Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

419  Takes One To Know One
(Nemohu si pomoct, ale žádný rozumný překlad mě nenapadá. Pokud by někdo na něco přišel, ať mi dá prosím vědět.)
Prod. num. V0623
Další postavy: Autolycus, Joxer, Minya, Discord, Lila, Cyrene, Ravenica


Synopse:
Ravenica    Xena v noci v bouři přijíždí do Amphipolis a je nechtěně překvapena překvapením, kterým příchodem Xeny překvapené osazenstvo Cyreniny hospody chtělo překvapit Gabrielu, která má mít příští den narozeniny. Xena jim sdělí, že Gabriela dorazí až zítra a že ona se chce jít hned natáhnout. Cyrene jí řekne, že nemá chodit do svého pokoje, protože ten pronajala neznámé cizince, ale do pokoje vedle pokoje jejího.
   Ze spánku je Xena probuzena hlasitou ránou. Pod oknem zahlédne proběhnout postavu. Přeběhne do pokoje Cyrene, ale ta tam není. Přes zevnitř zamčené dveře vrazí do pokoje, který Cyrene pronajala neznámé cizince. Ta tam leží na zemi na zádech s nožem zabodnutým v hrudi. Objevuje se Discord, kterou Ares udělal "bohyní pomsty" (no spíše "bohyní božího trestu", ale to zní dost blbě ;-) ). Dává Xeně čas do rána, aby nalezla mezi svými přáteli viníka a předala jí ho.
   Jelikož je poměrně neslušné prozrazovat děj a konec detektivek, tak jenom stručně - ukáže se, že Ravenica (jak se ona neznámá jmenovala) byla lovkyní lidí a že šla po Xeně. Vyjde najevo (jak už to bývá), že zabít ji mohl každý (i v průběhu pátrání dorazivší Gabriela, která spěchala, aby Xenu před Ravenicou varovala). Ráno chce Discord svého člověka, ovšem Xena stále neví, kdo to je. Strhne se rvačka s poskoky Discord, během níž Xeně zapálí a ona vše rozlouskne. Posléze to předvede Discord, která poté zhnuseně a sama zmizí.
   No a na závěr se oslaví Gabrieliny narozeniny (BTW na dortu je prý 22 svíček).
 
Komentář:
• cheche, moc pěkná pocta Agátě Christie :-))))
• a opět se spoustou hlášek a joxerovin :-))
• pěkný byl Minyin krycí monolog u stolu - "a soused začal stavět loď a brát na ni páry..." :-))
• Autolycus má nějaký nový sestřih - ovšem pravý knír ;-)
• i Gabča tentokrát perlila: "Kdyby byla dost malá, mohl ji vrah probodnout skrz klíčovou dírku." :-)) - mno takovouto úvahu bych spíše čekal od Joxera ;-)
• jedno důležité zjištění - Joxer je fetišista - ukradl Gabriele svitek a schovával si ho :-))))
• mno a rozřešení celé záhady je přesně jak v duchu XWP, tak v duchu Agáty Christie - pěkně ujeté a komplikované :-))))))))))

Dabing:
• sakra, to se nemůžou dohodnout s překladatel(em|kou) HTLJ? proč je Discord najednou Neshoda, když v HTLJ byla pořád jako Discord??
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 2.00
Doposud známkovalo 10 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma