě odnesl nejvíc...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.75
Doposud známkovalo 8 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma