Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

418  The Convert
(Obrácení)
Prod. num. V0621
Další postavy: Joxer, Najara, Arman


Synopse:
   Banda záporáků přepadla chrám a pobíjí část jeho osazenstva. Na scénu vstupuje Xena a dává záporákům na prdel, což pozoruje i Gabriela s Joxerem. Od umírajícího se dozví, že banda s sebou odtáhla novicky. X&G&J se vydávají za nimi a dostihnou je ve chvíli, kdy se chystají zabít ženu, která se jim postavila. Xena se na ně vrhne. Gabriela se chce postarat o zraněnou ženu a zjišťuje, že je to Najara. Joxer zaslechne za sebou blížícího se nepřítele. Otočí se s nožem v ruce tak, že ho zabodne přímo do srdce za ním stojícího šéfa záporáků. Po smrti svého vůdce banda uteče.
   Najara říká Gabriele, že utekla z vězení. Joxer nevěřícně zírá na tělo člověka, kterého zabil. Xena říká, že musí donést tělo do nejbližší věznice a vrátit Najaru zpět do vězení.
   Vesničané jsou smrtí šéfa bandy nadšeni a kupují Joxerovi jedno pití za druhým. Gabriela zatím opečovává Najaru, z čehož Xena radost zrovna nemá. V hospodě při zapíjení s vesničany se Joxer dozví, že zabitý muž měl syna, který určitě bude chtít otcovu smrt pomstít. Joxer se rozhodne, že onoho syna vyhledá a vše mu sám řekne.
   Gabriela mluví s Najarou. Ta tvrdí, že vězení, kde byla umístěna, navštívil Eli a ona přijala jeho učení o míru a nenásilí. Poté jí Džinové řekli, že má najít Gabrielu, protože teď obě jdou stejnou cestou. Xena zatím říká Joxerovi, že po prvním zabití je člověkovi nejhůř. Gabriela podle přání Xeny spoutá Najaru a omlouvá se jí za to. Gabriela a Xena spolu mluví a Gabriela se Najary zastává. Xena si jde radši lehnout. Gabriela se snaží trošku utěšit Joxera.
   Po cestě Najara mluví s Xenou a připomíná jí křižovací vizi a fakt, že ubližuje Gabriele, zatímco ona sama se kvůli Gabriele změnila. Za podobně veselých řečí dorazí do Akademie, kde by měl syn zabitého být. Skutečně tam je a jmenuje se Arman. Žije však v představě, že jeho otec je velký hrdina a ne podlý bandita. Joxer mu není schopen říct pravdu o smrti jeho otce. Xena Armana pozve, aby jel s nimi, protože stejně musí vyrazit na cestu, aby pomstil smrt svého otce. Arman nabídku přijímá.
   Xena říká Joxerovi, aby se vzmužil a řekl Armanovi pravdu. Gabriela opečovává Najaru, která jí vypráví o zamýšleném hospicu. Gabriela jí odvětí, že její místo je u Xeny. Na to jí Najara řekne, že zůstane s Xenou tak dlouho, až jí Xeniny činy přerostou přes hlavu a ona to neustojí.
   Jeden z banditů se chce poměřit s Joxerem a pomstít smrt šéfa. Joxer se po něm vrhne dřív, než stihne všechno vykecat. Arman Joxera brání. Vše ukončí Xena, která se do věci vloží a útočníka zažene.
   Gabriela si promlouvá s Xenou a nadále se zastává Najary. Xena jí řekne, aby zkusila Najaře říct "ne" a že Najara je pořád fanatička. Joxer si povídá s Armanem, ale stále mu není schopen říct pravdu. Jejich rozhovor vyslechne Najara, která poté soukromně Armanovi vše řekne. Arman chce Joxera zabít, ovšem Xena mu v tom zabrání. Gabriela mu řekne, že Joxer bude trpět víc, jestli zůstane naživu, protože bude v sobě navždy nosit pocit viny. Arman se odbere pryč. Joxer se ptá Najary, proč to udělala. Ta mu odvětí, že si všichni zaslouží vědět pravdu o těch, které mají rádi, a významně při tom pohlédne na Xenu, která se otočí a jde pryč.
   Xena si promluví s Armanem a říká mu, že Joxer zabil zlého člověka, a že on sám je mnohem lepší člověk, než kdy byl jeho otec. Arman odjíždí pryč.
   Xena a Gabriela si opět povídají a Xena znovu říká, že Najara je fanatička. Vrací se Arman a říká, že banditi jsou na cestě k nim. Gabriela a Najara se jdou schovat. Následuje něco boje. Xena přikáže Armanovi a Joxerovi, aby na Argo ujeli pryč. Sama bojuje dál. Je raněna do nohy. Gabriela to vidí a chce jí jít pomoci, ale Najara ji odmítá pustit. Říká, že k ní opět mluví Džinové. Gabriela se jí snaží vysmeknout a tak ji Najara zpacifikuje. Sama se vrhne na Xenu a následuje souboj na liánách, na jehož konci je Najara zraněna v krajině břišní, ale nezemře. Xena a Gabriela ji dopraví zpět do vězení a jdou dál.
 
Komentář:
• hmm, nějak jsem tomu nepřišel na chuť, takové nemastné neslané mi to připadalo...
• úvodní i závěrečný boj byl pěkný, ale to je asi tak všechno...
• zkrátka epizody s moralizujícím podtextem mi vůbec nesednou - je sice pěkné, že se postava Joxera zase o kousek vyvinula, posunula, ovšem způsobem poněkud podivným...

Dabing:
• hmm, jak asi vypadají ty souboje v originále... fňuk...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 3.27
Doposud známkovalo 11 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma