Xena Fan Fiction CZ

molir@yahoo.com


Pro oči

Pro uši

Pro stažení


Hledá se pomoc

   


Epizody XWP – Série pátá

502  Chakram
(Chakram)
Prod. num. V0901
Další postavy: Ares, Joxer, Eli, Amarice, Kal


Synopse:
   Ares varuje Kala, aby nechal Xenu napokoji. Také říká, že Kal už nemá být na něj naštvaný, že temný chakram ukradl už před léty. Kal mu oponuje tím, že se Xena dala dohromady s Elim, který probouzí mrtvé. To však na Area dojem nedělá. Ares mizí.
   Kal posílá mnicha Kaliba, aby něco donesl z chrámu. Kalib vstupuje dovnitř a tam na oltáři ve stylu Jing-Jang leží v bílé části chakram. V černé části chakram chybí. Kalib bere chakram, ten začne pobleskovat a Kalib začíná hořet. Odhazuje chakram a ten dopadne přesně na své místo. Kalib se mění v hromádku popela.
   Xena a Gabriela se zatím vzpamatovávají po svém vzkříšení. Amarice dá Xeně zlomený chakram. Gabriela říká, že neví, jak chakram spraví - nedá se přece jen tak vzít ke kováři. Xena na ni tázavě pohlédne a zeptá se, co je to vlastně tahle věc, kterou jí Amarice dala. Gabriela nevěří, že by Xena nepoznala chakram. Xena říká, že má vzpomínky poněkud zamlžené.
   Xena, Gabriela, Joxer a Amarice se vydávají do města, aby nakoupili oblečení a další věci. Gabriela svým novým modelem (standart pro pátou sérii) překvapí (nejen) Joxera (a uvede v extázi nejednoho ROCfila ;-) ). Pro Xenu koupí saie (takové ty vidličky, více o nich třeba tady), ale ta o ně nějak nejeví zájem a diví se, že si Gabriela nekoupila svitky. Xena sama si koupí červené šaty s několika doplňky. Po chvíli jsou všichni čtyři napadeni Kalovými poskoky. Společně s Amarice se do nich pomocí saí pouští i Gabriela (čímž připraví Amarice menší překvapení). Xena jen stojí a zírá, díky čemuž snadno chytne jednu ránu. Po chvíli se všem čtyřem podaří utéct.
   Dorazí zpátky za Elim. Vychází najevo, že při vzkříšení Xena nějak přišla o svou temnou stránku. Nepamatuje si na násilí, na krev, dokonce ani na Caesare nebo Callisto. Eli nevěří, že by síla, která mu pomohla přivést Xenu a Gabrielu zpět, udělala chybu - pokud ji neudělal on sám. Xena sama říká, že se cítí prázdná. Při zmínce o konfliktu Eli říká, že Kal je místní bůh války a že v tom asi bude mít prsty. Jeho poskoci se už v dáli objevují, a tak všichni radši mizí. Ares vše z povzdálí sleduje.
   Eli říká, že by měli jít navštívit jeho přítele, učence Kaliba. Přidají tedy do kroku. Joxer žádá Eliho, aby mu poradil, jak má říci Gabriele, že ji miluje. Eli mu odvětí, že má nechat mluvit své srdce - láska je tou nejmocnější silou.
   V tábořišti Xena nevěří všem těm historkám, co jí o ní všichni vyprávějí. Amarice to už nebaví a jde na lov. Xena jde s ní. Gabriela si povídá s Elim a říká mu, že cesta lásky pro ni není. Její cestou je být s Xenou, pomáhat jí a chránit ji jak jen může.
   Xena s Amarice narazí na Kala a jeho poskoky. Amarice se do nich pustí, ale bezúspěšně. Kal říká Xeně, že pokud s ním půjde, tak se Amarice nic nestane. Xena tedy jde. Amarice se snaží Kala ještě napadnout zezadu, ale ten ji odbyde jedním dechem a Amarice končí v bezvědomí na zemi.
   Gabriela s Elim a Joxerem hledají Xenu a nachází Amarice. Ta jim říká, že Xenu dostal Kal. Gabriela hned vyráží po jejich stopách, ostatní následují. Ares vše opět z povzdálí sleduje.
   Kal drží Xenu v poutech. Říká jí, že chce, aby zůstala tak sladká, jak je teď - aspoň do doby, než mu přinese to, co chce - poslední, kterého po to poslal, nejčistčí mnich svého řádu, se poněkud připekl. Do věci se vkládá Ares a sundává Xeně pouta. Potom se začne "kočkovat" s Kalem. Xena jde pryč a vidí na zdi symbol chakramu, který ji k sobě přitahuje. Dotkne se jej a hlavou jí projede několik flashbacků na chvíle, kdy používala chakram. Potom už konečně zmizí. Ares a Kal se mlátí dál.
   Souboj z povzdálí sleduje Gabriela & spol. Chystají nějaký plán, jak dostat Xenu. Ta se však před nimi sama objeví. Pokračují tedy v cestě za Kalibem.
   Ten však není doma. Eli tomu nevěří, Kalib prý nikam nechodí. Zmiňuje se o tom, že Kalib je nejčistčí mnich svého řádu. Xeně dojde, že Kal mluvil právě o Kalibovi a řekne Elimu, že jeho přítel je mrtvý. Eli říká, že smrt přítele nesmí být ztrátou a že ve všech těch svitcích, co Kalib má, musí být někde odpověď na jejich problémy. Ostatní si zatím mají odpočinout.
   Xena jde do koupele. Tam ji zastihne Joxer a ptá se ji, jak má říct Gabriele, že ji miluje. Xena mu říká, že chybou je, že od toho moc očekává - má to vzít zkrátka zlehka. Joxer jde pryč. Objevuje se Ares a masíruje Xeně ramena. Xena si při hovoru s ním nemůže vzpomenout, co znamené "zlé" a jak by to mělo být spojeno s ní. Postaví se a poskytne tím Areovi pěknou vyhlídku. Ares jí říká, že to všechno je o nich dvou, o tom, že mají společně vládnout světu a zajistit v něm mír a pořádek. Chystají se políbit, ale přeruší je Gabriela. Není zrovna nadšena tím, že vidí Xenu s Areem. Ares mizí.
   Eli zjišťuje, že existuje chakram světla, který má moc zabíjet bohy. Z jeho oltáře ho však může získat jen někdo s úplně čistou duší - někdo jako Xena ve svém současném stavu. Ta se však do těchto záležitostí nehodlá motat. Ostatní ji však přesvědčují, že pokud by Ares nebo Kal chakram získali, mohli by ovládnout celý svět. Gabriela jí říká, že bez své temné stránky není celá, že bez ní je to nejlepší v ní ztraceno.
   Kal a Ares se dohodnou na příměří a spolupráci, aby Xeně a její tlupě zabránili získat chakram světla. Se svou armádou tedy obsadí okolí chrámu s chakramovým oltářem.
   Po chvilce boje se podaří Xeně & spol. dostat ke vchodu chrámu. Xena běží k oltáři a bere na něm ležící chakram. Vybíhá s ním ven, ale není schopna ho použít a zabíjet. Upustí chakram na zem. Všichni se schovají do chrámu a zablokují dveře. Amarice ještě na poslední chvíli stihne vzít ze země chakram.
   Uvnitř Amarice říká, že Xena pořád není v pořádku. Eli se snaží přijít na to, čím to může být. Joxer říká Gabriele, že ji miluje. Ta z toho vypadá poněkud zmateně.
   Ares křičí na Xenu, že pokud mu dá chakram světla, tak jí i jejím přátelům zajistí bezpečnou cestu zpět do Řecka. Eli říká, že pokud se oba chakramy spojí, tak síla zabíjet bohy zmizí. Kalovi poskoci rozbijí dveře a vřítí se dovnitř. Xena dává rozbitý temný chakram na jeho místo a ten se sceluje. Kal ji odstrkává pryč. Eli se staví Areovi do cesty - ten jej chce rukou odsunout pryč, ale jakmile se Eliho dotkne, tak se mu v očích objeví strach a stáhne se. Objevuje se Gabriela a buší do Kala, avšak bezvýsledně. Ten ji jednou ranou odklízí na zem a chystá se ji zabít. Xena vezme z oltáře chakram světla a zabije s ním Kala. Je z toho v šoku. Ares jí říká, že to není její chyba, že Kal jí nedal jinou možnost a že mu teď má chakram světla v klidu dát. Xena však bere z oltáře i druhý chakram, nad hlavou je dává k sobě a po několika blescích se zjeví nový superchakram a Xena je zase jak bývala. S plnou chutí se vrhne do boje a vyzkouší nový chakram, který je schopen rozdělit se na dvě části. Po chvíli řádění jsou záporáci samozřejmě poraženi. Ares se ptá Xeny, proč chakramy spojila a tak je zneutralizovala. Xena mu odvětí, že nikdo si nezaslouží takovou moc, jakou chakramy nabízely. Ares jen podotkne, že se díky tomu vrátila zpět.
   Následuje loučení. Eli zůstává u Kaliba, aby studoval jeho svitky. Říká Xeně, že to nebyl on sám, kdo ji a Gabrielu vzkřísil. Joxer říká Gabriele, že od ní nic nečeká, že jen chce, aby věděla, že ji miluje.
 
Komentář:
• Xena's Dark and Violent Past was restored during the production of this motion picture
• mno moc pěkné, opět skvělá epizoda
• sladká Xena - no když do sladkého stavu mohla upadnout Callisto, tak proč ne i Xena, že ;-)
• Gabčiny nové hadry musely způsobit záchvat slintavky u nejednoho ROCfila - a určitě jí získaly i nové obdivovatele; co se týče jejích saií - to asi taky zírali jak tele na nová vrata ;-)
• zkrátka se nám z Gabriely stala taky tvrdá děva ;-)
• LL se do toho taky opřela a byla skutečně sladká - jen ochutnat :-))
• a na konec ten závěrečný boj - napřed LL přemorfuje ksichtík z nevinnosti do staré dobré Xeny, poté zazní stará dobrá (a IMO pořád nejlepší) battle music (která veterány i tu slzu uronit přinutí) a Xena jde na věc jako za starých dobrých časů - prostě je to pošušnáníčko na nejvyšší úrovni...
• skvěle se předváděl i KS, jako Ares byl při ukecávání Xeny opět pěkně slizký (ala The Reckoning)...
• zkrátka opět jedna z těch epizod, pro které Xenu žeru a nikdo na tom nic nezmění...

Dabing:
• hmm, originál je prostě originál, na originál nic nemá, kdo originál nezná, ten nezná ani skutečnou, pravou Xenu - N@VA SUCKS
 
Oznámkujte tuto epizodu jako ve škole:

Dosavadní známka: 1.67
Doposud známkovalo 24 lidí.
Žebříček epizod
 
Váš názor na tuto epizodu:
Jméno:
   
Stručné hodnocení epizody jedním dvěma slovy:
   
Podrobnější komentář:
   
 
             
   Upozornění: veškeré HTML tagy jsou ignorovány; nový řádek (<br>) = klávesa Enter; slova delší než 30 znaků budou zkrácena; maximální délka příspěvku 3000 znaků, delší budou zkráceny; pokud nepoužíváte kódování češtiny CP-1250 (Windows) či ISO-8859-2 (nebo si nejste jisti), pak pište bez diakritiky; pište pouze svůj názor, na diskuze je tu Drbačka či Tlachačka; nesmysly budou mazány.
 
 
 
Člen systému BillBoard.cz - reklama na Internetu zdarma