Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série čtvrtá

420  Endgame
(Poslední hra)
Prod. num. V0622
Další postavy: Ephiny, Amarice, Pompey, Caesar, Brutus


Synopse:
   Ephiny se plíží s Amazonkami, mezi nimiž je i Amarice, lesem. Dojde k bitce s Římany. Jeden z nich, ve stříbrné zbroji, se chystá zabít Amarice. Tu však zachrání Ephiny, bojuje s oním Římanem, ale je jím poražena a zabita. Vzápětí dorazí další Amazonky a Římani se stahují.
   Xena a Gabriela se chystají k jídlu. Objevuje se Amarice a říká Gabriele, že se musí vrátit ke svému kmeni, jelikož Ephiny je mrtvá a Gabriela je tedy "aktuální" královnou.
   Xena, Gabriela a Amarice přicházejí do vesnice Amazonek. Ta je poničena útokem Římanů, konkrétně Pompeya, kteří navíc několik Amazonek unesli. Xena začne organizovat obranu a Gabriela se jde rozloučit s Ephiny.
   Xena vyrazí s několika Amazonkami chytit Bruta, který je oním Římanem, který zabil Ephiny. To se jim povede a dotáhnou ho do vesnice. Amarice se ho snaží zabít, ovšem Xena jí v tom zabrání. Sama pomocí pinche začne od Bruta vyzvídat, kde se skrývá Pompeyus. Když se to dozví, ani nemá moc chuť ho odpinchovat, ale Gabriela ji přesvědčí tím, že jako královna má ona právo rozhodnout o trestu.
   Na základě Gabrielina rozhodnutí putují Brutus a Amarice do vězení. Tam si trošku povídají o smrti. Rozmluvu překazí Xena, která jde pustit Amarice s tím, že jí Gabriela odpustila.
   Xena, Amarice a pár dalších Amazonek se vypraví nachystat léčku na cestu, kudy Pompeyus požene svou kořist k moři. Ten si zatím svůj úlovek prohlíží ve svém táboře a libuje si, že získá dost peněz na válku s Caesarem.
   Pompeyův pobočník vede s několika muži zajaté Amazonky k moři. Narazí samozřejmě na Xena a následuje boj, po kterém jsou Římani až na svého velitele (kterého Xena nechá utéci) mrtví nebo zajati a Amazonky volné. Z toho pochopitelně Pompeyus zrovna radost nemá a rozhodne se zaútočit na Amazonky.
   Gabriela říká Brutovi, že chce s Caesarem mír, a dává mu pro něj mírovou smlouvu.
   Xena a Amazonky připravují obrannou linii proti Pompeyovu útoku ze severu, která zahrnuje použití zajatců a vařícího oleje, z čehož Gabriela samozřejmě nemá radost. Objevuje se zádrhel - od jihu táhnou Brutovy jednotky. Když to Xena zjistí, změní plán a propouští Bruta s tím, že se svými muži zaútočí na Pompeya ze strany. Změna plánu zahrnuje i nepoužití zajatců.
   Pompeyus doráží a první linie Amazonek vyráží do útoku. Do toho začíná pálit Pompeyova artilérie. Xena přikáže Amarice, aby hlídala Gabrielu, skočí na Argo a rozjede se do bitevní vřavy hledat Pompeya. Gabriela zatím vyšle zbylé Amazonky do bitvy ve jménu Ephiny. Sama se však málem stane obětí, ovšem na poslední chvíli ji zachrání Amarice.
   Xena nachází Pompeya a po chvíli souboje ho dostane na kolena. Ten jí říká, ať ho nezabíjí, protože jí je užitečný - váže totiž na sebe Caesara a ten se tak nemůže zabývat dobýváním světa. Xena se otočí a jde pryč, Pompeyus vstává a s dýkou v ruce ji chce zezadu probodnout. Xena se však otáčí a jedním sekem mu odtíná hlavu.
   S touto hlavou přijíždí za Brutem a dává mu ji. Říká mu, ať ji předá Ceasarovi, ale o ní ať se nezmiňuje. Brutus tak činí a předává Caesarovi i listinu od Gabriely. Ten ji však lhostejně zapaluje s tím, že Amazonky by tak nadále byly hrozbou.
   Ve vesnici Amazonek se koná pohřební obřad za Ephiny. Gabriela předává vedení kmene a funkci královny Chilapě a říká jí, že až se bude muset rozhodovat, tak ať si představí, co by udělala Ephiny. Amarice se chystá na cestu s Xenou a Gabrielou. Ty se naposledy loučí s Ephiny...
 
Komentář:
• opět se nám tvůrci XWP vytáhli, a tentokrát opravdu giganticky - IMO nejlepší epizoda čtvrté série a rozhodně jedna z nejlepších epizod vůbec - správné nadávkování akce (i se starou dobrou "battle music") a citů, přesně jak to má být, zkrátka epizoda, kvůli kterým XWP žeru nejvíc - takže si to běžte pustit a jednoduše užívejte...
• a co se týče závěrečné scény - už jsem se někdy zmínil, že Joseph LoDuca je génius? že už jo? ale to vůbec nevadí, protože on skutečně génius je a čím dříve si to konečně někdo v Hollywoodu uvědomí, tím líp...

Dabing:
• hmm, jestli mě tahle epizoda dostala v dabované verzi, jaký musí být asi originál - už se na něj (až někdy bude) rozhodně těším, každopádně se zařadil v "Original Most Wanted List" epizod, které jsem už viděl, na první místo...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.38
Doposud známkovalo 16 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma