Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

501  Fallen Angel
(Padlý anděl)
Prod. num. V0903
Další postavy: Callisto, Joxer, Amarice, Eli, Archanděl Michael


Synopse:
   Joxer se setkává s Amarice a Elim, zjišťuje, že X&G jsou mrtvé a je rozhodnut odvést jejich těla do Řecka.
   X&G jsou odnášeny anděly do nebe, jejich konvoj je však napaden démony a Gabriela spadne až do pekla. Xenu během pádu zachytí Callisto-démon a je potěšena, že může splnit svůj slib a doručit Xenu svému pánovi.
   Xena Callisto kopne a padá dál, je však zachycena archandělem Michelem, jehož společníci zatím rozhánějí démony. Xena je odnesena do centrály andělů, kde se dozvídá, že Gabriela skončila v pekle, ale že je ještě možno ji zachránit dokud se nestane na 100% démonem. Po chvilce přesvědčování Michael souhlasí s tím, že Xena dostane křídla a zúčastní se záchranné výpravy.
   Dole mezitím Callisto pokouší Gabrielu, aby se najedla plodů pekla a započala tak svou přeměnu na démona.
   Venku Joxer, Amarice a Eli sundávají těla X&G z křížů.
   V centrále si Xena vybere cestu ohněm očištění a stává se archandělem.
   Venku Amarice obviní Eliho z toho, že kdyby Gabriele nevnutil svou lásku, tak by k ukřižování nikdy nedošlo. Eli odchází pryč.
   Michael říká Xeně, že pokud by z Gabriely už byl démon, tak ji může zachránit; ovšem její duše by pak musela zůstat v pekle místo Gabrieliny.
   Dole na pokyn Callisto nakrmí několik démonů Gabrielu plody pekla, ta se začne pomalu měnit a má narážky na konec Callistiny rodiny. Ovšem jsou přerušeny příletem archandělů. Nastane bitka, archandělé vezmou Gabrielu a odnášejí ji pryč. Xena porazí Callisto a ta ji říká, že ji bude vždy nenávidět. Xena se jí dotýká rukou a objevuje se silné bílé světlo.
   V centrále mezitím hází archandělé Gabrielu do očistné koupele, a z vody vystupuje očištěná Gabriela. Hned se ptá po Xeně a je jí řečeno, že se Xena obětovala za záchranu jedné duše z pekla. Dole mezitím Xena-démon organizuje dobytí ráje.
   Gabriela se setkává s Callisto. Ta je nyní taková, jakou by se stala, kdyby Xena nevyvraždila její rodinu. Gabriela tomu však nevěří. Michael jí vysvětluje, že Xena se rozhodla zachránit Callisto a trpět místo ní. Má obavy, protože Xena by se mu vyrovnala i předtím než se stala archandělem - a teď je z ní démon.
   Venku Joxer a Amarice (jsou v nějakém sklepě či co) dochází k rozhodnutí, že těla kvůli zvýšené aktivitě Římanů nepovezou do Řecka, ale pohřbí je někde blízko.
   V centrále se andělé připravují k boji. Michael říká Gabriele, že jediný způsob, jak Xenu zastavit, je rozsekat ji na kousíčky. Gabriela mu říká, že ona je to, co na Xenu potřebují. Po urovnání vztahů s Callisto, které vše odpouští, se stává archandělem. Přichází zpráva, že démoni vyrazili.
   Gabriela stojí na skále jako návnada na Xenu. Ta k ní přilétá a snaží se ji přesvědčit, aby s ní šla do pekla. Po chvilce dialogu vpadnou na scénu archandělé a začíná bitka. Gabriela odlákává Xenu pryč od ostatních, aby archandělům ulehčila.
   Venku provádí Eli sebezpytování - jeho učení bylo chybné, láska není cesta, a rozhodně to nebyla cesta pro Gabrielu.
   Xena a Gabriela bojují v oblacích.
   Callisto se proměňuje v anděla, zjevuje se Elimu, říká mu, že láska je cesta a ať jde k tělům X&G.
   A nyní se dějí dvě věci současně:
   1) Xena a Gabriela bojují, Gabriela po chvíli spadne na bojiště, kde se mlátí archandělé s démony; Xena přistává vedle ní, bere ji do náručí, odchází ke kraji skály a skáče dolů do pekla; Michael to tak nechce nechat, chytá se jí a padá s nimi
   2) Eli přichází k tělům, pokládá jim na ruce na hlavy a modlí se; za ním se objevuje Callisto, pokládá své ruce k jeho a dodává mu tak sílu ke vzkříšení
   Xena a Gabriela během pádu zmizí a probouzí se ve svých tělech. Callisto se dotýká Xeny a uzdravuje tak její zraněná záda. Michael říká, že je čas na setkání s rodinou, a Callisto se vítá se svými rodiči. Gabriela říká Xeně, že budou spolu navždy a Xena souhlasí.
 
Komentář:
• Hell Hath No Fury Like A Woman Scorned
• naprosto skvělá epizoda, má spád, dramatický děj, zkrátka vše, co je potřeba - a něco takového jste ještě neviděli
• Joseph LoDuca RULEZ!!!!! - za hudbu k téhle epizodě dostal Emmy, což byl jev naprosto ojedinělý - tzv. syndicated show, jako je právě Xena, se do nominací na Emmy (které probíhají většinou tak, že velká studia se sejdou a rozdají si je mezi sebou navzájem) dostávají hodně zřídka... a aby vyhrály, to už je skoro zázrak...
• Lucy jako archanděl vypadá naprosto skvostně, Reneé jako archanděl ještě o kousek lépe, Hudson jako anděl ve zlatobílých šatech vypadá naprosto úchvatně, sladká jak cumel...
• ... a jak skvěle vypadají, tak i skvěle hrají - jako démoni i jako andělé
• hehe, Hudson sama pocítila, jaké to je stát se cílem Doteku anděla ;-)
• IMO by tenhle díl utáhl i filmové plátno
• po výtvarné stránce skvěle udělané
• Gabrielin projev ke Callisto poté, co ochutnala plody Pekla, se dá už teď prohlásit za nejcyničtější proslov páté série: "Callisto - when Xena burned your family - did you see them on fire? Did you - did you smell their flesh - sizzling? You know what I think? You wanted them to die so you'd have a reason to be a bitch." - na celkové prvenství v rámci seriálu však nemá, to si i nadále udržuje Ares a jeho "Nothing more need be said. Ding, dong - the bitch is dead."Bitter Suite (poté, co dotančí s Xenou kolem těla zabité Gabriely)...
• zkrátka tato epizoda je skvělá, skvělá, skvělá a ještě jednou skvělá a zřejmě nejlepší vůbec - slova nestačí, musí se vidět (v originále)

Dabing:
• ehm, zkrátka MK na LL nemá ani omylem a tady se to ukázalo v plné "kráse" (viz. proslov démonické Xeny ohledně dobývání ráje v originále) - to samé platí i o DČ vzhledem k HL...
• naštěstí je většina "atmosférotvorných" momentů této epizody postavena na kombinaci obrazu a hudby, nikoliv na dialogu, takže až na nádherné Xenino "Oh, no! We're going to He-e-e-e-e-ell!" (a její různé kouzelné skřeky) nebylo Finale Grande celkem moc poškozeno...
• no a opět se nám překlad "rafinovaně" vyhnul setkání se slovem "bitch"...
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.55
Doposud známkovalo 22 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma